Skocz do zawartości




[W201] Lukasz1990Orange 2.0E 1989r.


63 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Lukasz1990Orange


  • Postów: 86
  • Na forum od: 15 lut 2020
  • Miejscowość: Loty
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Mondeo MK4. Fiat 126p

Napisano 15 czerwca 2020 - 23:16

Witam
Chcialbym przedstawić moją 190tke.
Z racji tego, że nie miałem wcześniej zbyt wiele czasu na wrzucenie tutaj czegokolwiek, post będzie dość długi.

Bardzo proszę kogoś kto jest oblatany w temacie o rozkodowanie VINa.
WDB2010241A489512

*Silnik m102
*Skrzynia manualna 4ka (ludzie się dziwią, ale nie wybrzydzam, a wręcz polubiłem)
*"Korbotronik edyszyn" i tylko elektryczny szyber (na razie bez prowadnicy) + lusterko
*Środek od Sportline (na początku myślałem, że będę wolał "zwykły", ale podoba mi się obecny)

Tak wyglądała pierwszy dzień po zakupie ;) – luty 2020r.

Dołączona grafika

Kilka zdjęć spod spódnicy i nie tylko (jeszcze u poprzedniego właściciela).
Ładny stan - nie sądziłem że uda się taki znaleźć, ale trafiłem na świetnego gościa (ex-właściciel), który wiedział co robi i dodatkowo dał kilka wskazówek na odchodne.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No i zaczęło się...

Pierwsze o czym pomyślałem to wymiana konsoli na długą. Mój ojciec miał kiedyś w124 z taką konsola i bardzo mi się podobała. No i weszło ... Była okazja, głupio było nie wziąć (tylko ja tak sądzę). Parę chwil w garażu i efekt wow:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przy montażu sporo pomógł ten film na YT:
https://www.youtube....h?v=mCsSAz5P1MY
Aha – nie spodziewałem się, że nakrętki pod pokrętłami od nadmuchu będą tak mocno przykręcone. Z kawałka starego klucza wyrzeźbiłem szatańską mocą flexa to, czego potrzebowałem, ale i tak musiałem użyć sporo siły, żeby to poodkręcać.

Dołączona grafika

Drugie, co zrobiłem, nie było już z góry planowane. Zauważyłem, że po deszczach mam mokro w bagażniku (po otworzeniu bagażnika widoczna woda na nadkolach – ilość: za dużo). Trochę przy tym było paniki (Please God why me?), bo poczytałem sporo na forum i przyczyn mogło być milion. Ale w ciepły dzień polałem szlauchem po bagażniku (a bardziej po tylnej szybie) i na tym skupiła się moja uwaga bo po tym zabiegu widać było wodę wewnątrz. Wycieczka do gościa od szyb, który de facto sam powiedział "nie wiem czy to coś da"... Pogadałem z nim, żeby się przyłożył i udało się. Zawitałem zaraz po odbiorze na myjnie (taki test) i gitara. Kazałem mu robić fotki krok po kroku także sorki za jakość, ale innych nie mam – dostałem je MMSem. Ogólnie miejsce podparcia szyby nie tworzyło jednej powierzchni, a wiadomo woda zawsze sobie miejsce znajdzie:

Dołączona grafika

Kolejna rzecz to wymiana akumulatora, oleju i filtrów – standard.

Lubię jak jest miło dla oka. Dlatego regeneracja pokrywy filtra powietrza - koniecznie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Od razu lepiej J - czarny połysk.

Wpadłem na pomysł, że musi być jeszcze lepiej. Mam znajomego, który pracuje na laserze. Narysowałem mu schemat wypalenia napisu „Mercedes – Benz” w oryginalnej mercedesowskiej czcionce i udało się J. Wykonanie z blachy nierdzewnej w połysku - gr. 2mm. Wszystko poza „minusikiem” udało się wypalić. Moim zdaniem minusika też by się udało, ale kolega leniwy. Spróbuję ogarnąć minusika w inny sposób i jak się uda to dorzucę fotki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


PS. Jest to coś co mi się urodziło w głowie i z tego akurat mam zdjęcia „krok po kroku”. Jak ktoś zainteresowany to mogę wrzucić. Od szablonu przez folię transportującą do sposobu klejenia etc. wymyślałem bazując na filmikach z YT i moim „wydajemisie” – idzie to zrobić wszystko z rzeczy, który każdy ma w domu.

