Skocz do zawartości




- - - - -

Wygłuszanie drzwi


37 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   szafa


  • Postów: 6 374
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 11 marca 2007 - 10:38

gdzies znalazlem info ze pasek maty app 25x50 wazy okolo 0,5kg

KAMILW124, drzwi wygluszala u mnie firma CA ktora robila boczki pod glosniki, foteksow nie zrobilem :mrgreen: skupilem sie na tapicerce.



#12 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 11 marca 2007 - 20:44

szafa napisał:

zalape,m 10pkt i 500zl
To sie postarales :roll:

#13 Offline   szafa


  • Postów: 6 374
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 11 marca 2007 - 20:54

mijalem sie z jakas 190, cyknolem awaryjnymi i sie zlapal za mna... w pewnej chwili odpuscil i pojawilo sie cos na ksenonach... teraz juz wiem ze to ciemny (czarny albo granatowy) focus 2 ze sprzetem do nagrywania :mrgreen: 137 na 70, miejscami bylo 160 :roll: :jump:

#14 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 11 marca 2007 - 21:03

No to teraz trzeba bedzie jezdzic przpisowo coby nie uzbieraz kompleciku :mrgreen:

#15 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 12 marca 2007 - 13:50

szafa, no to kasa na wzmacniacz poszla dla psie żarcie... :roll:

Ladnie te boczki zrobiles :star: Slychac bylo efekt tej pracy gdy odsluchiwalismy w sobote. Chociaz bylem niezle zmeczony to uslyszalem ze bass sie poprawil i byl szybszy i mocniejszy. Jak zrobisz jeszcze to o czym mowilem to bedzie naprawde dobrze :star:


szafa napisał:

w koncu bedzie sie czym pochwalic na zlocie :ok: dopkoi Essi nie zalaczy swojego sprzetu :hmm: naprawde gra zajeb***
:oops: Bardzo mi milo, ale do szczescia jeszcze brakuje bardzo duzo wiec spokojnie ;-)



Zapomnialem dodac, dla wszystkich zainteresowanych wygluszaniem drzwi. Macie podane przyblizone wspolczynniki tlumienia kazdej z mat oraz ich wage, temperatury w ktorych maja najlepsze i najgorsze wspolczynniki tlumienia itp.

Dołączona grafika

#16 Offline   seriou


  • Postów: 155
  • Na forum od: 22 sty 2007
  • Miejscowość: Lublin

Napisano 16 kwietnia 2007 - 16:27

Szafa moze jakies sugestie przed oklejaniem tapicerki drzwi? Chodzi mi o mocowania... bo na zalaczonym przez Ciebie zdjeciu nie moge ich dojrzec :roll: Jak sie z nimi uporac zeby nie bylo problemu z montazem boczkow na drzwi. :zeby:

#17 Offline   _arson


  • Postów: 440
  • Na forum od: 22 sty 2007
  • Miejscowość: Gliwice

Napisano 16 kwietnia 2007 - 17:11

seriou, ale okleja sie drzwi wewnatrz a z zewnatrz zakleja sie tylko otwory. pod tapicerke na krawedzie mozesz jedynie przykleic jakas watoline tak zeby nie piszczala ;-)

#18 Offline   szafa


  • Postów: 6 374
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 16 kwietnia 2007 - 18:11

seriou, yyy... od strony glosnika mocowan oryginalnych brak, jak wiesz haczyki sa czescia plastikowej kieszeni i przechodza przez otwory w boczku zahaczajac o blache... u mnie jest tak ze 4 sruby trzymajace glosnik przechodza na wylot przez panel z mdf i wkrecaja sie w blache drzwi. Natomiast jezeli chodzi o mocowania dolnej krawedzi boczka to jedno to na srodku jest... kolejne mi sie urwalo :hmm: mocowanie od strony zamka tez :zolta: kwestia przyklejenia poxipolem :star: Jezeli chodzi o srodkowe mocowanie (trzymajace centralna czesc boczka) u mnie latalo troche luzno, po oklejeniu boczka nie lata :star: konstrukcja boczka jest wrecz idealna do oklejania, zuzywa sie dokladnie 4 maty 25x50. Wyklejajac tak jak ja nie zostaja praktycznie zadne odpady, najwiecej roboty jest w srodkowej czesci boczka gdzie jest zaglebienie, trzeba troche bardziej nagrzac maty i je porozciagac, ja poparzylem sobie paluchy :D Zalecam aby tam gdzie jest otwor na klamke wewnetrzna zostawic na okolo margines 1-2cm nie oklejonej powierzchni (na zdjeciu marginesu nie ma). Klamka zaczepia sie do blachy chyba na 3 haczyki i bez mat wchodza ciasno, dodajac jeszcze grubosc maty trzeba sie niezle nagimnastykowac zeby wcisnac ja na miejsce :jump: oczywiscie przed wyklejaniem boczek wyczyscic i odtluscic. To chyba tyle...

#19 Offline   seriou


  • Postów: 155
  • Na forum od: 22 sty 2007
  • Miejscowość: Lublin

Napisano 16 kwietnia 2007 - 21:06

Arson...wiem i zamierzam tez tak zrobic, grunt w tym, ze mam podlokietnik pekniety w tapicerce drzwi i chcialem go wzmocnic podklejajac plyta MDF, wzmocnic zywica i nastepnie okleic mata. Czyniac w ten sposob nie sadze abym robil duzy blad ;-) i boczek wlasnie schnie :cool:
Jeszcze mam pytanie dotyczace przewodow w drzwiach, mianowicie czy sa dostepne jakies otuliny ktore nie zatrzymuja wilgoci...czy pozostaje jedynie mocowanie przewodow opaskami do drzwii? Sorry za pytania ale nie jestem szpecem w CA profesji... :grin:

#20 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 16 kwietnia 2007 - 21:41

KAMILW124 ja bym Ci radzil posluchac kolegow z doswiadczeniem i nie kupowac Blaupunktow, Macow itd... zakup lepiej jedno a dobre. Ja tak zrobilem i musze powiedziec ze w ten weekend zakonczylem prace nad CA u siebie... Teraz zostaje mi tylko podziekowac chlopakom Essiemu i Lukiemu za pomoc bo jak odpalilem to mi szczena walnela w podloge... :jump: a Focale graja tak miekko ze mi sie nie chce z auta wysiadac :zolta: lepiej raz kupić a dobrze, niż wydawać kase i stwierdzać, że to jednak nie to...








Podobne tematy Zwiń