Skocz do zawartości




- - - - -

Geometria zawieszenia


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   W124MAN


  • Postów: 5
  • Na forum od: 19 cze 2018
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 lutego 2019 - 16:05


Panowie,

mam problem z ustawieniem geometrii zawieszenia. Ściąga mi go na prawo. Odwiedziłem kilka warsztatów i za każdym razem skutek był taki sam. Auto dalej ściągało i ściąga dalej. Spece mówią, że wszystko jest ustawione perfetto. Każdy z nich oglądał auto od spodu i mówił, że nie było bite (całość podwozia jest oryginalna, 0 rdzy). Jedyne co mi przychodzi do głowy to fakt, że po zakupie auta zmieniałem felgi. Okazało się, że felga, prawy przód (czyli tam gdzie ciągnie) jest krzywa poprzecznie. I teraz pytanie co może być powodem niemożności ustawienia tej geometrii? Dodam, że felgę została naprostowana i przerzucona na lewy tył. Czy uderzenie felgi w prawy może mieć na to wpływ?
Z góry dzięki za odpowiedzi.




#2 Offline   hadrianus


  • Postów: 248
  • Na forum od: 06 lip 2016
  • Miejscowość: Krajna
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 10 lutego 2019 - 05:12

Mam to samo. Na jesieni zmienione całe zawieszenie tylne włącznie z renowacją wózka. Geometria robiona dwa razy i dalej ściąga w prawo. Przednie zawieszenie porobione wszystko prócz wahaczy i sworzni, "bo były całe" oczywiście geometria zrobiona, auto nie bite, wózek zamocowany na nowych śrubach i nowych poduszkach. Wszystko Lemforder oryginalny, Ze trzy dni temu zmieniłem gumy wahacza i śruby oraz sworzeń z prawej strony oczywiście oryginalny Lemfordem, Podpora środkowa drążków tez zmienione wraz z "amortyzatorem" skrętu, śruby ustawione tak samo jak na dawnych gumach, na dniach z racji braku czasu wymieniam lewą stronę, i tak wymienione wszystko. Zrobię geometrię kompletną wraz z ustawieniem wyprzedzenia sworznia wahacza bo to to robi ze auto ściąga.
W moim przypadku tylko pozostały te gumy wahacza, niby całe ale w środku tuleje jak wyciągnąłem to miały luz. Swoją droga ciekaw jestem ile wytrzymają te alu lemfordera. Ciekaw jestem czy w końcu będzie prosto jechał.
Sprawdź te gumy u siebie, o ile reszta cała.

#3 Offline   Sasha


  • Postów: 54
  • Na forum od: 17 lut 2017
  • Miejscowość: Velbert DE
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 lutego 2019 - 12:48

Wyświetl postUżytkownik W124MAN dnia 09 lutego 2019 - 16:05 napisał


Panowie,

mam problem z ustawieniem geometrii zawieszenia. Ściąga mi go na prawo. Odwiedziłem kilka warsztatów i za każdym razem skutek był taki sam. Auto dalej ściągało i ściąga dalej. Spece mówią, że wszystko jest ustawione perfetto. Każdy z nich oglądał auto od spodu i mówił, że nie było bite (całość podwozia jest oryginalna, 0 rdzy). Jedyne co mi przychodzi do głowy to fakt, że po zakupie auta zmieniałem felgi. Okazało się, że felga, prawy przód (czyli tam gdzie ciągnie) jest krzywa poprzecznie. I teraz pytanie co może być powodem niemożności ustawienia tej geometrii? Dodam, że felgę została naprostowana i przerzucona na lewy tył. Czy uderzenie felgi w prawy może mieć na to wpływ?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Jedz na geometrie do Aso. Ja u siebie po remoncie zawieszenia pojechalem do zwyklego warsztatu. Niby wszastko pieknie ustawili ale tak jakby mialem wrazenie ze cos jest nie tak. Pojechalem do mercedesa, za 380 zl ustawione wszystko perfekt, mistrz warsztatu trzy razy robil przejazdzke i robili male poprawki w trakcie...od tamtej pory nie to auto

#4 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 10 lutego 2019 - 16:22

hadrianus, wystarczy jak zrobisz te kąty ,tylko czy śruby się ruszają.

#5 Offline   hadrianus


  • Postów: 248
  • Na forum od: 06 lip 2016
  • Miejscowość: Krajna
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 10 lutego 2019 - 17:55

Wszystko jest nowe. Śruby mają kilka dni od założenia.








Podobne tematy Zwiń