Kilka miesięcy współżycia i chyba jeszcze się nie polubiliśmy. Pękła mi nagrzewnica… UWAGA! Nie życzę najgorszemu wrogowi! Płyn chłodniczy wlał mi się do kabiny na nogi. Dobrze, że nie był jeszcze mocno nagrzany. Cały środek ciężko jest wysuszyć bo płyn ma tłustą konsystencję. Powyciągałem dywaniki i wrzuciłem do szklarni. Pomogło elegancko – nawet gąbki wyschły. Gorzej z elementami wykładziny, których nie zdemontowałem. Auto stoi w słońcu po 8-10godzin i efekty są mało zadawalające. Boję się tego, że płyn wlał się gdzieś, gdzie nie jestem w stanie dojrzeć i powoli, ale jednak, będzie robił tam coś bardzo niedobrego – korozja? Tam, gdzie mogłem wyczyściłem. Powyciągałem fotele, tunele nawiewów i wszystko co mogło się zalać no i walka trwa. Planuję w najbliższych dniach dać do prania tapicerki – czytałem , że to powinno pomóc, ale jak ktoś ma swoje pomysły to chętnie posłucham.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Dodatkowo przy holowaniu uszkodził mi się przedni zderzak – uszkodzenie lakieru i pęknięcie.
Jeden znajomy spawa plastiki, drugi znajomy ma mieszalnie farb, trzeci znajomy lakieruje. Zrobione. Tak jak pisałem – jeszcze się chyba nie polubiliśmy J. Z tego cudnego doświadczenia nie mam zbyt wielu zdjęć, bo poziom zdenerwowania wyparł z mojego mózgu chęć uwieczniania tej „radosnej” chwili.

Dołączona grafika

W międzyczasie naprawiłem pęknięty „dynks” od wysuwania popielniczki. Bezbarwny poxipol naprawdę robi robotę – niejednokrotnie już uratował mnie z opresji. Widać, że ktoś kiedyś chciał zgrzać te plasticzki „na gorąco”, ale skończyło się niepowodzeniem. Przeszlifowałem, skleiłem – trzyma tak jak chciałem.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na obudowę filtra chciałem jeszcze wrzucić logo MB. Tu przymiarka jak wygląda logo o średnicy 7cm (nie montowałem, bo wydaje mi się za duże – jak myślicie?).

Dołączona grafika

Potrzebowałbym raczej loga o średnicy 5cm lub 4cm i umieściłbym je nad napisem. Ktoś coś ma do sprzedania? Szukałem jakichś breloków, ale na stacjach paliw nie ma (odwiedziłem z 10). Może ktoś ma jakieś sugestie?


Plany:
  • Radio na kasety (ale kurna drogie są strasznie – nie spodziewałem się)
  • Jakieś ładne felgi – pewnie dostanę po głowie, ale mercedesowskie mi się jakoś nie podobają. Od zawsze lubiłem felgi z dużym rantem/parapetem. No ale muszę jeszcze uzbierać trochę kasy, żeby cokolwiek zacząć.
  • Naprawić szyber
  • Polubić się z moją 190 , ma ona TO coś w sobie więc będzie dobrze J
  • Jeździć i cieszyć się i cały czas na bieżąco coś przychodzi do głowy.

Słowem podsumowania: forum jest kozackie, rzecz jasna dzieki ludziom, którzy je tworzą. Znalazłem tu sporo pomocy m.in.:
- przy szykowaniu zderzaka do malowania (jak odkręcic, jak rozebrać z czarnych plastików)
- szwankował czujnik cisnienia oleju – tez ogarniete dzieki forum
- przeciek w bagażniku – też
I wiele innych ciekawiących mnie rzeczy.

Jest tu kilku ludzi, którzy osiągnęli taką wiedzę i umiejętności, że zastanawiam się czy są faktycznie ludźmi, bo czasami niedowierzam – szacunek. Oby tak dalej.


Powodzenia



#2 Offline   Kristoff


  • Postów: 601
  • Na forum od: 01 lut 2017
  • Miejscowość: Kołobrzeg
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W 124 230E WDB1240231B288314
  • Inne auto:w210 2.9 Turbodiesel Sprzedany

Napisano 16 czerwca 2020 - 07:23

https://www.lastvin....9rK2eRwlXAbZeLm

Powyżej masz link do rozkodowanego VIN-u

Użytkownik Kristoff edytował ten post 16 czerwca 2020 - 07:33


#3 Offline   Lukasz1990Orange


  • Postów: 86
  • Na forum od: 15 lut 2020
  • Miejscowość: Loty
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Mondeo MK4. Fiat 126p

Napisano 16 czerwca 2020 - 22:37

Kristoff, dzieki za odpowiedź.

Wykombinowałem "minusik" w napisie na obudowie filtra.
Mała pierdoła a moim zdaniem zupełnie inaczej (lepiej) wygląda z tym minusikiem.

Dołączona grafika

#4 Offline   czankete


  • Postów: 48
  • Na forum od: 22 kwi 2019
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Mercedes:w201 2.6 - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 2,6 M103 1991 Sportline
  • Trzeci Mercedes:W201 2,0 M102 1990
  • Inne auto:W201 2,0 M102 1986

Napisano 18 czerwca 2020 - 08:24

Wyświetl postUżytkownik Lukasz1990Orange dnia 15 czerwca 2020 - 23:16 napisał

*Silnik m102
*Skrzynia manualna 4ka (ludzie się dziwią, ale nie wybrzydzam, a wręcz polubiłem)
Zadbany egzemplarz - oby bezawaryjnie służył :) .
W swojej 190-tce mam identyczne zestawienie fabryczne + dyferencjał 3,23 i bardzo przypasowały mi jej długie przełożenia. Bardziej mi to w każdym razie odpowiada niż skrzynia 5 i dyferencjał 3,46. Czy sprawdzałeś jak kształtuje Ci się spalanie?

