Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] odstająca tapicerka drzwi po jej wymianie


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Punisher


  • Postów: 9
  • Na forum od: 13 lut 2019
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 25 czerwca 2019 - 13:53

Witam, właśnie przed chwilą wymieniłem jeden bok tapicerki w tylnych drzwiach, gdyż stare się odgięły, a sam materiał się odkleił z powodu słońca. Niestety po wymianie na nowe (tzn. używane, ale w bdb stanie) u góry przy szybie dalej odstaje tapicerka. Gdy próbuje ją wcisnąć w tę szczelinę przy uszczelce od szyby, w której powinna od góry siedzieć, to od razu z niej wychodzi ;/ jakieś pomysły co mogłem zrobić źle lub jakiś patent na ppradzeie sobie z tym? Bo przyznam, że strasznie drażni to moje oczy ><

Na dodatek przy otwieraniu drzwi, ten przycisk co się wysuwa, nie trafia w dziurę, tylko w tapicerkę od dołu ;/

Z góry przepraszam, jeśli zły dział, wtedy proszę o przeniesienie tematu w odpowiedni.

Z góry także dziękuję za pomoc.

Dołączona grafika

Użytkownik Punisher edytował ten post 25 czerwca 2019 - 14:11




#2 Offline   k4mi3n


  • Postów: 49
  • Na forum od: 26 lis 2017
  • Miejscowość: BE
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 23 lipca 2019 - 16:43

Czesc.. Moze niezbyt kreatywna rada, ale ja bym sprawdzil 10 razy wszystkie zaczepy. Za kazdym razem gdy montowalem u siebie te boczki i cos bylo nie tak okazywalo sie ze nie wszystkie weszly idealnie na swoje miejsce. Sprawdzilbym tez czy nie brakuje tam jakiegos. Moze byl ulamany na tej 'nowej' czesci?

#3 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 24 lipca 2019 - 08:14

Musisz wsadzić pod tą czarną uszczelkę,lub wyjąć tą uszczelke i spsować (tylko ostożnie bo ona się wygina)to na kolanach i wsadzić całość.

#4 Offline   Punisher


  • Postów: 9
  • Na forum od: 13 lut 2019
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 05 sierpnia 2019 - 12:48

Wyświetl postUżytkownik k4mi3n dnia 23 lipca 2019 - 16:43 napisał

Czesc.. Moze niezbyt kreatywna rada, ale ja bym sprawdzil 10 razy wszystkie zaczepy. Za kazdym razem gdy montowalem u siebie te boczki i cos bylo nie tak okazywalo sie ze nie wszystkie weszly idealnie na swoje miejsce. Sprawdzilbym tez czy nie brakuje tam jakiegos. Moze byl ulamany na tej 'nowej' czesci?

Fakt, nie ma środkowych bocznych zaczepów, ale górne oraz dolne są na miejscu. Zawsze też można spróbować odkleić ze starej tapicerki i dokleić na nową. Mimo wszystko wątpię, by te boczne miały wpływ na to, rozumiem, gdyby brakowało, którychś z górnych, czy dolnych.

Wyświetl postUżytkownik melfio1 dnia 24 lipca 2019 - 08:14 napisał

Musisz wsadzić pod tą czarną uszczelkę,lub wyjąć tą uszczelke i spsować (tylko ostożnie bo ona się wygina)to na kolanach i wsadzić całość.

Dziś wojowałem z tą uszczelką, ale dalej to samo, jak zwykle tylko napsułem sobie nerwów, zwłaszcza przy montażu linki od klamki. ><

Wiem, że samemu mi będzie trudno to zrobić bez odpowiedniej wiedzy, a byle tapicerowi nie chcę oddawać auta, wolałbym, aby zrobił to ktoś obeznany w tym konkretnym samochodzie i tu rodzi się moje pytanie, a zarazem prośba. Czy któryś z forumowiczów mieszkający w Krakowie lub okolicy potrafiący to zrobić, chciałby sobie trochę dorobić i to dla mnie zrobić? :smile: Bo ja już zwyczajnie nie mam nerwów do tej tapicerki. :(








Podobne tematy Zwiń