Skocz do zawartości




- - - - -

Przycisk stawiania, rozkładania pałąka


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   Jastarnia


  • Postów: 4
  • Na forum od: 17 lut 2020
  • Miejscowość: Jastarnia
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 lutego 2020 - 19:53

"Nowy" Mercedes i nowe problemy ;) Jak w temacie a mianowicie w przycisku stawiania rozstawiania pałąka w moim R129 świecą się dwie kontrolki w tym przycisku. Kontrolka na desce rozdzielczej się nie świeci. Ale pałąk nie daje się podnieść przyciskiem gdyż nie reaguje w ogóle. Ciągle świecą się te dwie kontrolki. Mam też problem ogólnie z dachem. Przycisk od otwierania zamykania dachu ten czerwony jak przesunę na odblokowanie dachu twardego to zwalnia zaczepy tylne i środkowe nie zwalnia przednich. Lecz gdy ciągle trzymam przycisk to nie gaśnie ciągle świeci i słychać jakąś pracę mechanizmu gdzieś z tyłu pojazdu. Jak zamykam dach twardy to na nowo zaczepy tył i środek zaciągają dach lecz przycisk ciągle świeci i automatycznie nie zakańcza się proces zamykania dachu - muszę puścić przycisk aby zaprzestał działania. I miałem jeszcze mały problem gdyż chwyciłem lusterko wewnętrze i chciałem je ustawić mocno ustawiałem i wywalił mi bezpiecznik 8. Wtedy nie działały kierunki i miałem choinkę w desce rozdzielczej. Mam pytanko czy gdzieś przy szybie na krawędzi tam gdzie umieszczone jest lusterko i osłony przeciwsłoneczne pod tapicerką idą jakieś kable. Może coś jest uwalone i robi zwarcie?



#2 Offline   Jastarnia


  • Postów: 4
  • Na forum od: 17 lut 2020
  • Miejscowość: Jastarnia
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 marca 2020 - 19:22

Ustaliłem że jeżeli świecą się dwie kontrolki przycisku podnoszenia opuszczenia pałąku to jest problem niezaprogramowanych szyb. Szyby nie opuszczają się same po naciśnięciu przycisku szyb w pozycji drugiej. Trzeba te szyby zaprogramować. Ale niestety po mimo odłączenia akumulatora prawdopodobnie nie skasowałem błędu szyb. Szyby u mnie bardzo powoli opadają i się podnoszą i nawet do tego stopnia że muszę pomagać im ciągnąć do góry. Coś tam chyba blokuje albo uszczelki są na tyle twarde ze starości że stawiają duży opór w trakcie opuszczania i podnoszenia szyb. Tutaj link do tego samego problemu https://forums.mbclu...ed.33072/page-2








Podobne tematy Zwiń