Skocz do zawartości




Moja 190-tka 1990rok 2.0 bp+LPG Wycena


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   PanKu


  • Postów: 22
  • Na forum od: 11 wrz 2018
  • Miejscowość: Łomianki
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:1987 skoda 120swap subaru EJ20

Napisano 01 marca 2019 - 05:50

Witam, W201 kupiłem we wrześniu od tego czasu sporo wsadziłem. Jako że musiałem się przeprowadzić, i dojazd do pracy z 10km zmienił się na prawie 40, chce ją sprzedać i kupić coś w dieselku.

Ogólnie 1990rok, 5biegów, lakier ładny, szpachla lewy tylne nadkole i prawe przednie, rozregulowany KE-jet, na LPG chodzi super, progi należy wspawać, reszta podłogi jest dobra.
W aucie wymienione m.in.:
poduszki silnika (febi, olejowe)
poduszka skrzyni (mayle)
łącznik wału ( febi)
oleje w silniku i skrzyni (febi 10w40 i SWAG ATF mb)
oczywiście klocki przód/tył (tarcze jeszcze bez rantów, klocki febi)
parownik (tomasetto)
filtr paliwa (mayle)
przepłukanie układu chłodzenia
sworzeń febi PP
lampy tylne
dołożony podłokietnik
zamontowane audio, radio ALPINE, wzmacniacz PYLE 1400W, skrzynia Mac Audio


Wady: zniszczone wnętrze, rdza na progach i nadkolach przód, rozwalony dyfer (zaczął lekko wyć i ma luz), pęknięta puszka filtra powietrza

Parę dni temu założyłem letnie kółka, 18 calowe :) Oczywiście, posiadam stalówki 15' zimowe

Jest szansa wziąść chociaż z 6-6.5 tysiąca zł za te auto?


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik PanKu edytował ten post 01 marca 2019 - 05:57




#2 Offline   Sawyer


  • Postów: 2 499
  • Na forum od: 28 sie 2013
  • Miejscowość: Na północy
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLK W209 320E - M112
  • Inne auto:Citroën Saxo 1.1i - TU1

Napisano 01 marca 2019 - 10:36

Tak zupełnie po ludzku powiem Ci- wystaw go za takie pieniądze jakie uważasz, biorąc pod uwagę ile zapłaciłeś sam, ile kosztuje podobny w okolicy i ile włożyłeś (ale tego raczej nie odzyskasz). Ja bym do sprzedaży ogarnął normalnie grill a te 18-ki to też raczej wada niż zaleta. Ogarnij wnętrze jak się da, tylko nie smaruj plakiem i innym smalcem :E

Sam nie powiem ile go wyceniam bo to tylko opinia. Innych też proszę o powstrzymanie się od swojego zdania bo zaraz wybuchnie burza. Jak nie będzie zainteresowania za wystawioną kwotę to znaczy że jest za wysoka.

#3 Offline   PanKu


  • Postów: 22
  • Na forum od: 11 wrz 2018
  • Miejscowość: Łomianki
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:1987 skoda 120swap subaru EJ20

Napisano 01 marca 2019 - 17:04

Tylko że ja go chce sprzedać a nie sprzedawać. Bez burzy, proszę o wycenę. Z wnętrzem jak są popękane boczki i fotel to nic nie zrobię...
Zrobiłem dzisiaj trochę zdjęć, i poważnie słucham za ile mogę go wystawić żeby poszedł. Ja do każdego auta mam zeszyt i notuje co kiedy i za ile robie (miałem tych aut już kilka), więc wiem że mi się nie zwróci... stąd propozycja chociaż te 6tyś. zł.
Silnik ładnie trzyma ciśnienie, dopiero jak obroty spadną do około 600 to mam te 2,5 około, też zależy od temperatury. A co z grilem jest nie tak?

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownik PanKu edytował ten post 01 marca 2019 - 17:08


#4 Offline   Kristoff


  • Postów: 612
  • Na forum od: 01 lut 2017
  • Miejscowość: Kołobrzeg
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W 124 230E WDB1240231B288314
  • Inne auto:w210 2.9 Turbodiesel Sprzedany

Napisano 01 marca 2019 - 19:58

Taki Grill bardziej odstrasza niż zachęca, po prostu w oryginale takie nie wychodziły.Ta wielka gwiazda jest dziełem Dorf - tunerów którzy takie produkowali myśląc że jest zajebiście.Kup oryginalny wkład z 4-ma poziomymi listewkami i jedną pionową.Tak jak Sawyer podpowiada felgi też nie na miejscu.Lepiej założyć co kolwiek ale oryginalnego,czy to kołpaki czy alusy.Zainteresowani tym modelem raczej bedą szukać auta w stanie bardziej zbliżonym do oryginału,w dodatku bez instalacji LPG,to właśnie ona może utrudnić najbardziej sprzedaż i zainteresowanie.Chyba że trafisz na kogoś kto nie wie o co chodzi w temacie.O kwocie tak samo się nie wypowiem podobnie jak Sawyer,bo nie chodzi tu o spór,ale o to żebyś sprzedał.Wydaje mi się kolego że 6k to trochę za wysoko.

