Skocz do zawartości




* * * * * 3 głosy

[W201/W124] M102, M103, problemy z silnikiem- temat zbiorczy



1626 odpowiedzi w tym temacie

#1541 Offline   Sawyer


  • Postów: 2 499
  • Na forum od: 28 sie 2013
  • Miejscowość: Na północy
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLK W209 320E - M112
  • Inne auto:Citroën Saxo 1.1i - TU1

Napisano 18 lutego 2019 - 03:02

Czujnik położenia przepustnicy, lejące wtryskiwacze, mimo wszystko nastawnik EHA, ECU (0 280 800 286), dystrybutor paliwa w ostateczności.



#1542 Offline   theplaya


  • Postów: 3
  • Na forum od: 18 sie 2018
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 lutego 2019 - 10:55

Przepustnice zalawie testem na zwarcie pinow a EHA? mozna jakos łatwo zweryfikowac jego dzialanie?

#1543 Offline   mattinh


  • Postów: 2
  • Na forum od: 19 lut 2019
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 lutego 2019 - 20:20

Z racji tego, że po kilku dniach walki z W201 poddałem się to szukam u Was pomocy.

Zrobiłem swap słupka w W201 1.8 manual (102.962 KAT/RUF EZL + LPG...) z 2.0 automat (xxx z W124). Wszystkie czujniki przełożone razem z KE ze starego motoru + rozdzielacz (nowa kopułka,palec) / instalacja w samochodzie fabryczna - usunąłem LPG. Poprzedni właściciel twierdził, że auto odpalało (!) ale tylko na LPG, bo na benzynie czasami odpalał, czasami nie.
Poczytałem trochę na forach, poedukowałem się z "Poradnikami serwisowymi" i dalej stoję w miejscu. W skrócie:

+ samochód kręci ale nie odpala
+ zapłon ustawiony zgodnie z książką / jest iskra na wszystkich świecach
+ paliwo trafia na wtrysk rozruchowy i po naciśnięciu klapy spiętrzającej na pozostałe cztery wtryski (po zmostkowaniu pinu 30+87)
- po dłuższym kręceniu strzela w klapę spiętrzającą
- nie ma napięcia na wtryskiwaczu rozruchowym (podałem na niego manualnie ~9V i słychać, że działa)
- po przekręceniu stacyjki na zapłon nie słychać pompy paliwa (pyt.1 - czy powinna tak chodzić jak po zmostkowaniu 30+87?)

Wg mnie wszystko wskazywało na uszkodzony Przekaźnik pompy paliwa (A002 545 20 05) lub Przekaźnik przepięciowy (A201 540 32 45). Przelutowałem wszystkie luty w jednym i drugim ale dalej bez reakcji. Podmieniłem Przepięciowy z innego działającego W201 o tym samym nr i także nic. Poszedłem krok dalej i sprawdziłem Przepięciowy od strony diagnostycznej wg "Poradnika Serwisowego" - bezpiecznik 10A sprawny, zmostkowałem styki 1 + 2 i na 1 względem masy jest 12V, potem mierząc napięcie pomiędzy stykiem 5 i 6 NIE uzyskałem wymaganego napięcia "12V" a zaledwie 0,6V (!). Otwarłem schemat elektryczny... i w ogóle kolory kabli mi się nie zgadzają we wtyczkach, dzwoniąc po przewodach zaczęły mi wychodzić jakieś dziwne połączenia względem schematu. Przepatrzyłem wszystkie schematy elektryczne silników M102 i Przekaźnik przepięciowy wszędzie ma 5-pin z czego mój ma 7-pin fizycznie... W sieci znalazłem go opisanego jako K1/1 (7-pin) ale brakuje mi dalszej części schematu. Skąd ten prąd ~0,6V na brązowym grubym przewodzie - nie wiem (wydawało mi się, że przewody masowe są w instalacji koloru brązowego widocznie się myliłem)
Czekam jeszcze na inny Przekaźnik pompy paliwa ale dojdzie za 2 dni dopiero. Co nie zmienia faktu, że wydaje mi się coś namieszane w kablach mimo - z drugiej strony nikt tam przede mną nie był.

Im dłużej grzęzne w schematach tym większy mam mętlik w głowie. Może za bardzo skomplikowałem sobie sprawę wchodząc w schematy. Nakierujcie mnie jak coś Wam do głowy przychodzi.

pyt.2 czy po zmostkowaniu 30 i 87 powinien chociaż na chwilę zapalić ?
pyt.3 to strzelanie na PB w gaźnik raczej nie powinno mieć miejsca przy nieodpalonym motorze?

