Skocz do zawartości




- - - - -

SL320 R129 96r M104 nie odpala


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   ziela


  • Postów: 3
  • Na forum od: 04 lip 2019
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:A124
  • Trzeci Mercedes:R129

Napisano 24 lipca 2019 - 23:19

Witam, szukałem ale nic nie znalazłem co by pomogło mi w odpaleniu mojego SLa.
Po ogarnięciu swojego C124 nabyłem SL320 z 96 roku bo zawsze chciałem mieć. Auto przywiozłem osobiście z niemiec. Jest to egzemplarz w który trzeba włożyć wiele pracy. Bardzo ładne wnętrze ładny suchy silnik ale.... Nie działa dach ale ten temat narazie odpuszczam założyłem hardtop i w chwili obecnej starczy. Samochód kupiłem z problemem nie odpalania. Na chwilę obecną co udało mi się sprawdzić to brak iskry i nie podawanie paliwa. Pompy paliwa nie słychać po włączeniu zapłonu. Jeżeli dobrze patrzę to jest to HFM więc nie będzie tu kopułki i palca tak jak mam c124 na k-jet. Jeżeli się mylę to proszę poprawcie mnie. Czekam na SD więc po odczytaniu błędów może będę mógł coś więcej powiedzieć. Proszę o podpowiedz co mogę sprawdzić teraz. Gdzie szukać przekaźnika od pompy paliwa? Czy mogę ją podpiąć na krótko sprawdzić czy działa i czy dotłoczy paliwo do silnika. Gdzie i jak szukać problemu z iskrą?
Silnik kręci jak zły na desce palą się kontrolki normalnie nie widzę żądnych anomalii. Wskazówka od obrotomierza się nie rusza podczas kręcenia rozrusznika.



#2 Offline   ziela


  • Postów: 3
  • Na forum od: 04 lip 2019
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:A124
  • Trzeci Mercedes:R129

Napisano 09 sierpnia 2019 - 10:53

Po podłączeniu pod SD brak komunikacji ze sterownikiem silnika z innymi modułami normalnie. Pytanie czy sama podmiana sterownika wystarczy czy muszę go kodować jakoś? I czy może być od innego m104 z linią CAN czy musi być o identycznych numerach. Bo to raczej graniczy z cudem.








Podobne tematy Zwiń