Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Swap silnika 2.0D


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   TheShadooow


  • Postów: 4
  • Na forum od: 20 cze 2018
  • Miejscowość: Wejherowo
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 czerwca 2018 - 12:59

Witam wszystkich :)
Na wstepnie zaznaczę, że jestem początkującym w sprawach mechaniki, więc prosiłbym o tłumaczenie łopatologiczne :P
A przechodząc do meritum, mam w planie zrobić swap, obecnie w moim w124 siedzi 2.0D aut. 75KM, chciałbym coś mocniejszego, myślałem nad jakąś benzyną może w gazie, żeby było taniej, ale jeszcze nic konkretnie nie wiem, stąd piszę ten wątek, chciałbym się dowiedzieć co myślicie o takim zabiegu, czy jest on opłacalny i czy w ogóle da się to zrobić.
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam ;)



#2 Offline   inutile


  • Postów: 1 458
  • Na forum od: 18 kwi 2015
  • Miejscowość: lorem ipsum
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 czerwca 2018 - 23:03

Trochę roboty jest. Na pewno jest inna chłodnica i okablowanie, razem z automatem świec. Skrzynia/wał/dyfer od bólu mogą zostać, ale to już rzeźba. Jest gdzieś FAQ swapologii i tam jest to mniej więcej opisane. Kalkuluje się to bardzo słabo i raczej się nie zwróci. Robocizna to 1500 zł optymistycznie. Plus taki, że silnik benzynę kupisz w dobrej cenie a diesla drożej sprzedasz na pewno... ale to marne pocieszenie. Jak nie masz ultra zadbanej budy to lepiej sprzedać dyszla i kupić coś innego.

#3 Offline   carl00s


  • Postów: 2 002
  • Na forum od: 22 lut 2009
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 czerwca 2018 - 06:51

Ja bym zaczął od pytania - jaki masz na to budżet?

#4 Offline   TheShadooow


  • Postów: 4
  • Na forum od: 20 cze 2018
  • Miejscowość: Wejherowo
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 czerwca 2018 - 09:49

Budzetu jeszcze nie przewidzialem, aczkolwiek po prostu pytam sie czy to sie oplaca, buda w miare zadbana, w opcji elegance srodek, wiec tak sie zastanawiam bo ten 2.0D to sie wlecze okropnie :(
Wiem ze duzo zabawy z tym bedzie, jakbyscie mogli rzucic chociaz widelki w jakich to wyjdzie, bylbym wdzieczny.

#5 Offline   carl00s


  • Postów: 2 002
  • Na forum od: 22 lut 2009
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 czerwca 2018 - 10:47

Nie istnieją widełki. W sensie nie ma ani dolnej, ani górnej granicy, bo tak naprawdę nikt nic nie wie, na czele z Tobą. Nie wiemy ile jesteś w stanie sam zrobić, czy będziesz się posiłkował pomocą warsztatów, mechaników, nie wiemy jaki silnik jest docelowy.

Pamiętaj, że w przypadku swapu z OM601 na cokolwiek innego masz do wymiany praktycznie cały układ przeniesienia napędu, ale także hamulce, zawieszenie, osprzęt pod maską, elektrykę pod maską.

Zacznij od określenia konkretnego celu - typu silnika który chcesz władować.

#6 Offline   Szatan


  • Postów: 45
  • Na forum od: 19 gru 2017
  • Miejscowość: Stargard
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL600 R129

Napisano 16 września 2018 - 21:25

Jeżeli jest to Diesel na twoim miejscu wrzucił bym OM605 lub OM606. Z benzyną jest za dużo zachodu. Masz już diesla, to zostań przy tym, bo dodatkowo dojdzie tobie przekładka całego układu paliwowego. Jak wrzucisz OM605 sterowanego komputerem to na seryjnych gratach będziesz miał 180KM. I już fajnie będzie jeździło. I będzie pasowało pod seryjny układ przeniesienia napędu.








Podobne tematy Zwiń