Skocz do zawartości




- - - - -

Głośniki przód w201


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   WKD622


  • Postów: 15
  • Na forum od: 01 sty 2018
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.3E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 maja 2020 - 21:45

Cześć!

szukam głośników na przód do 190tki. Czytałem kilka tematów, wiem że są na wcisk, wiem że mają 10 cm. Lubię posłuchać muzyki w samochodzie tak żeby nie pierdziało. Radia nie mam z najwyższej półki - mam Continentala CDD7418UB. Mam wygłuszone do tego amatorsko drzwi. Chcę zachować oryginalny wygląd, więc nie zamierzam orać boczków. Nie oczekuję że zrobię z tego auta pojazd audiofilski, ale taki żeby nie było wstydu. Obecne głośniki są oryginalne, grają totalnie płasko, dodatkowo jedna maskownica mi brzęczy. Jak całościowo zagra to jak 4-głośnikowy sprzęt z taniego auta miejskiego to będzie git. Ale chce wyciągnąć z tego tyle ile się da. To co mam obecnie z przodu przypomina jakością chińskie radio kuchenne z allegro.

Pytania mam następujące:
1. w jakie głośniki celować? Chcę zacząć od tych pod szybą z przodu bo są najsłabszym punktem. Z tyłu mam jakieś nieoryginalne pioneery, pójdą na drugi ogień, ale na razie skupiam się na przednich.
2. Czy patrzeć na mocowanie głośników? Czy szukać konkretnie na wcisk, czy da się coś dopasować z obecnie produkowanych, czy może mocowanie na śruby moze być? Czytałem o jakiś trickach zeby to wgl zamocować, bo podobno szyba przeszkadza żeby to przykręcić normalnie. Nie chce tutaj osłabiać deski rozdzielczej, boję się że mi potem popęka albo coś. Preferowany sposób to ten najmniej inwazyjny. Chcę tutaj jakoś wyważyć inwazyjność i efekt dźwiękowy.
3. Jaki budżet? Myślałem żeby wydać do 500 zł za parę na przód. Mogę dać więcej, ale nie chce zrobić z tego overkilla.
4. Nie wiem co z przeciąganiem kabli? Czy te co są obecnie, czyli zapewne ori są spoko? Czy lepiej przeciągnąc nowe? Czy to będzie trudne, nie chce skończyć rozbierając całą deske :D. Ale jeśli trzeba to mogę tak zrobić... :)

Cała trudność polega na tym że chce mądrze wyważyć końcowy efekt audio z wydanymi pieniędzmi, ilością poświęconej pracy, potencjalną inwazyjnością (a więc i potencjalnym zwiększeniem kosztów jak coś mi nie pójdzie) metody montażowej oraz z efektem wizualnym, który ma w miare nie psuć oryginalnego wyglądu auta.

Dzięki za wszelkie rady :).

Użytkownik WKD622 edytował ten post 10 maja 2020 - 21:58




#2 Offline   osochozi


  • Postów: 27
  • Na forum od: 18 lut 2018
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 maja 2020 - 21:59

Zrobię lekki offtop, bo sam póki co nie robiłem nic z audio w swoim W124 - jak ci się sprawdza to radio Continental?
Mam u siebie Becker Indianapolis, jestem zadowolony z jakości odtwarzania (muzyki słucham zwykle cicho, więc nie mam wysokich wymagań), ale czasem zacinają się albumy na CD (zarówno przegrywane jak i oryginalne) i przeskakują ścieżki, raz nawet nie chciał mi oddać jednej płyty, dopiero po jakiejś godzinie wyszła. Niedawno trafiłem na tego Continentala i wygląda dość podobnie, funkcje Bluetooth i USB też byłyby dodatkowym atutem, zastanawiam się nad kupnem takiego.

Pozdrawiam

#3 Offline   WKD622


  • Postów: 15
  • Na forum od: 01 sty 2018
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.3E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 maja 2020 - 22:05

Co do CD to rzadko słucham, ale jest w porządku. Radio ogólnie jest wypasione i ma dużo wejśc i funkcji, jesto po prostu multimedialne. Ja akurat uywam głównie Bluetooth i Spotify z telefonu. Do tego ma zestaw głośnomówiący więc jest to super rozmawiać sobie normalnie podczas jazdy. Z takich reliktów jak AUX i USB nie korzystam więc nie wypowiem się. Jak gra też Ci nie powiem, bo jak pisałem mam zbyt tandetne głośniki żeby to ocenić. Ale raczej jest to poziom średniopółkowy, z naciskiem na tą niższą średnią półkę. Głównym atutem jest wygląd i podświetlenie, pomrańczowe pasuje bardzo do ciepłego żółtego podświetlenie deski w w201. nawet kolorek, odcień i matowość plastiku tego radia pasuje do tego użytego w 190 więc fajnie się to prezentuje. Fajny jest też ten monochromatyczny ekranik. Oprócz tego obsługa z początku jest trochę kosmiczna ale do ogarnięcia ;).

ogólnie polecam, po pierwsze dlatego że jest naprawdę w porządku i nie ma się do czego przyczepić. a po drugie trochę dlatego bo chyba nie ma konkurencji.