Użytkownik Kristoff edytował ten post 01 marca 2019 - 20:02


#5 Offline   PanKu


  • Postów: 22
  • Na forum od: 11 wrz 2018
  • Miejscowość: Łomianki
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:1987 skoda 120swap subaru EJ20

Napisano 01 marca 2019 - 20:22

rozumiem, no ja tak go kupiłem, nie wiedziałem o co chodzi.. szukałem auta do 4-5k i spodobał mi się na tych felgach na zdjęciach... przyjechałem na miejsce, obejrzałem, no zajechane wnętrze, silnik telepie... patrze na olx... no większośc do 5 tyś, mają zajechane wnętrze, lekko stargowałem... biorę, w sumie to przekonał mnie tym wyglądem na alusach.Na tych felgach, tylko opony zmieniłem, no i dokupiłem stalówki z W124 E klasy, na zimę... no i trochę mechanicznie go porobiłem...
To może wyciągnąć audio, zmienić grill. Założyć stalówki, dorzucić kołpak i wystawić za 4-4.5?
Zostaną mi felgi,które za tysiaka puszcze i audio warte z 700.
Czy tak prędzej go sprzedam?
W sumie auto ma: elektryczny wsuwany i uchylany szyberdach, głośniki w półce, zagłówki z tyłu, i utwardzone zawieszenie i wszystko po VINie, i skrzynia 5b.
Chyba jest to auto do sprzedania, nie złom? Czy aż tak utopiłem kasę :/

Użytkownik PanKu edytował ten post 01 marca 2019 - 20:40


#6 Offline   carl00s


  • Postów: 2 002
  • Na forum od: 22 lut 2009
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 marca 2019 - 20:49

Pomysł w ten sposób - na blacharskie naprawy musisz liczyć minimum 5k, wnętrze - okolice 1k, silnik i jego regulacja to wielką niewiadoma, ale koszta idą w tysiące jak zlecasz to fachowcowi. Jak dobrze policzysz to + koszt zakupu, to masz ponad 10k, a za tyle kupisz od Sly'a wyremontowany i zadbany wozek, nieporównywalny z twoim paściem. To ile dałeś, ile wsadziłem - to twój problem. Dostaniesz 3000 to powinieneś być szczęśliwy.
I zanim zapłoniesz świętym gniewem - ten wóz to żaden klasyk, żaden ewenement. To po prostu stary strup, nieważne, że Mercedes, po prostu stary trup.

#7 Offline   PanKu


  • Postów: 22
  • Na forum od: 11 wrz 2018
  • Miejscowość: Łomianki
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:1987 skoda 120swap subaru EJ20

Napisano 01 marca 2019 - 21:00

rozumiem, jak go kupowałem, to tak pomyślałem, trochę trup ale mercedes...
okey, wystawiam jak uważam, ale jak sprzedam za 3, może z hakiem bez felg i audio to już dobrze? Nie myślałem że aż tak słabo... no życie :s

Użytkownik PanKu edytował ten post 01 marca 2019 - 21:01


#8 Offline   carl00s


  • Postów: 2 002
  • Na forum od: 22 lut 2009
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 marca 2019 - 21:05

Słuchaj. Po co w ogóle sprzedajesz? Rozumiem dojazdy, rozumiem ekonomię. Ale ile rocznie wóz cię kosztuje? 500, 700 PLN? Jeśli budżet udźwignie pesymistycznie 100 miesięcznie więcej kosztów - olej sprawę, postaw go na parkingu podziemnym jakiejś galerii handlowej i trzymaj. Sprzedać dasz radę zawsze, a małymi kroczkami może uda ci się odłożyć na remont i ogarnięcie auta. Pomyśl, bo tak jak mówię, sprzedać zawsze dasz radę.

#9 Offline   PanKu


  • Postów: 22
  • Na forum od: 11 wrz 2018
  • Miejscowość: Łomianki
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:1987 skoda 120swap subaru EJ20

Napisano 01 marca 2019 - 21:12

Sprzedaje bo zacząłem trzy lata temu projekt skody.
Wrzucam do skody 120 z 87 roku silnik z subaru 2.0, i pełna blacharka i hamulce i wszystko...
Troche to trwa, a teraz z racji przeprowadzki, na dojazdy do roboty potrzebuje coś tańszego od Mercedesa...
A w skodzie zaoszczędziłem na lakierze, ale do uruchomienia jeszcze z 8-10k zł potrzeba.. a chce w końcu nią się przejechać...
skoda:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

d
latego Mercedesa chce sprzedać, nie wyobrażam sobie jeździć plastikiem, auto ma być męskie i żelazne, ale przy tych kilometrach mercedes nie pozwoli skody odpalić... myśle o audi 80 b3 (miałem kiedyś), w dieslu 1.9 bez turbo bajka.... albo coś z francji z XUD9 wolnossącym

Użytkownik PanKu edytował ten post 01 marca 2019 - 21:15









Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post