Skocz do zawartości




* * * * * 1 głosy

[W201] Dziwne zachowanie samochodu


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Loockki


  • Postów: 87
  • Na forum od: 26 lip 2018
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1985
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 października 2018 - 17:18

Witam, dzisiaj kiedy wracałem do domu i zatrzymałem się na światłach zacząłem słyszeć dziwacznie dźwięki spod maski. Auto lekko się trzęsło co chwilę i chwilami trzeszczało. Kiedy przyszło aby ruszyć do dalszej jazdy, poczułem, że samochód znacznie szybciej się zbiera, i zachowuje się jakby stracił z pół tony masy, przy czym cały czas wydawał niepokojące dźwięki. Jakoś dotarłem na parking i wraz z ojcem zaczęliśmy sprawdzać co mogło się za przeproszeniem zjebać ... Zauważyliśmy, że przy przewodach paliwowych zaczyna się robić mokro, ponadto kiedy uznaliśmy, że przejedziemy się nim jeszcze kawałek, wszystkie kontrolki zaczęły głupieć, zapaliła się zarówno kontrolka oleju, płynu do spryskiwaczy i akumulatora. Ostatecznie po naszych oględzinach wyszliśmy z samochodu jeszcze bardziej zmieszani ... Czy wiecie o co może chodzić ? Bo nie przeczę, że dzisiejsze zachowanie mojego wozu dosłownie mnie przestraszyło. Jeśli macie jakieś diagnozy to proszę o dyskusję na ten temat. Dziękuję i pozdrawiam



#2 Offline   Mroziak


  • Postów: 140
  • Na forum od: 28 maj 2013
  • Miejscowość: Zofinin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Lanos 1.5 16v

Napisano 02 października 2018 - 20:27

Świrujące kontrolki na odpalonym aucie mogą być od gubiącej się gdzieś masy pomiędzy silnikiem a karoserią, albo stacyjka kończy żywot.

#3 Offline   Loockki


  • Postów: 87
  • Na forum od: 26 lip 2018
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1985
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 października 2018 - 20:31

Cóż, to chyba najmniejszy problem w tym wszystkim, bardziej martwi mnie co się dzieje z silnikiem bo dźwięki wydaje przeróżne... Absurdem jednak jest to, że mimo wszystko, z tymi niepokojącymi dźwiękami, auto nagle samo z siebie zaczęło jeździć szybciej i bardziej gładko. Totalnie nie rozumiem co się odpiernicza

#4 Offline   jaszek7777


  • Postów: 885
  • Na forum od: 01 paź 2013
  • Miejscowość: Ostróda
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 października 2018 - 08:36

Chodzi o silnik OM602, czyli popularnego klekota? Piszą przewody paliwowe masz na myśli przewody ciśnieniowe idące z pompy do wtrysków? Napisz jaki silnik, czy masz obrotomierz (jeśli tak, czy zmieniło się coś na biegu jałowym), czy ładowanie akumulatora jest ok.

#5 Offline   Loockki


  • Postów: 87
  • Na forum od: 26 lip 2018
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1985
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 października 2018 - 10:59

Z akumulatorem nie widzę żadnych problemów bo auto odpala a kontrolka akumulatora nie pali się co chwilę, właściwie to wczoraj z kontrolkami był pojedynczy epizod, przestały wariować jak na razie. Moja wiedza na temat silnika jest raczej znikoma, ale zapewne chodzi właśnie o ten model, obrotomierza nie mam co mnie dość zaskoczyło przy kupnie samochodu bo w miejscu obrotomierza jest zegar. Na luzie tak jak i w sumie na innych biegach auto wydaje dziwne dźwięki, nie potrafię ich dokładnie opisać, czasami jest to coś na wzór jakby sekundowego otarcia jakiś metalowych części, taki chrobot, który po jakimś czasie ustępuje i znowu się pojawia, ale zdarza się też tak, że silnik zaczyna jakby inaczej pracować, bo całkowicie zmienia się jego dźwięk, ostatnio porównałem to do statku kosmicznego bo ten dźwięk jest serio przedziwny. Co więcej tak jak pisałem, przy przecieku i tych dziwnych dźwiękach auto jakby zaczęło się lepiej prowadzić i nie rozumiem tego. Jak mam być szczery to zaczynam się bać czy w końcu jak któregoś razu gdzieś pojadę to czy w ogóle wrócę.
A jeśli chodzi o silnik i to miejsce, które zaczęło ciec to daję wam fotki, sami obczajcie co tutaj jest nie halo :

