Skocz do zawartości




- - - - -

[W201] woda pod tylnym dywanikiem, szyberdach, dmuchawa


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Mr.Hate


  • Postów: 101
  • Na forum od: 07 sty 2009
  • Miejscowość: Kobielnik
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 1.8E

Napisano 29 maja 2019 - 11:36

Cześć, czytałem o wodzie pojawiającej się w różnych miejscach w waszych autach i o tym, że wiele rzeczy może mieć na to wpływ. Tych odpływów jest tak dużo, że nie wiem od czego zacząć.

- zbiera mi się bardzo dużo wody pod dywanikiem prawego, tylnego pasażera,
- nie włącza mi się wiatrak jak temperatura silnika przekroczy 90 stopni,
- wypadła mi swego czasu jakaś część z szyberdachu (nie mogę jej znaleźć więc nie dodaję na razie zdjęcia). Teraz uchylony dach zamykam tym samym położeniem sterowania co otwarty dach.

Czy powyższe może mieć jakąś zależność? Temat szyber dachu i tej wody nie wiem jak w ogóle ruszyć.

Dodam, że blacharka była robiona dookoła auta i od spodu. Dodatkowo auto było malowane i zabezpieczane.

Z góry dzięki za pomoc.



#2 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 29 maja 2019 - 20:47

U mnie było to samo ,woda leciała przez narożnik tylnej szyby u góry ,trza ,zdjąć tapicerke tzn.sam boczek wystarczy ,i ja też ściągałem tylną kanape, i sidzieć w aucie jak pada deszcz i obserwować.Wszystko będzie widać jak na dłoni.

Użytkownik melfio1 edytował ten post 29 maja 2019 - 20:48


#3 Offline   hadrianus


  • Postów: 248
  • Na forum od: 06 lip 2016
  • Miejscowość: Krajna
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 29 maja 2019 - 23:42

U mnie woda zbierała się po prostu w progu bo miałem zapiaszczone i zaklejone odpływy gumowe, nikt nie wyczyścił gum i progów, na to poszła konserwacja do profili i się pozaklejało . Przelewała się wtedy woda na podłogę i dalej wiadomo.
Sprawdź dokładnie bezpieczniki i styki w skrzynce. Czujnik temperatury sprawdź, Podłącz wiatrak na krótko czy w ogóle działa. Szybra nie mam, nie pomogę.

#4 Offline   marjar


  • Postów: 41
  • Na forum od: 12 wrz 2011
  • Miejscowość: Katowice
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:A180 CDI

Napisano 28 lipca 2019 - 10:43

Żeby nie dodawać nowego wątku, bo temat podobny.... Jak ktoś oglądał telewizor to wie, że wczoraj (26.07) zalało całe Katowice i Mieczy.sław lat 29+ mi się trochę utopił (okazało się, że nie jest amfibią). Na podłodze w kabinie jest pełno wody, która musiała dostać się od dołu. Z przodem sobie szybko poradziłem, bo dywaniki łatwo wyjąć - teraz się suszą. Gorzej z tyłem, bo tu - żeby wyjąć dywanik - trzeba to i owo zdemontować. Ściągnąłem gąbką tyle wody, ile się dało i wystawiłem brykę na słońce. Jak sądzicie: wyschnie zanim zacznie rdzewieć, czy też od razu przystąpić do wyciągania wykładziny?

Po zdjęciu przednich dywanów zauważyłem, że w podłodze brak gumowych zaślepek, które chyba powinny tam być, bo są niczym nie zaślepione okrągłe otwory. Ktoś zna numer tych zaślepek?

Dodatkowo coś się porobiło z centralnym zamkiem. Wczoraj, po ulewie jeszcze działał, dziś już nie (ani z pilota, ani po przekręceniu kluczyka w drzwiach kierowcy; natomiast działa po przekręceniu kluczyka w zamku bagażnika).

