Skocz do zawartości




[W201] Marian15 2,0E 1987


72 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   Marian15


  • Postów: 83
  • Na forum od: 08 lis 2018
  • Miejscowość: Wrocław/Jelenia Góra
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Nysa 522

Napisano 07 grudnia 2018 - 18:07

Kiedyś przy okazji wiosennego smarowania prowadnic jak wyjme fotel to zobaczę. Aż tak mnie to nie ciekawi :D Tym niemniej zdziwiłbym się gdyby miał faktycznie dużo wyższy przebieg, bo jechałem kilkoma 190tkami i były dużo bardziej "rozhuśtane" i nie mowie tu nawet o zawieszeniu, ale choćby o sztywności budy. Zresztą mniejsza o ten przebieg, sama sprawa licznika mnie ciekawi, bo jak pisałem w żadnej 190tce ze skrzynią V nie widziałem licznika do IV. W 124 były faktycznie, ale w 190? Ma ktoś jakieś sprawdzone i potwierdzone info?



#22 Offline   Sawyer


  • Postów: 2 499
  • Na forum od: 28 sie 2013
  • Miejscowość: Na północy
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLK W209 320E - M112
  • Inne auto:Citroën Saxo 1.1i - TU1

Napisano 07 grudnia 2018 - 21:58

Tutaj jest numer licznika do W201 250D z pieciobiegowym manualem: 201 542 72 06

#23 Offline   Marian15


  • Postów: 83
  • Na forum od: 08 lis 2018
  • Miejscowość: Wrocław/Jelenia Góra
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Nysa 522

Napisano 09 grudnia 2018 - 12:47

Może kiedyś trafię ;) Nie jest to priorytet na ten moment, ale wymieniłem dzisiaj pompkę centralnego i wszystko działa elegancko ;) Mały krok naprzód :)

#24 Offline   Marian15


  • Postów: 83
  • Na forum od: 08 lis 2018
  • Miejscowość: Wrocław/Jelenia Góra
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Nysa 522

Napisano 11 grudnia 2018 - 21:59

W kwestii silnikowych - dotarło do mnie dzisiaj parę gratów, ale z racji niesprzyjającej aury wymieniłem tylko kable, palec i kopułkę. Na postoju nie widać odczuwalnej różnicy, silnik delikatnie trzęsie na wolnych, dalej trzeba go trochę pokręcić, żeby odpalić, więc przyczyna całego zła leży w kjecie. Przed świętami będe miał jeszcze młyn zupełny, więc nie wiem czy zdążę coś podłubać, a po nowym roku już będzie dostęp do garażu, więc pewnie coś podziałam :) Na pierwszy ogień pójdzie potencjometr, jak nie pomoże to będziemy rozbierać KE :D

A w kwestii liczników - bardzo mnie temat zaciekawił, jako że lubię mieć auto w oryginale, zacząłem przeglądać fotki w internecie, zdjęcia z aukcji, ogłoszeń itd.. Wychodzi mi na to, że żaden W201 w benzynie i w wąskiej listwie ze skrzynią V nie miał licznika z oznaczeniem czwartego biegu. Nie mam dostępu do literatury, ale wydaje mi się mało prawdopodobne, by na wszystkich ogłoszeniach ktoś zmieniał skrzynię lub licznik, a niejednokrotnie są to ogłoszenia dość wiarygodnie wyglądające, aut zadbanych lub z udokumentowanym przebiegiem.

Wiem, bez fotek się nie liczy, ale po co komu fotki nowej kopułki i kabli :mrgreen:

P.S. Zdiagnozowałem też większy wyciek z chłodnicy, więc ubytek płynu jest już uzasadniony, dobrze, że się wstrzymałem z wymianą płynu, bo wymienię razem z chłodnicą, a dużo teraz nie jeżdżę ;)

#25 Offline   Marian15


  • Postów: 83
  • Na forum od: 08 lis 2018
  • Miejscowość: Wrocław/Jelenia Góra
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Nysa 522

Napisano 09 stycznia 2019 - 20:25

Trochę podziałałem ostatnio, wymieniłem wreszcie głośniki, znalazłem pasujące dwudrożne.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Z racji tego, że u mnie zima, a 30 letnie zamki zamarzają i szkoda mi ich, zamontowałem sterownik centralnego na pilota. Kombinowałem jak to zrobić, żeby nie ciąć oryginalnej wiązki, bo mam bzika na tym punkcie - stwierdziłem, że mniej mi żal pompy, która i tak jest z innego auta. Jedną sciezkę trzeba przeciąć i wlutować w sumie 4 przewody. Reszte podlaczylem we wtyczce sterownika.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Poza tym korzystajac z garażu wymieniłem termostat i włącznik termiczny przy okazji czyszcząc ile sie dało zbiorniczek wyrównawczy. W zasadzie dalo sie bardziej, ale nie mialem czasu. Uznałem, że jest duzo lepiej niz było i pozbyłem sie tłustego osadu ze środka.

