Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Brak iskry na jednej cewce m111


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   stiv88


  • Postów: 108
  • Na forum od: 26 cze 2015
  • Miejscowość: glińsk
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 maja 2018 - 22:40

Witam .Mechanicy elektrycy rozkładają ręce przy moim w124 m111 . Problem jest tego typu że nie mam iskry na jednej cewce. Niby banał lecz problem jest tak jak by z masą która wychodzi z wiązki silnika do cewek . Cewki zostały wymienione kable naprawione profesjonalnie wiązka silnika przepustnicy cewek . Powracając do problemu z wiązki silnika idzie podłączony na wtyk 2 pinowy kabel który rozchodzi się do cewki A i cewki B . Wszystko ładnie podłączone i brak iskry na cewce A . Okazało się że kiedy podłącze przewody masowe odwrotnie czyli przewód masowy z cewki B do A iskra się pokazuje na A a na B juz nie... Co wskazuje na to że mam problem z jednym pinem który idzie z wiązki silnika do wtyku gdzie podpinamy masę. Następnie sprawdziłem czy mam przejście z gniazda komputera do gniazda gdzie podłączamy masę z cewek i przejście jest i w jednym i w drugim pinie . Komputer też podmieniłem czujnik położenia wału też kupiłem drugi używany . Dodam że wywala mi błąd 24 . Silnik 2.2 m111 . Może ktoś pomoże ?



#2 Offline   stiv88


  • Postów: 108
  • Na forum od: 26 cze 2015
  • Miejscowość: glińsk
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 maja 2018 - 22:56

Dodam że nie posiadam modułu zapłonu na nadkolu . Mam tylko komputer za akumulatorem








Podobne tematy Zwiń