Skocz do zawartości




- - - - -

Problem z Paliwem W124 200E 91r. POMOCY ! :)


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   miomichal


  • Postów: 3
  • Na forum od: 10 lut 2019
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 lutego 2019 - 13:59

Więc tak... kumpiłem W124 wszystko było ok niestety auto wcześniej stało 5 lat podobno był problem z odpaleniem auta po tym okresie zostały wymienione przewody kopułka i pompa paliwa auto paliło jezdziło nie było problemu przez tydzien czasu teraz auto postało u mnie około tygodnia i po odpaleniu było ok natomiast po przejechaniu ok 2 km auto zaczeło na wolnych obr "telepać" i zgasło :( i juz nie chciało odpalić później załapało po dojechaniu do domu (szarpanina straszna), sprawdzałem przewody jeden przewód z kopułki znaczy jego środek został na bolcu od kopułki mysle mam powód ! wsadziłem do srodka przewodu i dalej to samo ... stawiałem na walniety nowy przewód natomiast postanowiłem psiknąć plakiem w układ dolotowy i auto zaczeło pracować jak powinno na 20 sekund później znowu to samo :( czyli na moje oko coś z paliwem, mam nadzieje że może ktoś pomoże rozwiązać problem lub nakierować bede bardzo wdzięczny dodam że podobno została wymieniona pompa paliwa przewody i kopułka auto zatankowałem do połowy zbiornika teraz



#2 Offline   Fah


  • Postów: 336
  • Na forum od: 12 wrz 2017
  • Miejscowość: Ciechanów
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 lutego 2019 - 15:55

Rzecz najważniejsza - filtr paliwa. Sprawdzony, wymieniony? Potem sprawdź iskrę. Jak jeden przewód WN ci się rozpadł, reszta prawdopodobnie jest w podobnym stanie. Nie zapomnij sprawdzić świec

#3 Offline   Kristoff


  • Postów: 601
  • Na forum od: 01 lut 2017
  • Miejscowość: Kołobrzeg
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W 124 230E WDB1240231B288314
  • Inne auto:w210 2.9 Turbodiesel Sprzedany

Napisano 10 lutego 2019 - 17:09

Piszeż że podobno została wymieniona pompa paliwa,przewody i kopułka to szczerze w to wątpie - typowe łgarstwo Janusza.Te rzeczy gołym okiem widać czy są nowe czy nie.Tak jak pisze Fah...jeśli jeden przewód się rozpadł to ch...a są nowe.Proponuję na start wymienić filtr paliwa jak pisze kolega Fah,pompa jak nawet z zewnątrz widać ze nie nowa czyli stara...z syfem wewnatrz w gratisie.Kopułka;palec i przewody, dopiero jezdzimy.Wtryski do M102 kupowałem w zeszlym roku po 98zł sztuka - Bosch ( też warto zaserwować opcjonalnie nowe) Cena z Inter Cars.Coś z tych rzeczy napewno nie żyje tak jak powinno,a może nawet więcej niż jeden czynnik.Wytrwałosci i powodzenia koledze życzę :)

Użytkownik Kristoff edytował ten post 10 lutego 2019 - 17:13


#4 Offline   miomichal


  • Postów: 3
  • Na forum od: 10 lut 2019
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 lutego 2019 - 17:48

Przewody i kopułka są nowe bo to widać pompa paliwa podobno też, jutro podjade do mechanika niech wymieni filtr paliwa. Czy jest gdzieś bezpiecznik od pompy paliwa ?

Użytkownik miomichal edytował ten post 10 lutego 2019 - 17:54


#5 Offline   Fah


  • Postów: 336
  • Na forum od: 12 wrz 2017
  • Miejscowość: Ciechanów
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 lutego 2019 - 18:51

O maciu... Sprawdź iskrę, organoleptycznie. Skorzystaj z faktu, że już jest ciemno i popsikaj wodą-mgiełką przewody WN. Jak będzie iskrzyć na kablach, to one nie są nowe. Wyjmij świece i zobacz, czy dają iskrę, wystarczająco mocną.

Filtr paliwa wymienisz sam (http://mb201-124.eu/...-filtra-paliwa/ )








Podobne tematy Zwiń