Użytkownik WKD622 edytował ten post 10 maja 2020 - 22:06


#4 Offline   ERDOL


  • Postów: 50
  • Na forum od: 30 sty 2020
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:RR Vogue, RR Sport, S90

Napisano 24 maja 2020 - 19:16

Podczepię się pod temat
Auto ogarnięte mechanicznie, pora ra radio, chcę też kupić Continentala ale chodzi o głosniki z przodu w desce, jaka średnica, i jak je bezpiecznie zdemontować?
Co polecacie w zamian żeby włożyć tam zamiast oryginałów ?

#5 Offline   Kristoff


  • Postów: 601
  • Na forum od: 01 lut 2017
  • Miejscowość: Kołobrzeg
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W 124 230E WDB1240231B288314
  • Inne auto:w210 2.9 Turbodiesel Sprzedany

Napisano 27 maja 2020 - 12:45

Przerabiany i wałkowany temat już któryś rok z kolei,wystarczy odnaleźć temat. Głośniki 10cm na wcisk dostępnę na rynku firmy Blow ( sam posiadam i grają nie najgorzej) tyle że mają tzw.uszy do montażu które trzeba przywiecić lub przykleić ale to już rzeźba.Ja mam 2 uszka odcięte i trzyma się na dwóch pozostałych.Głośniki tanie w okolicach 50zł za parę lub droższa opcja to firma Rainbow.Grają lepiej lecz żeby wydobyć z nich możliwosci to najlepiej wzmacniacz.
Jeśli pytasz o w201 jak w temacie? Bo z opisu profilu wychodzi że masz w124 w kombi, wtedy głosniki 12cm np. Crunch lub Carpower.Ja mam te pierwsze, jakość wykonania i wygląd super brzmienie fajne.Oba modele na wcisk bez modyfikacji pasują.

Użytkownik Kristoff edytował ten post 27 maja 2020 - 12:51


#6 Offline   ERDOL


  • Postów: 50
  • Na forum od: 30 sty 2020
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:RR Vogue, RR Sport, S90

Napisano 27 maja 2020 - 18:57

Wyświetl postUżytkownik Kristoff dnia 27 maja 2020 - 12:45 napisał

Przerabiany i wałkowany temat już któryś rok z kolei,wystarczy odnaleźć temat. Głośniki 10cm na wcisk dostępnę na rynku firmy Blow ( sam posiadam i grają nie najgorzej) tyle że mają tzw.uszy do montażu które trzeba przywiecić lub przykleić ale to już rzeźba.Ja mam 2 uszka odcięte i trzyma się na dwóch pozostałych.Głośniki tanie w okolicach 50zł za parę lub droższa opcja to firma Rainbow.Grają lepiej lecz żeby wydobyć z nich możliwosci to najlepiej wzmacniacz.
Jeśli pytasz o w201 jak w temacie? Bo z opisu profilu wychodzi że masz w124 w kombi, wtedy głosniki 12cm np. Crunch lub Carpower.Ja mam te pierwsze, jakość wykonania i wygląd super brzmienie fajne.Oba modele na wcisk bez modyfikacji pasują.

Wiem sprawdziłem wstawilem nowe, ale w porównaniu z Bowersem w jednym z aut i Meridianem w drugim to efekt mizerny, ale i tak lepszy jak na oryginałach które były zamontowane oryginalnie

#7 Offline   Malysz86


  • Postów: 105
  • Na forum od: 16 sty 2023
  • Miejscowość: Wlkp
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW 1200 1965

Napisano 29 grudnia 2023 - 18:32

Odgrzeję temat.
Nie jestem jakimś super audiofilem, ale słyszę, że moje głośniki z przodu zaczynają charczeć i wpadłem na pomysł żeby lekko zmodzić audio w mojej gwieździe.

Na przód planuje dwudrożne JBL STAGE3 427 (głośników w półce nie mam i nie chcę)
Z tyłu (najchętniej w miejsce apteczki) chciałbym dać aktywny subwoofer Blaupunkt GTw 190A

Radio jakie mam na ten moment to kaseciak Panasonic Audio 5 ma pewnie 2x20 jak nie mniej, ale ciężko mi to stwierdzić bo nie ma na nim żadnych naklejek ze specyfikacją.

W planie mam Continentala chyba, że się za okazyjną kasę trafi Becker Grand Prix albo Mexico w ostateczności Europa2000.

Myślicie, że te radia dadzą radę bez wzmacniacza czy jednak wzmacniacz jest niezbędny żeby to grało.

Inne pytanie jakie mam to jak głębokie głośniki mieszczą się na podszybiu? Te o których myślę mają 52.8mm głębokości. Nie chcę żeby zawadzał o maskowinicę na desce.

#8 Offline   Malysz86


  • Postów: 105
  • Na forum od: 16 sty 2023
  • Miejscowość: Wlkp
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW 1200 1965

Napisano 04 stycznia 2024 - 09:50

To inne pyatbie: czy jeśli te głośniki, o których myślę mają 3 lub 4 Ohmy i 30W RMS, a oryginalne, które siedzą w aucie mają 6 Ohm i podobno 15-20W RMS to czy nic się będzie działo złego? Nic się nie zjara?








Podobne tematy Zwiń