Skocz do zawartości

Forum Mercedes 201-124 Lepsze niż klub!!! używa plików cookies. Przeczytaj Politykę Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby wiadomość ta więcej się nie wyświetlała proszę klikąć przycisk:    Wyłącz

- - - - -

W124 e500/500e dyskusja

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   lolek0

• Na forum od: 04 maj 2014
  • Miejscowość: Wlkp
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 12 wrzesień 2019 - 06:41

Cześć,
Od początku roku śledzę rynek E500/500E zarówno w Polsce jak i bliższej mi stronie Europy, czyli głownie Niemcy i Belgia.
W Polsce jest w tej chwili 8szt, z cenami od 120tys zł, po za granicami można znaleźć takiego za 20k euro i takiego za 50k euro.
Chciał bym zapytać Szanownych Państwa o wasze zdanie na temat cen tych aut, i ich znaczącego wzrostu w ostatnich latach.
Jak myślicie, czy pięćsetki będą jeszcze drożeć?
Czy są rzeczywiście tak fenomenalne? Waszym zdaniem?
Wszelkie uwagi/spostrzeżenia mile widziane.

#2 Offline   elspasoo

• Na forum od: 20 lip 2017
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1992
  • Opcja:brak
  • Drugi Mercedes:CLS 55 AMG

Napisano 12 wrzesień 2019 - 12:36

Swego czasu też rozpatrywałem zakup, śledziłem rożne portale w całej europie. Finalnie nie zdecydowałem się na zakup, w zamian za moje inne marzenie za gówniaka. Moim zdaniem obecne ceny dobijają już do maksymalnych poziomów i jeśli będą rosnąć to raczej już nie tak spektakularnie jak w ostatnich latach. Każdy musi ocenić według własnych, priorytetów. Mercedes ma lepsze V8, lepiej brzmiące, mocniejsze, lepiej prowadzące się auta - jak dla mnie 124 500 nie są już warte obecnych kwot. Za to dość mocno zaczyna rosnąć W204 63AMG. Ludzie mają świadomość ,że silniki V8 odchodzą do lamusa i zaczynają szukać ciekawych kąsków.

#3 Offline   lolek0

• Na forum od: 04 maj 2014
  • Miejscowość: Wlkp
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Opcja:E-Klasse

Napisano 12 wrzesień 2019 - 17:38

Właśnie, oglądałem trzy egzemplarze, w okolicy 120tys i każdy wymagał większych lub mniejszych nakładów finansowych.
Po cichu myślę o zakupie, bo to takie marzenie każdego fana w124 ale ceny doszły do takiego poziomu że można mieć wiele, wiele aut, pewnie lepiej jeżdżących.