Skocz do zawartości




- - - - -

Zmiana temperatury zewnętrznej z F na C


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Walgoz


  • Postów: 37
  • Na forum od: 04 lis 2019
  • Miejscowość: Krotoszyn
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w211

Napisano 02 grudnia 2020 - 18:39

Witam
Interesuje mnie zmiana wyswietlania temperatury zewnętrznej na liczniku - przed lift -pacjent w140 500SEL 1992 wersja USA.
Na zagranicznym forum znalazlem rozwiązanie problemu,krok po kroku ze zdjęciami z WIS-chyba- bo opis jest do polifta.Podjechalem do lokalnego gościa który ma SD ale raczej nie oryginalny i niestety nie mógł wejść w opcje " BODY" a tam trzeba wejść i dalej,żeby zmienić.
Zadzwoniłem do serwisu MB -nie napisze do którego( ale jak ktoś popatrzy na mój profil to się domyśli) i gość nie miał zielonego pojęcia ,powiedział,ze trzeba się umówić z ich magigiem od SD.Spytałem o koszta to tylko powiedział ,ze za "S" class roboczo godzina to 280pln netto:)Ale również wspomniał.ze może nic nie weźmie???-chyba jak mu powiem jak to zrobić")
Czy ktoś ten temat przerabiał w przedlifice?

Użytkownik Walgoz edytował ten post 02 grudnia 2020 - 18:40




#2 Offline   SuperBuster11


  • Postów: 448
  • Na forum od: 04 mar 2015
  • Miejscowość: Brzeg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 grudnia 2020 - 19:47

No z tymi SD co mają ludzie, to różnie bywa, bo to są zazwyczaj chińskie głowice i każda nie obsługuje czegoś innego xD Jak Ci nie szkoda kasy, a wiesz gdzie i co pozmieniać, to jedź do ASO.

#3 Offline   Walgoz


  • Postów: 37
  • Na forum od: 04 lis 2019
  • Miejscowość: Krotoszyn
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w211

Napisano 08 października 2021 - 07:49

W końcu wybralem się do serwisu MB.Umówiłem się na określony termin,przyjechałęm ,zabrali auto na diagnostyke i czekam.Dodatkowo poprosiłem o sprawdzenie "Check Engine ", który mi się zapalił dwa dni wcześniej.Mijają dwie godziny a ja nadal czekam,przy cenie 280pln netto za godzine zaczynałem sie już niepokoić o wysokość rachunku.Po ponad 2 godzinach przychodzi gość i mówi,że nie mogą wejsć w KI bo jak to ujął -mają za nowy sprzęt.SD też im nic nie pokazało a "Check Engine" jak sie świecił tak się świeci dalej.Nic nie skasowali bo i zresztą za co skoro nic nie zrobili.Chyba napisze do Stutgartu czy faktycznie nie da rady zmienic :)
Przed wyjazdem do serwisu,sprawdziłem diodami błędy ale nic nie wyszło.Po powrocie,coś tam robiłem przy samochodzie i mialem odpięty akumulator.Po podlączeniu aku -"chek engine " już się nie pali :).Muszę chyba przejrzeć wszystkie kable i polączenia pod skrzynką modulów.

#4 Offline   Walgoz


  • Postów: 37
  • Na forum od: 04 lis 2019
  • Miejscowość: Krotoszyn
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w211

Napisano 28 grudnia 2021 - 09:55

Czy być może ktoś z forumowiczów z południowej wielkopolski lub północnego dolnośląskiego ma SD v3 lub ewentualnie wie kto ze znajomych ma ? Wygląda na to że nowsze wersje SD - 5 nie daja rady wejść w body lub dalej w KI.

#5 Offline   SuperBuster11


  • Postów: 448
  • Na forum od: 04 mar 2015
  • Miejscowość: Brzeg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 grudnia 2021 - 10:22

Na facebooku są grupy użytkowników Star Diagnosis. Jak nie masz fejsa to poproś kogoś, żeby Ci znalazł. Star Diagnosis Polska lub podobne. Szukaj z SD w wersji C3 lub C4. Te najnowsze mają problemy bo są często na Windowsie 10, a ten nie obsługuje programów 16-bitowych no i są problemy z maszyną wirtualną, na której w Windows 7 stawiało się ten stary program o nazwie HHT (Hand held tester).

#6 Offline   Walgoz


  • Postów: 37
  • Na forum od: 04 lis 2019
  • Miejscowość: Krotoszyn
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w211

Napisano 10 stycznia 2022 - 10:25

Update

Znalazłem gościa z SD C3 i niestety nie dało rady zmienić,tzn nie można było wejść w KI-to jedna informacja.
Druga jest taka,ze nie we wszystkich licznikach można to zrobić (nie wiem czy tylko w przed liftach nie da rady ma możliwości zmiany przez SD )Niestety trzeba wymienić wyświetlacz - A 129 542 00 05 - taką informację dostalem od gościa który naprawia liczniki do mercedesa.W ASO cena 606 pln,facet jeszcze wspomniał,że używka jest praktycznie nie do dostania.

#7 Offline   SuperBuster11


  • Postów: 448
  • Na forum od: 04 mar 2015
  • Miejscowość: Brzeg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 stycznia 2022 - 23:07

Wyświetl postUżytkownik Walgoz dnia 10 stycznia 2022 - 10:25 napisał

Znalazłem gościa z SD C3 i niestety nie dało rady zmienić,tzn nie można było wejść w KI-to jedna informacja.
Te klony mają niestety losowe problemy z połączeniami. W moim W210 nie łączył się z klimaytyzacją, w W210 znajomego już się łączył. Ale chyba nie ma co szukać kolejnego SD, tylko próbować znaleźć taki licznik.

#8 Offline   Walgoz


  • Postów: 37
  • Na forum od: 04 lis 2019
  • Miejscowość: Krotoszyn
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w211

Napisano 27 stycznia 2022 - 08:20

Niestety wymiana wyświetlacza nie pomogła,zmienila sie tylko litera z F na C a wartosc jest nadal ze skali Farenheita .No cóż,znowu muszę poszukać w pobliżu kogoś w SD C3,
albo wymienić samą płyte licznika na europejska a zegary wstawic z mojego,Musi być przedliftowa,bo po lifcie zegary mają okrągłe bolce a w przedlifcie są plaskie.

#9 Offline   Walgoz


  • Postów: 37
  • Na forum od: 04 lis 2019
  • Miejscowość: Krotoszyn
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w211

Napisano 18 października 2023 - 09:54

Akualizacja

W liczniku trzeba było wymienić kość EEPROM czy jak to się piszę.Zrobiłto pan Jacek ze Zduńskiej Woli-polecam gdyby ktoś miał podobny problem,na dzień dzisiejszy koszt -300pln.








Podobne tematy Zwiń