Skocz do zawartości




- - - - -

[W202] 2.2 CDI Program diagnostyczny



2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   F3ear


  • Postów: 375
  • Na forum od: 23 lip 2012
  • Miejscowość: Zgierz
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Mercedes 190 2.0E

Napisano 22 maja 2018 - 22:36

Witam,

Po długiej przerwie w Mercedesach nastąpił powrót.
Piszę ze względu na to że Ojciec ma W202 i mamy błędy... Potrzebuję program jakiś diagnostyczny by go wyczyścić itp.

Czy znajdzie się osoba która poratuje takim programem?

Pozdrawiam
Kamil



#2 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 23 maja 2018 - 12:00

Nic Ci po samym programie, jak nie masz sprzętu. Zupełnie podstawowe podstawy, tj zgaszenie kontrolki check engine i odczytanie (często błędnych) kodów usterek ogarniesz np. Elmem pod bluetooth i aplikacją Torque. Ale kasowanie błedów nie naprawia usterki. Jak potrzebujesz już coś więcej, niż kasowanie w kółko tych samych błedów, to trzeba będzie głęboko sięgnąć do portfela, bo Mercedes jest przykry w temacie współpracy z testerami uniwersalnymi. Taniej będzie "zaprzyjaźnić" się z warsztatem dysponującym odpowiednim sprzętem.

#3 Offline   F3ear


  • Postów: 375
  • Na forum od: 23 lip 2012
  • Miejscowość: Zgierz
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Mercedes 190 2.0E

Napisano 25 maja 2018 - 10:50

Wyświetl postUżytkownik m104 dnia 23 maja 2018 - 12:00 napisał

Nic Ci po samym programie, jak nie masz sprzętu. Zupełnie podstawowe podstawy, tj zgaszenie kontrolki check engine i odczytanie (często błędnych) kodów usterek ogarniesz np. Elmem pod bluetooth i aplikacją Torque. Ale kasowanie błedów nie naprawia usterki. Jak potrzebujesz już coś więcej, niż kasowanie w kółko tych samych błedów, to trzeba będzie głęboko sięgnąć do portfela, bo Mercedes jest przykry w temacie współpracy z testerami uniwersalnymi. Taniej będzie "zaprzyjaźnić" się z warsztatem dysponującym odpowiednim sprzętem.

Spokojnie mam pojęcie o diagnostyce auta, sprzęt mam / okablowanie. Nie mam samego programu.
Usuwanie błędów wiem z czym się wiąże i na czym polega ;> ;>
Można też prościej wyjąć żarówkę i po problemie :smoke:Jednak nie o to w tym chodzi.
Posiadam też inną markę jeżdżę V70 I generacji i też go sobie sam serwisuję itp. więc na temat diagnostyki dam sobie radę, że tak powiem nie jestem zielony :D :D








Podobne tematy Zwiń