Skocz do zawartości




- - - - -

[w140,96r 2.8] skrzynia biegów błąd P0700 usterka płyty sterującej oraz zaworu lock-up


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   zelmer20


  • Postów: 16
  • Na forum od: 26 sty 2010
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:mercedes w140 S
  • Trzeci Mercedes:mercedes w163 ML 320 LPG
  • Inne auto:mitsubishi space star

Napisano 24 października 2021 - 20:45

witam,

skrzynia 722.626, wpadła z tryb awaryjny po diagnostyce oraz konsultacji padła diagnoza na wymianę zaworu lock-up oraz płyty sterującej. jako że miało być wszystko rozebrane, zakupiłem wszystkie zawory oryginały wraz z nową płytą zamiennik zostały wymienione zalane świeżym olejem, po tej czynności brak biegów. padło podejrzenie na wadliwą płytę także koniec końców poszedł oryginał, jednak nadal biegów brak. po wrzuceniu na R lub D obroty spadają jak był na biegu a auto nie jedzie. skończyły się pomysły wszystko wielokrotnie sprawdzone i powinno być ok jednak jest jedno ale ponieważ wydaje mi się ze w mechatronice powinny znajdować się w kilku miejscach kulki, których o dziwo brak. Teraz moje pytanie czy dysponuje ktoś jakimś schematem mechatroniki skrzyni 722.6? czy tam powinny znajdować się kulki i jakieś sprężynki? płyta po tylu latach miała pełno szlamu i nie wiem czy znajomy podczas czyszczenia nie spuścił tych elementów do "kibla" :| . Proszę o jakieś porady sugestie. była to nasza pierwsza skrzynia 722.6 a wiem że poprzednie wersje takie elementy posiadały także jakiś schemat ułatwił by mi sprawę co jest nie tak.
wszelkie wskazówki mile widziane :)



#2 Offline   SuperBuster11


  • Postów: 448
  • Na forum od: 04 mar 2015
  • Miejscowość: Brzeg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 października 2021 - 20:54

Tu jest serwisówka do 722.6 http://shop.ukrtrans...alogs/722.6.pdf
Strona 35, 102 i dalej.

Użytkownik SuperBuster11 edytował ten post 24 października 2021 - 20:56


#3 Offline   zelmer20


  • Postów: 16
  • Na forum od: 26 sty 2010
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:mercedes w140 S
  • Trzeci Mercedes:mercedes w163 ML 320 LPG
  • Inne auto:mitsubishi space star

Napisano 02 listopada 2021 - 22:43

Potrzebuje pomocy może ktoś coś doradzi.

wszystko wymienione nowe zawory nowa płyta i wszystko inne co było po drodze ale nadal pojawia się błąd po OBD P0700 i wskakuje tryb awaryjny.

Po złożeniu i przejechaniu się tryb awaryjny sam się wyłączył i wszystko było ok przez 80 km odstawiłem auto i rano powtórka tryb awaryjny.

czekam na diagnostykę ale jak ktoś coś ma na myśli to chętnie wysłucham ;)








Podobne tematy Zwiń