#1544 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 05 września 2019 - 11:47

Tak pierwsze co mi przychodzi na myśl to rozrząd - sprawdzałeś? Sprężanie sprawdzone?
Jak strzela w dolot to trzeba dokładnie sprawdzić czy nie uszkodziło elementów gumowych przepływomierza i odmy.
Wypełnienie - błędy jakieś pokazuje? błędy ze sterownika skasowane diodą? Może przy przekładaniu uszkodził się jakiś czujnik lub wiązkę.

Co do wiązki, zobacz czy ten schemat Ci pasuje, bo m102.910 ma inną wiązkę niż pozostałe.

http://wrzucplik.pl/...563---mjlo.html

Sprawdź rozrząd, następnie sprawdź czy masz szczelne połączenie odmy od kalosza do zaworu powietrza dodatkowego. Odłącz przekaźnik przepięciowy, pedał w podłogę i odpalaj. Ewentualnie posiłkuj się samostartem. Jak odpali to wiesz, że mechanicznie masz ok. Pozostaje układ elektryczny KE uszkodzony.

To tak na szybko trochę chaotycznie. ;)

#1545 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 05 września 2019 - 17:33

mattinh, a rozebrałeś tą centralkę lpg pod zegarami,bo ja kiedyś też miałem problemy z rozruchem i ,i pod zegarami ,tą osłoną w kablach był taki bezpiecznik od LPG tzn.są przecięte kable od pompy paliwa i wstawiony ten przekaźnik ,połączony był on z tym prztyczkiem co przełącza z pb na lpb ,ten dziadowskie kable LPG z kordowały ,utleniły się i było tak jw.kręcił i nie palił ,ile ja się ku...na szukałem .

Użytkownik melfio1 edytował ten post 05 września 2019 - 17:34


#1546 Offline   Bartekmk


  • Postów: 4
  • Na forum od: 28 paź 2019
  • Miejscowość: Malbork
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w126

Napisano 28 października 2019 - 10:54

Witam

Byłem szczęśliwym posiadaczem s classy trzy lata temu ale z powodu wyjazdu za granice niestety sprzedałem swoja gwiazdkę jak się okazało nowemu właścicielowi auto zgasło podczas jazdy i od tamtej pory stało po różnych warsztatach jednak nikt sobie z nią nie poradził, Przez przypadek znalazłem ogłoszenie i ją odkupiłem, dobrze się składa nadal widnieją moje dane w dowodzie :) Mechanicy nieźle namieszali przy aucie wymienili kable, kopułkę, świece mam zapasowy wtrysk, przekaźniki komputer. Auto udało mi się odpalić ale nie chodzi najlepiej. Zapaliło na ściągniętej wtyczce od eha, jeżeli ręcznie dodam gazu pod maska i nacisnę klapę od dolotu auto wkręcą się na obroty ale niestety z kabiny jak dodam gazu auto zdycha objaw taki ze przepustnica nie otwiera klapy spiętrzającej. Klapka nigdzie nie haczy ale jak ja wcisnę do końca to wraca powoli ale płynnie ok 2 sec na drugim wtrysku który jest wyciągnięty wraca momentalnie na swoje miejsce. dziś przełożę całego kjeta i sprawdzę czy odpalii jak bedzie chodził. macie jakieś pomysły od czego zacząć żeby rozpocząć regulacje na ile obrotów ma silnik chodzić i jak je ustawić? za pomocą śrubki w kominie??. teraz gdy auto chodzi obroty są bardzo niskie ok 500/. Macie jakieś pomysły od czego zacząć

#1547 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 28 października 2019 - 20:31

Jak obroty są niskie to tak jakby odłączony by był ECU,a może wogóle spraw czy jest odpowiedni ,a może popsuli fachowcy.

#1548 Offline   Bartekmk


  • Postów: 4
  • Na forum od: 28 paź 2019
  • Miejscowość: Malbork
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w126

Napisano 29 października 2019 - 19:36

Czy pomiedzy gniazdem diagnostycznym wtyk 1 a przekaznikiem paliwa wtyk TD powinno byc przejscie

#1549 Offline   mixx


  • Postów: 483
  • Na forum od: 07 sty 2014
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:W 201 2.0E 122KM 1991r.

Napisano 02 listopada 2019 - 12:54

padł mi chyba przekaźnik pompy paliwa - odpalam na LPG; podłączyłem pod zaciski pompy kabel z żaróweczką i zero reakcji mimo że słychać jak przekaźnik puka; mam taki 003 545 19 05 - czy są zamienniki? ktoś coś wie w temacie?

#1550 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 02 listopada 2019 - 22:39

Przekaźnik może być od automata do manułala nie na odwrót ,zamienników chyba niema ,podłącz bezpośrednio aku do pompy.








Podobne tematy Zwiń