Skocz do zawartości




- - - - -

Problem z immobilaizerem, odcięty zapłon.


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   likegrow777


  • Postów: 28
  • Na forum od: 02 lis 2016
  • Miejscowość: Ełk
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 kwietnia 2019 - 14:03

Witam kolegów
Pomożecie?😉
Pacjent: W124, 2.0D 94r.
Nic nie robiłem przy nim itd. i nagle nie mogę go otworzyć z podczerwieni (bateria w pilocie nowa, akumulator też) oczywiście mogę otworzyć od pasażera kluczykiem, ale od razu włącza się syrena, próba odpalania bez skutku, gdyż nie jest odblokowany immobilaizer który odblokowuje się właśnie z kluczyka przy otwieraniu. Czy trzeba wzywać elektryka? Akumulator odpinany, ale nic nie pomogło. Można w jakiś sposób zresetować auto lub cokolwiek zrobić, aby je odpalić?
Dzięki za wszelką pomoc piona.



#2 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 22 kwietnia 2019 - 19:11

Jeżeli wymieniałeś baterię w pilocie to być może pilot się rozsynchronizował. Zacznij od przeprowadzenia próby synchronizacji - procedura była opisana na forum. Sprawdź czy kluczyk emituje podczerwień (kamerką telefonu). Też było na forum.
Czy po przyciśnięciu przycisku kluczyka i jego przytrzymaniu pojawia sie krótki błysk czerwonego światła z "oczka" kluczyka?
Próbowałeś drugi kluczyk (zapasowy)? Pewnie wyszedłeś z założenia, że drugi kluczyk nie jest potrzebny skoro ten jest dobry?
Jeżeli chodzi o immobilizer, to nie wiem do końca którą masz wersję, i czy to immobilizer fabryczny czy dołożony - tego nie napisałeś. Jeżeli jest to immobilizer fabryczny to wnioskując z roku produkcji auta jest to wersja blokująca kilka obwodów i raczej "szeregowy" elektryk załamie nad tym ręce. Najlepiej by było mieć schemat takiego układu i likwidować blokady po kolei, ale taki schemat jest dostępny tylko dla nielicznych :-/
Jeżeli z przepisanych powyżej testów wyjdzie, że problem jest z kluczykiem, to możesz poszukać fachowca od takich kluczyków i próbować go naprawić. Na forach Mercedesa jest paru kolegów którzy się tym zajmują. Możesz również kupić kluczyk w ASO ale cena może być niekoniecznie akceptowalna :-/

#3 Offline   likegrow777


  • Postów: 28
  • Na forum od: 02 lis 2016
  • Miejscowość: Ełk
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 23 kwietnia 2019 - 06:12

Wyświetl postUżytkownik Gerri dnia 22 kwietnia 2019 - 19:11 napisał

Jeżeli wymieniałeś baterię w pilocie to być może pilot się rozsynchronizował. Zacznij od przeprowadzenia próby synchronizacji - procedura była opisana na forum. Sprawdź czy kluczyk emituje podczerwień (kamerką telefonu). Też było na forum.
Czy po przyciśnięciu przycisku kluczyka i jego przytrzymaniu pojawia sie krótki błysk czerwonego światła z "oczka" kluczyka?
Próbowałeś drugi kluczyk (zapasowy)? Pewnie wyszedłeś z założenia, że drugi kluczyk nie jest potrzebny skoro ten jest dobry?
Jeżeli chodzi o immobilizer, to nie wiem do końca którą masz wersję, i czy to immobilizer fabryczny czy dołożony - tego nie napisałeś. Jeżeli jest to immobilizer fabryczny to wnioskując z roku produkcji auta jest to wersja blokująca kilka obwodów i raczej "szeregowy" elektryk załamie nad tym ręce. Najlepiej by było mieć schemat takiego układu i likwidować blokady po kolei, ale taki schemat jest dostępny tylko dla nielicznych :-/
Jeżeli z przepisanych powyżej testów wyjdzie, że problem jest z kluczykiem, to możesz poszukać fachowca od takich kluczyków i próbować go naprawić. Na forach Mercedesa jest paru kolegów którzy się tym zajmują. Możesz również kupić kluczyk w ASO ale cena może być niekoniecznie akceptowalna :-/


#4 Offline   likegrow777


  • Postów: 28
  • Na forum od: 02 lis 2016
  • Miejscowość: Ełk
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 23 kwietnia 2019 - 06:15

Baterię wymieniałem, ale po wymianie wszystko grało długi czas, tak po przytrzymaniu przycisku pojawia się światełko w kluczyku co to oznacza? Nie wiem czy alarm był dokładany czy nie. Czyli samemu raczej nic nie zrobię?