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Poza tym naprawiłem martwy wentylator nagrzewnicy. Generalnie zamówiłem nowego chińczyka przed świętami, ale po świętach zadzwonił pan z informacją, że nie ma na stanie i moze byc pod koniec stycznia albo zwróci pieniadze. Poprosiłem o zwrot pieniędzy.rozebralem stary do momentu do ktorego dało sie rozebrac. Zalałem srodkiem penetrującym, potem smarem/olejem. Ożył. Przez tydzien hałasował, ale przestał i chodzi normalnie, zobaczymy jak dlugo. Przy okazji demontazu wsntylatora zdemontowałem wycieraczkę i ją takźe przesmarowałem, co w efekcie jest bardzo odczuwalne, chodzi płynnie i gladko.


Zima u nas jest prawdziwa, wiec rozgladam sie za czymś ciezkim do bagaznika ;)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam wszystkich! ;)

Użytkownik Marian15 edytował ten post 09 stycznia 2019 - 20:31


#26 Offline   Kristoff


  • Postów: 615
  • Na forum od: 01 lut 2017
  • Miejscowość: Kołobrzeg
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W 124 230E WDB1240231B288314
  • Inne auto:w210 2.9 Turbodiesel Sprzedany

Napisano 10 stycznia 2019 - 09:14

Jakie głośniki ostatecznie założyłeś?

#27 Offline   Marian15


  • Postów: 83
  • Na forum od: 08 lis 2018
  • Miejscowość: Wrocław/Jelenia Góra
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Nysa 522

Napisano 10 stycznia 2019 - 10:21

Nazywały się dźwięcznie "Blow", po odłamaniu trzech uszek mocujących pasują elegancko, ale oryginalnych klipsów i tak nie dało rady założyć. Ale siedzą dobrze. Wszystkie inne dwudrożne, które przymierzałem niestety wystawały.

Aha - a propos wyjmowania wentylatora nagrzewnicy - jest to świetna okazja do wyczyszczenia odpływów. U mnie było tyle syfu, że garściami wyciągałem, potem przepychałem odpływy i przelałem je sporą ilością zimowego plynu do spryskiwaczy, bo niestety zimą karchera nie mogłem użyć.ale wszystko elegancko sie odetkało, cały gnój spłynął odpływami na podloge w garażu. Było troche sprzątania, ale warto, bo jakby dłużej to tam stało to zaczęłoby to wszystko gnić razem z budą. A tak rudej jeszcze nie było, więc jest dobrze ;)

#28 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 stycznia 2019 - 10:30

Wyświetl postUżytkownik Marian15 dnia 07 grudnia 2018 - 18:07 napisał

bo jak pisałem w żadnej 190tce ze skrzynią V nie widziałem licznika do IV.
Gdybym znalazł to podeślę zdjęcie licznika z mojej w201 2.0D '88 skrzynia 5b, licznik ze znacznikiem do IV.

#29 Offline   Marian15


  • Postów: 83
  • Na forum od: 08 lis 2018
  • Miejscowość: Wrocław/Jelenia Góra
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Nysa 522

Napisano 10 stycznia 2019 - 13:36

W dieslach widziałem. W benzynie 2,0E w tym roczniku nie spotkałem dotąd.

Użytkownik Marian15 edytował ten post 10 stycznia 2019 - 13:38


#30 Offline   Kristoff


  • Postów: 615
  • Na forum od: 01 lut 2017
  • Miejscowość: Kołobrzeg
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W 124 230E WDB1240231B288314
  • Inne auto:w210 2.9 Turbodiesel Sprzedany

Napisano 10 stycznia 2019 - 17:45

Te głośniki Blow.... bangla do lepiej od ori papierowych? Podaj symbol sprawdzę sobie czestotliwości bo też jestem na etapie poszukiwań "zlotego środka" szału nie szukam,jedynie przyzwoitego dźwięku:)








Podobne tematy Zwiń