Skocz do zawartości




- - - - -

W140 S300TD Grzanie się kół, błąd ASR ABS


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   Magdzia989


  • Postów: 2
  • Na forum od: 16 cze 2020
  • Miejscowość: Ełk
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1997
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 16 czerwca 2020 - 17:30

Witajcie,

Jestem kobietą :) więc proszę o wyrozumiałość. Przeszukałam większość tematów na tym forum i nie znalazłam zadowalających odpowiedzi.

Od ok. 2-3 lat gdy temperatura powietrza wzrasta powyżej 20-kilku stopni Celsjusza w moim Mercedesie (W140 rocznik 1997, automat) pojawia się problem z grzaniem się kół. Podczas jazdy, gdy na zewnątrz jest upalnie, hamulce się blokują, co jest odczuwalne poprzez wzrost temperatury oleju i słyszalne huczenie. Dodatkowo zapalają się kontrolki ABS ASR. Zimą ten problem nie występuje lub jest niezauważalny.

W tamtym roku latem po krótkim postoju i ponownym odpaleniu silnika- kontrolki gasły i na jakieś kilkadziesiąt kilometrów było ok. Później problem powtarzał się. I tak cyklicznie. Wymieniony został czujnik ABS. Wcześniej także wszystkie tarcze hamulcowe.

W tym roku zaczęło się od uszkodzenia kolejnego czujnika ABS (błąd wykazany na komputerze i sprawdzony miernikiem). Przedwczoraj gdy temperatura oscylowała w granicach 16 stopni błędy nie zapalały się. Dzisiaj gdy wyszłam z pracy ok 15.00 a samochód przez cały dzień nagrzał się na słońcu błąd ABS ASR wyskoczył od razu po odpaleniu silnika. Gdy zapala się ABS ASR przestaje też działać wspomaganie kierownicy. Czujnik zamówiony, zobaczymy co będzie po wymianie. Podejrzewam, że te grzanie się kół spowoduje kolejne uszkodzenia. Planowana jest również od razu przy wymianie czujnika renowacja wszystkich zbloczy kół. Niektórzy przebąkują, że to może być wina uszkodzonej pompy ABS.

Dla mnie dziwne jest, że problem pojawia się jedynie latem. Do temperatury ok. 16 stopni jest dobrze. Może macie pomysły co może być tego przyczyną i od czego zacząć? Wiem, że czasami pozornie niewielka naprawa może przynieść poprawę. Liczę na jakieś podpowiedzi lub sugestie.

Pozdrawiam
Magda ;)










Podobne tematy Zwiń