#5 Offline   likegrow777


  • Postów: 28
  • Na forum od: 02 lis 2016
  • Miejscowość: Ełk
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 23 kwietnia 2019 - 08:30

Dodam że stało się to wszystko po tym jak zostawiłem samochód na kilka h z otwartym szyberdachem, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, do tego jakiś czas temu samochód był cały malowany i rozbierany po części.

#6 Offline   Hans86


  • Postów: 4
  • Na forum od: 19 sie 2021
  • Miejscowość: KONIN
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 sierpnia 2021 - 11:39

Panowie czy jest jakiś awaryjny sposób na odpalenie auta jeśli z pilota na podczerwień drzwi się nie otworzą a wejdę używając klucza-scyzoryk od strony pasażera, wkładam klucz do stacyjki przekręcam - kontrolki się zapalą a zapłon milczy?

Specjalnie się zarejestrowałem na forum, żeby mieć wgląd w te tematy zw. z immobilaizerem. Prześledziłem wiele wątków i sprawdziłem parę patentów.
Miałem taki przypadek, nawet dwa w krótkim czasie i za każdym razem pomogła wymiana baterii, ale co one tak padają jak muchy i nie zawsze je można kupić.

Reasumując podbijam pytanie o "awaryjny rozruch" lub inne ciekawe rozwiązanie pozwalający na bezstresowy wyjazd "poza miasto".

#7 Offline   Hans86


  • Postów: 4
  • Na forum od: 19 sie 2021
  • Miejscowość: KONIN
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 sierpnia 2021 - 08:22

szukam i szukam, natrafiłem na taki film https://youtu.be/uUjk8XdyFbM
Niestety nie znam arabskiego, ale widzę że facet naprawił.
Czy ktoś z szabownych forumowiczów próbował takich rzeczy w swoim w124?

Wysłane z mojego meizu M8 przy użyciu Tapatalka



#8 Offline   Vinnie


  • Postów: 134
  • Na forum od: 06 maj 2017
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 sierpnia 2021 - 23:06

W e-klasie IRDA - immo (kod 885 w VIN) - rozrusznik jest zrealizowane następująco:

Odbiorniki w drzwiach kierowcy i klapie bagażnika -> moduł IRDA (A 202 820 44 26) -> Przekaźnik K38 (A 001 542 02 19) -> Neutral Safety Switch (w przypadku automatycznej skrzyni biegów) -> rozrusznik

Moduł IRDA jest zlokalizowany pod tylną kanapą, po stronie pasażera.

Przekaźnik K38 znajduje się za zegarami, w lewym górnym rogu, za wygłuszeniem (trzeba trochę pogmerać). Jest to mały, sześcienny, srebrny przekaźniki o wymiarach ok 2x2x2 cm.

Schemat (dla silnika M104, ale dla M111 też da się to zastosować):

https://freescruz.co...TM/24821500.pdf

Jeżeli naciskasz przycisk na pilocie i nie świecą się odbiorniki ani przy drzwiach, ani w klapie, to zapewne padł ci moduł IRDA (jak w tym arabskim filmie). To powoduje, że nie zostanie aktywowany pin 85 przekaźnika K38, przez co ten nie puści prądu z pinu 30 (wyjście z kostki stacyjki) na pin 87 (wejście do NSS). Wystarczy więc połączyć piny 30 oraz 87 przekaźnika K38 i będziesz mógł odpalić auto, nawet jak otworzysz je tylko kluczem w drzwiach pasażera.

Nie rozwiązuje to problemu otwierania drzwi pilotem (nie masz centralnego zamka), ale przynajmniej nie zostajesz gdzieś w terenie z samochodem, którego nie możesz odpalić.








Podobne tematy Zwiń