Skocz do zawartości




- - - - -

[W124]Tanie głośniki +radio


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Damian85


  • Postów: 193
  • Na forum od: 15 lip 2014
  • Miejscowość: Rzeszów
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201

Napisano 10 grudnia 2018 - 08:46

Witam

Jako, że znudziło mi się słuchać trzasków i pierdzenia z głośnika a próby zakupu sprawnej używki zarówno przez to forum, na szrotach i przez neta nie dają rezultatu, to postanowiłem zakupić nowe głośniki. Nie jestem jakimś melomanem, tak więc wystarczy mi, żeby nowe głośniki grały nie gorzej niż oryginalne. Głośniki na podszybie przód.
Na Alledrogo znalazłem dwie oferty
https://allegro.pl/glosniki-montaz-na-wcisk-blaszki-mercedes-w124-i7194531868.html
https://allegro.pl/o...kane-7678867280

Nie znam się zupełnie na firmach produkujących sprzęt audio.Te tańsze głośniki będą ok, czy lepiej dołożyć drugie tyle do tych droższych?.
W tych tańszych są od razu kable,ale widzę, że wtyczka jest trochę inna. Tu prostokąt u mnie okrągła, więc chyba nie będzie pasować. Ale chyba wystarczy przylutować z tych starych głośników?
No i te tańsze mają średnicę 116mm a w originale jest 120mm, tak jak mają te droższe. Nie będzie w razie czego problemu z montażem?.

I drugi temat
Myślę nad zmianą radia. Obecnie mam kasetowego Blaupunkta i transmiter. Mimo, że ten Blaupunkt bardzo pasuje do :star: jednak w radiu nie ma czego słuchać a jakość transmitera to :sick3: :sick3:. I na dodatek już trzeci się kończy :(
Szukam czegoś takiego w stylu retro
https://allegro.pl/o...-usb-6072844418
https://allegro.pl/r...7717382394.html
Strasznie mi się te radia spodobały, przynajmniej dopóki nie popatrzę na cenę :E :E

Miał ktoś do czynienia z tymi radiami?. Jak z ich jakością wykonania i montażem?. Czy coś możecie polecić tańszego w stylu retro. Chodzi mi, żeby była możliwość słuchania muzyki z kart SD.



#2 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 10 grudnia 2018 - 10:07

Kup normalne radio za 60zł z allegro masz kartę SD blutu ,łączy z telefonem w 2sekundy i odrazu jest teże zestaw głośnomòwiący przez radio i 2kostki w gratis

Użytkownik melfio1 edytował ten post 10 grudnia 2018 - 10:08


#3 Offline   Damian85


  • Postów: 193
  • Na forum od: 15 lip 2014
  • Miejscowość: Rzeszów
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201

Napisano 10 grudnia 2018 - 11:04

Bardziej mi chodzi o głośniki, bo to radio to i tak finansowo nieosiągalne :P
Natomiast radio za 60 PLN pewnie będzie jakościowo na poziomie transmitera za 30 PLN :E
Ogólnie szukam czegoś bardziej solidnego. Nie najniższa półka cenowa, ale przedostatnia ;) :hahaha: :hahaha:

#4 Offline   bartekmm


  • Postów: 11
  • Na forum od: 24 sie 2018
  • Miejscowość: Legionowo
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 10 grudnia 2018 - 12:29

Jeżeli chodzi o głośniki to polecam te: - idealnie pasują w fabryczne miejsca - na przód bez dystansów, na tył takie same tylko z dystansami (sprzedawane na allegro w zestawach:
https://allegro.pl/c...6882738367.html
Miałem te Dietz 2 miesiące i popaliły się pod radiem bez wzmacniacza, a z jednego urwała się blaszka mocująca przewód, więc nie polecam.
Odnośnie radia - ja kupiłem używkę Clariona - pasuje idealnie do W124 - jest w kolorze brązowym, ma Bluetooth i czytnik SD i bez wzmacniacza na 4szt ww głośnikach i dodatkowym aktywnym subie gra naprawdę przyjemnie.
radio to taki model:
https://mediamarkt.p...larion-fb289rbt
Ja trafiłem używkę za 100zł - czasem pojawiają się na allegro lub OLX

#5 Offline   Damian85


  • Postów: 193
  • Na forum od: 15 lip 2014
  • Miejscowość: Rzeszów
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201

Napisano 10 grudnia 2018 - 13:24

A przewody przelutować ze starego głośnika?.

Ten Clarion to taki "średni" z wyglądu jak dla mnie. Ale nie każdemu to samo się podoba ;)

Użytkownik Damian85 edytował ten post 10 grudnia 2018 - 13:31


#6 Offline   bartekmm


  • Postów: 11
  • Na forum od: 24 sie 2018
  • Miejscowość: Legionowo
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 11 grudnia 2018 - 10:49

To zależy jak masz teraz podłączone, ja mam na oryginalnych złączkach Mercedesa - takie okrągłe z jednym pinem okrągłym, a drugim płaskim. Po prostu to odciąłem, przylutowałem jedną końcówkę przewodu do blaszek głośnika w taki sposób, aby w razie czego można je było rozpiąć właśnie tymi kostkami.
Dołączona grafika
Tak, wyglądem nie porywa, ale w sumie o to mi chodziło żeby jak najmniej rzucał się w oczy - tzn i kolorem i wielkością wyświetlacza, a dźwięk jest naprawdę dobry i w radio wchodzi bezpośrednio ISO, więc nie trzeba żadnych przejściówek.
Tak to wygląda w aucie:
Dołączona grafika

#7 Offline   Damian85


  • Postów: 193
  • Na forum od: 15 lip 2014
  • Miejscowość: Rzeszów
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201

Napisano 11 grudnia 2018 - 11:09

Też mam takie okrągłe. I chyba zrobię tak jak Ty na te wsuwki. A nie wiesz może, czy takie przewody można kupić, bo coś na Allegro nie mogę tego znaleźć. A jakby to kosztowało grosze to bym nie obcinał starych nawet. To radio trochę za futurystycznie dla mnie :E .
Druga sprawa. Zauważyłem, ze wysiadł mi przy okazji głośnik z tyłu. ;> ;>. Nie wiesz może, jak ściągnąć tę maskownicę z góry. Mam wersję z zagłówkami. Głośnik idzie łatwo wypiąć z zaczep ód od strony bagażnika, ale nie mam pojęcia, jak ściągnąć tę maskownicę.
W moich kablach jest straszna rzeźba z tego co widzę, więc to jakiś magik będzie musiał ogarnąć raczej.

#8 Offline   Damian85


  • Postów: 193
  • Na forum od: 15 lip 2014
  • Miejscowość: Rzeszów
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201

Napisano 12 grudnia 2018 - 07:38

EDIT
Nie mogę edytować poprzedniej wiadomości...
Maskownice zdjąłem, głośnik wyciągnąłem i okazało się, że jest dobry. Problemem okazał się uszkodzony FADER, który dawał sygnał tylko na lewy tył. Używając metod ze szkoły druciarstwa im. Janusza :E :E :E :E odpaliłem ten głośnik :smoke:. Zostaje jeszcze wymiana głośników z przodu. Chociaż znając moje szczęście, to zaraz po tym, jak kupię i zamontuję nowe pojawi się tu na forum z 5 ofert sprzedaży głośników :P








Podobne tematy Zwiń