Skocz do zawartości




Szukam kogos z paszportem, kto mi wwiezie i potem wywiezie mercedesa na Ukraine


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   PiotrPloski


  • Postów: 5
  • Na forum od: 07 sie 2018
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1997
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 sierpnia 2018 - 17:20

Witam wszystkich!

Potrzebuje nietypowej pomocy - szukam kogos, kto ma aktualny paszport zagraniczny i czas, zeby wwiezc mi mojego mercedesa na Ukraine, a po roku zrobic to samo, tylko w odwrotna strone - czyli wywiezc.

Wyjasniam pokrotce, co i jak. Mieszkam na Ukrainie, ale przepisy tam sa takie, ze jako Polak moge wwiezc na Ukraine bez przerejestrowania i oclenia (i korzystac przez rok, zgodnie z Konwencja Wiedenska - bodajze z 1962 r.) tylko jeden samochod osobowy. Mam juz na siebie wwieziona na Ukraine omege i nie moge wwiezc nic wiecej (testowalem to w zeszlym roku - gdy probowalem przejechac mercedesem - zawrocili mnie na przejsciu do Polski, tlumaczac grzecznie, ze najpierw musze wyjechac oplem).

Rok temu skorzystalem z uprzejmosci znajomego - ja mu wypozyczylem mieszkanie w Kijowie na pare dni, on mi wwiozl i ostatnio wywiozl Mercedesa. Czlowiek jest z Gdanska i na drugi rok nie chce wieszac na sobie takiego "hemorojda".

Szukam zatem dobrej, ale i awanturniczej, duszy, ktora bedzie w stanie pojechac ze mna w trase Wroclaw-Korczowa, siasc na granicy za kolko i przeturlac sie mercedesem wpisujac go na siebie w ukrainskiej bazie celnej. Uprzedzam, taka dobra dusza juz nie pojedzie na Ukraine inna osobowka jako kierowca, poki Mercedes na niej wisi. Zgodnie z przepisami przed uplywem roku ta dobra dusza bedzie musiala przyleciec na Ukraine i wywiezc Mercedesa z Ukrainy (chocby na dzien). Nie ja to wymyslam, takie jest prawo. A chcialoby sie miec moja Ceelkaszke pod domem w Kijowie, a nie w garazu we Wrocku...

Oferuje przejazd, upojny pobyt we Lwowie i zwrot kosztow biletu lotniczego na trasie Wroclaw-Lwow. Impry we Lwowie sa megaodlotowe. Moze znajdzie sie ktos z dusza romantyka i zechce pojechac na taka wycieczke?


Pozdrawiam -
Piotr

Dołączona grafika



#2 Offline   Kosa


  • Postów: 95
  • Na forum od: 04 mar 2007
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 07 sierpnia 2018 - 17:36

A jak by było, gdyby go przerejestrować i wjechać na innych tablicach?
Liczy się osoba czy samochód?

Byłem w podobnej sytuacji i wjeźdżałem/wyjeżdżałem tym samym samochodem na różnych tablicach, tyle, że o inny kraj chodziło, ale zasady te same/ podobne.

#3 Offline   PiotrPloski


  • Postów: 5
  • Na forum od: 07 sie 2018
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1997
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 sierpnia 2018 - 21:37

Wyświetl postUżytkownik Kosa dnia 07 sierpnia 2018 - 17:36 napisał

A jak by było, gdyby go przerejestrować i wjechać na innych tablicach?
Liczy się osoba czy samochód?

Byłem w podobnej sytuacji i wjeźdżałem/wyjeżdżałem tym samym samochodem na różnych tablicach, tyle, że o inny kraj chodziło, ale zasady te same/ podobne.

Liczy sie osoba - do mnie przypisany jest juz jeden samochod, jaki przebywa na Ukrainie i drugiego nijak nie dam rady wwiezc. Ostatnio jak w Medyce szedlem przez przejscie graniczne dla pieszych ukrainska celniczka pytala mnie, kiedy wwiozlem omege (jak raz mialo to miejsce dwa dni wczesniej, wiec nie stawiala wiecej pytan).

#4 Offline   elspasoo


  • Postów: 211
  • Na forum od: 20 lip 2017
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLS 55 AMG

Napisano 07 sierpnia 2018 - 21:53

A co sie stalo z omega?

Użytkownik elspasoo edytował ten post 07 sierpnia 2018 - 21:54


#5 Offline   PiotrPloski


  • Postów: 5
  • Na forum od: 07 sie 2018
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1997
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 sierpnia 2018 - 13:40

Wyświetl postUżytkownik elspasoo dnia 07 sierpnia 2018 - 21:53 napisał

A co sie stalo z omega?

Omega jest sobie na Ukrainie - jako ze to kombi w dieslu i spalanie ma na poziomie 6 l w miescie, wykorzystuje ja jak podstawowy srodek lokomocji z funkcja busa - wchodzi w nia poltorej palety i do 700 kg. W zwiazku z czym jest bidulka nieco "zciuchrana". A mercedesa pomalu doprowadzam sobie do stanu cukierkowego, ma byc takim autem na weekendowe wyjazdy do kosciola (albo do Odessy - fajniejsza niz kosciol :-)








Podobne tematy Zwiń