Skocz do zawartości




- - - - -

W124 kombi dobór części


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Misiek1227


  • Postów: 4
  • Na forum od: 11 gru 2016
  • Miejscowość: Choszczno/Wrocław
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 września 2019 - 19:41

Witam.
Mam kilka pytań odnośnie części.
1. Jakie siłowniki do klapy nie za milion monet (kombi) widziałem kilka rodzajów do kombi, dlatego się pytam ?
2. Jaki czujnik temperatury zewnętrznej muszę kupić ? E klasa 95 rok diesel, nie wiem, co jeszcze jest istotne
3. Rozglądam się za amortyzatorami przód i sprężynami oraz tuleje tylnej belki i podpora wału, ktoś jest w stanie dobrać mi części po vinie, które będą pasować na 100% ? Jeśli chodzi o amorki i sprężyny to nie chciałbym, żeby auto się podniosło, jak to miałem w poprzednich autach, dlatego chciałbym się poradzić, co i jak.
4. Miałem problem z kupnem nowego wentylatora nawiewu, 5 sztuk zamówionych w intercarsie i żaden nie pasował, dobierany po vinie i po numerze części..
5. Jakiej firmy polecacie części zawieszenia przedniego (wahacze np.) abym nie musiał wymieniać po 30 tyś km ?



#2 Offline   Szarik


  • Postów: 1 163
  • Na forum od: 29 lis 2013
  • Miejscowość: Młoszowa
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 250D '92r.

Napisano 03 września 2019 - 20:51

Wszystko było na forum ;).

Siłowniki, amortyzatory, sprężyny - Lesjofors, Sachs.
Wahacze (w sumie, to wystarczą tuleje), drążki, sworznie, tuleje belki i reszta zawieszenia - Lemforder.
Podpora wału, to w sumie z zamienników zostaje Febi. A jak nie, to oryginał. Bez problemu da się dopasować po VIN.
Termometr, albo używka z allegro/forum, albo nowy ternistor NTC 3,3kOhma (http://mb201-124.eu/...post__p__388371).
A co do wentylatora, najlepiej spisać numery że starego i po tym znaleźć (wiem, że tak było robione, ale może wkradł się jakiś błąd). Co dokładnie nie pasuje?

Użytkownik Szarik edytował ten post 03 września 2019 - 20:51


#3 Offline   Misiek1227


  • Postów: 4
  • Na forum od: 11 gru 2016
  • Miejscowość: Choszczno/Wrocław
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 12 września 2019 - 09:55

Dokładnie nie pasuje całość, tzn każdy różnił się rozmiarem ogólnym. Było po vinie dobierane i po numerach samej części.

A co do amorków i sprężyn, chcę zachować dotychczasową wysokość auta, oby tylko się nie podniosło, stąd też pytanie. Robiłem remont zawieszenia w volvo s60 i po numerach były brane części, jak to się złożyło to zrobiło się xc z tego.

#4 Offline   Artax


  • Postów: 16
  • Na forum od: 29 gru 2015
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:4-matic
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:S124 (200 T - M102)
  • Inne auto:Fiat 125p

Napisano 25 września 2019 - 20:21

Wyświetl postUżytkownik Misiek1227 dnia 03 września 2019 - 19:41 napisał

3. Rozglądam się za amortyzatorami przód i sprężynami oraz tuleje tylnej belki i podpora wału, ktoś jest w stanie dobrać mi części po vinie, które będą pasować na 100%

O ile aktualne to mogę pomóc ze sprężynami, jeśli będą to oryginały (nowe lub używane), bo z zamiennikami jest loteria i później nie wiadomo jak dobierać grubość podkładek pod sprężyny.

Co do amortyzatorów wiadomo Sachs. TRW mam w drugim, na przodzie, w kombi i zawieszenie jest bardziej miękkie. Samochód raczej płynie. Nie oznacza że jakościowo są gorsze. Mają tylko inną charakterystykę w porównaniu do Sachsa. Bilstein jest taki sobie pod względem komfortu.

#5 Offline   Artax


  • Postów: 16
  • Na forum od: 29 gru 2015
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:4-matic
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:S124 (200 T - M102)
  • Inne auto:Fiat 125p

Napisano 25 września 2019 - 20:21

Wyświetl postUżytkownik Misiek1227 dnia 03 września 2019 - 19:41 napisał

3. Rozglądam się za amortyzatorami przód i sprężynami oraz tuleje tylnej belki i podpora wału, ktoś jest w stanie dobrać mi części po vinie, które będą pasować na 100%

O ile aktualne to mogę pomóc ze sprężynami, jeśli będą to oryginały (nowe lub używane), bo z zamiennikami jest loteria i później nie wiadomo jak dobierać grubość podkładek pod sprężyny.

Co do amortyzatorów wiadomo Sachs. TRW mam w drugim, na przodzie, w kombi i zawieszenie jest bardziej miękkie. Samochód raczej płynie. Nie oznacza że jakościowo są gorsze. Mają tylko inną charakterystykę w porównaniu do Sachsa. Bilstein jest taki sobie pod względem komfortu.








Podobne tematy Zwiń