#5 Offline   Kristoff


  • Postów: 601
  • Na forum od: 01 lut 2017
  • Miejscowość: Kołobrzeg
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W 124 230E WDB1240231B288314
  • Inne auto:w210 2.9 Turbodiesel Sprzedany

Napisano 18 czerwca 2020 - 11:00

Zadbany egzemplarz miedzy innymi dlatego że zamowiony i odebrany przez jakiś urząd.Mówi o tym kod w datenkarcie.Mógł to być naprzykład urząd gminy, urząd burmistrza lub podobne instytucje. Nie oszczędzali więc na serwisie i garażu.

#6 Offline   Kristoff


  • Postów: 601
  • Na forum od: 01 lut 2017
  • Miejscowość: Kołobrzeg
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W 124 230E WDB1240231B288314
  • Inne auto:w210 2.9 Turbodiesel Sprzedany

Napisano 18 czerwca 2020 - 17:17

Lukasz podaj numer cienkiego długiego
węża który idzie od termostatu do zbiorniczka wyrównaczego płynu chłodzącego.Na twoim jest dlugi bialy napis.Czy to jest oryginał czy zamiennik?Powiększając zdjęcie obraz się rozmywa.

#7 Offline   Lukasz1990Orange


  • Postów: 86
  • Na forum od: 15 lut 2020
  • Miejscowość: Loty
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Mondeo MK4. Fiat 126p

Napisano 18 czerwca 2020 - 22:30

czankete, Fajnie, że zapytałeś o spalanie :). Fajnie, bo jest się czym chwalić - nie wiem czy inżynierowie z Mercedesa przewidzieli, że 2.0E będzie spalał 21 litrów/100km :) - taki o to wynik. Powiedz jak wychodzi Twoje spalanie? Pewnie standardowo powinno wyjść około 10-12 cykl mieszany?
Słowem wyjaśnienia: mieszkam w małym mieście i dzień w dzień robię "trasy" maks 2km - nawet czasem silnik nie zdąży się zagrzać. Do roboty też mam około 2km. Także stąd to spalanie i dlatego się nim nie przejmuję. Niekiedy nawet celowo przegonię go obwodnicą, żeby zaznał normalnej pracy i wszedł na temperaturę.


Wyświetl postUżytkownik Kristoff dnia 18 czerwca 2020 - 11:00 napisał

miedzy innymi dlatego że zamowiony i odebrany przez jakiś urząd.Mówi o tym kod w datenkarcie.
A to ciekawostka... Fajnie się o tym dowiedzieć - dzięki.

A oto i zdjęcie węża z bliska:
Dołączona grafika

Nie mogłem kurna złapać ostrości, dlatego dalej jest średnio czytelne ale napis jest następujący:
8x15 N 271 DBL 6254 . 11 Phx KEK 001 065 A1W H3 22

Cały napis poprzedza symbol przypominający logo Mercedesa jak widzicie więc obstawiam, że oryginalny.

#8 Offline   Szarik


  • Postów: 1 163
  • Na forum od: 29 lis 2013
  • Miejscowość: Młoszowa
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 250D '92r.

Napisano 18 czerwca 2020 - 23:06

21l/100km, to jednak trochę dużo. Nawet, jak na takie trasy. U mnie w zimie, przy podobnych trasach (ok. 3-3.5km w jedną stronę) nie przekroczyłem 14l. Przeważnie mieszczę się w przedziale 12-14l. A ja mam silnik 3l i w cięższej budzie, a do tego automat. Lepiej przeglądnij układ zasilania, bo może sonda lambda już nie chodzi. A może wystarczy regulacja. W każdym razie, albo źle mierzysz spalanie, albo nie jest ono normalne.

#9 Offline   Lukasz1990Orange


  • Postów: 86
  • Na forum od: 15 lut 2020
  • Miejscowość: Loty
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Mondeo MK4. Fiat 126p

Napisano 18 czerwca 2020 - 23:48

Szarik, dzięki za sugestie. Zacznę od tego że przelicze przy następnym tankowaniu raz jeszcze spalanie. Pochwalę się wynikiem.


#10 Offline   Sawyer


  • Postów: 2 499
  • Na forum od: 28 sie 2013
  • Miejscowość: Na północy
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLK W209 320E - M112
  • Inne auto:Citroën Saxo 1.1i - TU1

Napisano 19 czerwca 2020 - 00:33

21 litrów nie przepije nawet V8. Policz po tankowaniu od pełna do pełna.








Podobne tematy Zwiń