Skocz do zawartości




- - - - -

Dobór wzmacniacza


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   MojDrugiMerc


  • Postów: 69
  • Na forum od: 12 sty 2016
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Vito W638

Napisano 21 lutego 2019 - 21:02

Witam
Ostatnimi czasy moje radio Becker BE2010 uległo zniszczeniu.
Pragnę zamontować identyczny model.
Pan z serwisu audio podpowiedział iż skoro podświetlenie radia przygasało na bardziej Basowych momentach, był to znak/sygnał że głośniki potrzebują więcej prądu a radio nie wyrabia.
Głośniki które mam zamontowane to:
Przód Hertz DCX 100.3 (Moc znamionowa 30W/Moc maksymalna 60W)
Tył SONY Xplod XS-F1324 (Moc znamionowa 35W/Moc maksymalna 150W)

Jestem świadom że nie jest to zestaw audiofilski i można by dobrać lepszy setup no ale nie o głośniki się rozchodzi :)
Ewentualnie jestem w stanie zmienić głośniki z tyłu na inne o podobnej średnicy.

Jaki wzmacniacz będzie odpowiedni do tego zestawu oraz gdzie takowy umiejscowić? Zastanawiałem się nad umieszczeniem go pod kanapą gdyż jest tam sporo przestrzeni, a zależy mi na niewidocznych przeróbkach tak aby samochód zachował oryginalny wygląd.
Jestem laikiem jeżeli chodzi o car audio więc chętnie przyjmę każdą podpowiedź. Dodam że czytałem wątek kolegi z forum który rozwodził się nad mocami wzmacniaczy i ich RMS-ami, lecz z braku doświadczenia wolę rozpocząć nową dyskusję, licząc iż osoby z forum podzielą się swoją wiedzą a sam montaż nowych komponentów przebiegnie sprawnie i bez większych zagadek czy też wpadek :)

Chciałbym z tego tematu zrobić swoistą instrukcję dzięki której każdy laik będzie mógł wejść i przeczytać jak dobrać i jak popodpinać wszystkie kable aby auto nie poszło z dymem.










Podobne tematy Zwiń