Skocz do zawartości




Liqui Moly Oil Additiv MoS2 - Czyli dwusiarczek molibdenu


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Loockki


  • Postów: 87
  • Na forum od: 26 lip 2018
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1985
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 stycznia 2019 - 15:43

Co myślicie o tym dodatku do oleju Liqui Moly Oil Additiv MoS2. Spotkałem już kilkanaście opinii tutaj na forum, jednak nie ma tematu poświęconego głównie temu środkowi. Używaliście tego ? Działa ? Jest warte swojej dość wysokiej ceny ? Pytam pod kątem dodatku do oleju silnikowego, nie w dyfrze ani skrzyni biegów chociaż ta wiedza również może być ciekawa lub przydatna.



#2 Offline   Szarik


  • Postów: 1 163
  • Na forum od: 29 lis 2013
  • Miejscowość: Młoszowa
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 250D '92r.

Napisano 13 stycznia 2019 - 18:47

Do oleju silnikowego raczej nie ma sensu go stosować. Czemu? https://m.ceneo.pl/4724014
Są oleje Liqui Moly, które mają dodatek dwusiarczku molibdenu fabrycznie.
Do skrzyni/dyfra ostatnio słyszałem, że ktoś dawał ten dodatek. Ale sam nie stosowałem, to nie wiem. Stosowałem za to olej z linku wyżej i byłem bardzo zadowolony.

Użytkownik Szarik edytował ten post 13 stycznia 2019 - 18:48


#3 Offline   elspasoo


  • Postów: 211
  • Na forum od: 20 lip 2017
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLS 55 AMG

Napisano 13 stycznia 2019 - 22:26

Nic to nie daje, marketing.

#4 Offline   Loockki


  • Postów: 87
  • Na forum od: 26 lip 2018
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1985
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 stycznia 2019 - 22:31

Wyświetl postUżytkownik Szarik dnia 13 stycznia 2019 - 18:47 napisał

Do oleju silnikowego raczej nie ma sensu go stosować. Czemu? https://m.ceneo.pl/4724014
Są oleje Liqui Moly, które mają dodatek dwusiarczku molibdenu fabrycznie.
Do skrzyni/dyfra ostatnio słyszałem, że ktoś dawał ten dodatek. Ale sam nie stosowałem, to nie wiem. Stosowałem za to olej z linku wyżej i byłem bardzo zadowolony.

No wiem, o tym oleju też trochę poczytałem, ale nie chcę stosować 10W, mam zalane 5W i nie chcę podnosić tego parametru, dlatego pytam o to czy ten specyfik może coś zmienić w zastosowaniu oddzielnie tzn. On + Olej innej marki z oznaczeniem innym niż 10W

#5 Offline   Szarik


  • Postów: 1 163
  • Na forum od: 29 lis 2013
  • Miejscowość: Młoszowa
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 250D '92r.

Napisano 13 stycznia 2019 - 23:19

Ogólnie, to dwusiarczek molibdenu powinien robić taką jakby "powłokę". Jeśli zadziała tak samo, jak dodawany "fabrycznie" do oleju, to może jakąś różnicę zauważysz, a zaszkodzić nie powinien. Ale raczej, póki nie spróbujesz, to się nie przekonasz. Tylko z tego co wiem, to ten dodatek ma poprawiać smarowanie, głównie przy zimnym silniku. W sensie, żeby ograniczyć suchy start. MoS2 osadza się na elementach i powoduje zmniejszenie tarcia. Przy czym, to ma znaczenie głównie w zimie, gdy olej gęstnieje i chwilę trwa, zanim wszędzie dotrze. Ale pewnie dlatego jest stosowane w oleju 10W40, bo oleje 5W i 0W widocznie mają na tyle dużą pompowalność i sporo innych dodatków, że dwusiarczek molibdenu nie jest już potrzebny. O ile, na wyżej wysłanym oleju, widziałem (a raczej słyszałem) różnicę w pracy silnika, o tyle nie wiem, czy jest sens dodawać ten dodatek do innego oleju. Ale jeśli nie pomoże to i raczej nie zaszkodzi, więc próbować można.








Podobne tematy Zwiń