Zdjęcie całego elementu, z którym chyba jest problem : Dołączona grafika

2 zdjęcia dokładnego miejsca w elemencie w którym cieknie ropa : Dołączona grafika Dołączona grafika

ogólne zdjęcie silnika i wnętrza maski wozu : Dołączona grafika

#6 Offline   andrzejrz


  • Postów: 519
  • Na forum od: 30 gru 2017
  • Miejscowość: Rzewnie
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:208D kaczka
  • Trzeci Mercedes:W124 2,5d 1986 rok
  • Inne auto:Mercedes 123 2szt i Garbus

Napisano 03 października 2018 - 12:01

Paliwo może przeciekać z przewodów nadmiarowych...Jakbyś wrzucił dźwięk pracującego silnika na youtube,to by było łatwiej postawić diagnozę

#7 Offline   jaszek7777


  • Postów: 885
  • Na forum od: 01 paź 2013
  • Miejscowość: Ostróda
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 października 2018 - 12:12

Kiedy kupiłeś ten samochód? Tak, to silnik OM602, czyli diesel 2,5. Nagraj filmik i wrzuć. Zbliżamy się jednak do poważnej awarii, ale póki co nie chcę straszyć, bo może to nie to...

Z którego konkretnie miejsca cieknie ropa? Na środkowym zdjęciu jest wtryskiwacz - cieknie u góry, czy przy silniku? A może w miejscu skręcenia korpusu wtryskiwacza?

Cały silnik wygląda podejrzanie czysto i sucho. Idę o zakład, że został konkretnie wypucowany.

Użytkownik jaszek7777 edytował ten post 03 października 2018 - 12:16


#8 Offline   Loockki


  • Postów: 87
  • Na forum od: 26 lip 2018
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1985
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 października 2018 - 12:25

Ok, zadbam o ten filmik razem z dźwiękiem, niedługo podeślę wam link.
Co do czystości silnika, wygląda tak bo sam go czyściłem z zewnątrz tak trochę, żeby lepiej wyglądał, chociaż odrobinę, wiesz jaszek7777, tak żeby nie straszył po otwarciu maski.

Miejsce w którym przecieka ropa zaznaczyłem czerwonym obszarem, zbiera się ona dookoła tamtej nakrętki we wgłębieniu, słychać to po chwili jazdy kiedy na 3 przy dodawaniu gazu słychać lekkie jakby siorbanie, tu foto : Dołączona grafika

Samochód kupiłem pod koniec lipca, za 4 tys. jest to mój pierwszy wózek bo niedawno prawko zdałem a te mercedesy zawsze mi się podobały i są stosunkowo niedrogie.

Użytkownik Loockki edytował ten post 03 października 2018 - 12:26


#9 Offline   andrzejrz


  • Postów: 519
  • Na forum od: 30 gru 2017
  • Miejscowość: Rzewnie
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:208D kaczka
  • Trzeci Mercedes:W124 2,5d 1986 rok
  • Inne auto:Mercedes 123 2szt i Garbus

Napisano 03 października 2018 - 12:44

To raczej spod wtryskiwacza sadzi.Spróbuj go dokręcić,jak nie pomoże to wymień podkładkę pod nim i oby to pomogło...

#10 Offline   Loockki


  • Postów: 87
  • Na forum od: 26 lip 2018
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1985
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 października 2018 - 12:48

Trzymajcie link do filmiku z pracą silnika jakość obrazu i dźwięku jeszcze się zwiększy z czasem bo film świeżo wrzucony : https://www.youtube....eature=youtu.be








Podobne tematy Zwiń