Reasumując:
pytanie 1. jak wysuszyć tył bez wyciągania wykładziny?
pytanie 2. jak wyglądają i jaki numer mają zaślepki podłogi?
pytanie 3. jak zdiagnozować centralny zamek?

#5 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 28 lipca 2019 - 20:37

Tylnych dywanikòw nie wyjmiesz bo to jest całość z przodem ,musiałbyś wyjąć wsystko fotle itd.wyschnie spoko,ale pod tylną kanapą masz takie 2czerwone blaszki, naciskasz je i wyciągas siedzenie kanapy,oparcie przykręcone jest na 3śróby 8 ,przed wyjęciem trzeba wyjąć zagłówki,dwie z boku jedna w środku,i po stronie pasażera jest pompka centralnego zamka w takuej szarej gąbce,być może też ją zalało,a co do zaślepek to albo w jakimś sklepie motoryzacyjnym ,ASO,lub szrocik ,to są zwykłe kapselki ,być może od innych aut też przypasują,.

Użytkownik melfio1 edytował ten post 28 lipca 2019 - 20:38


#6 Offline   hadrianus


  • Postów: 248
  • Na forum od: 06 lip 2016
  • Miejscowość: Krajna
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 28 lipca 2019 - 22:13

Pod wykładziną z tyłu nie wyschnie, bo to plastik powleczony materiałem, jest szczelny, musisz wyjąc kanapę albo po prostu podnieść i wychaczyć przy tych czerwonych zatrzaskach kanapy i zaślepki ozdobne progów i poodginać dywan do góry, spokojnie się da poodginać z każdej strony, wtedy dopiero wyschnie. Najlepiej odkręcić fotele, to tylko cztery śruby i plus prowadzenie fotela przy tunelu i kostka wiązki elektrycznej. Jak już nie będzie foteli to odkręcasz pasy przy słupku i rolujesz cały dywan w stronę tunelu środkowego i czekasz albo wycierasz.

#7 Offline   marjar


  • Postów: 41
  • Na forum od: 12 wrz 2011
  • Miejscowość: Katowice
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:A180 CDI

Napisano 29 lipca 2019 - 07:41

Dzięki Panowie!
Nr kapsla już mam, bo w końcu okazało się. że jeden się zachował (dla zainteresowanych 110 987 05 44). Co się tyczy wykładziny z tyłu, to chyba zrobię tak, jak radzi hadrianus, ale spróbuję uniknąć wyciągania foteli. Zobaczymy, co się wyłoni pod wykładziną, jak ją odegnę. Wyjmowanie kanapy mam opanowane.

#8 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 29 lipca 2019 - 17:55

Nic się nie wyłoni MB jest dobrze zabezpieczone ,jedynie przy tych kapslach może być rudy,a co do wyciągania foteli to nie raz się śruba okręca a nie ma możliwości ją złapać bo jest w podłodze,także nie polecam,.

#9 Offline   Bogdan 190


  • Postów: 1 091
  • Na forum od: 12 paź 2013
  • Miejscowość: Wodzisław Śląski
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Honda CB 750 Nighthawk

Napisano 29 lipca 2019 - 19:03

Wyschnie... teraz upał...tylko zostawiaj otwarte na minimum szyby...kiedyś miałem podobnie i wyschło...

#10 Offline   marjar


  • Postów: 41
  • Na forum od: 12 wrz 2011
  • Miejscowość: Katowice
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:A180 CDI

Napisano 29 lipca 2019 - 19:16

Po odgięciu dywanów wyłoniła się podłoga w prawie idealnym stanie, tylko wokół 2 kapsli - jak słusznie zauważył melfio1 - rude paskudztwo, ale ogarniemy.
Bogdan 190 - na szczęście mam garaż, więc wszystkie okna otwarte i schnie. Upał rzeczywiści jak 150, więc mam nadzieję, że w 2-3 dni wyschnie zupełnie.








Podobne tematy Zwiń