Skocz do zawartości




[W201] MBek 2.0 '90 "Babcina"


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   eMBek


  • Postów: 9
  • Na forum od: 11 paź 2021
  • Miejscowość: Wrocław, pow. Wrocław
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:MB100D

Napisano 07 grudnia 2021 - 21:21

Cześć

Przedstawiam wam mojego drugiego Mercedesa jakim jest 190 w kolorze i wnętrzu bordo, auto kupiłem pod wpływem emocji, zobaczyłem je i nie było odwrotu :)

Oczywiście jak to przy starych furach zaraz po zakupie wyszły pewne kwiatki, choć silnik do wymiany mnie trochę zaskoczył ale jakoś przejdziemy tę drogę. Mój pierwszy Mercedes jakim jest żółty MB100D z 92r przećwiczył moje zaparcie także tutaj będzie tylko z górki :)

Na pierwszy ogień idzie silnik, aktualnie ma dziwne akcje z ciśnieniem w układzie chłodzącym, pracą na 3 garach i przedmuchami w skrzyni korbowej, prawdopodobnie jeszcze w tym roku wleci drugi. Silnik to 102924 czyli 2.0 na gaźniku 105KM z instalacją LPG 1gen.

Dalej tylni zawias, tylne koła są w negatywie i mocno siedzi, jak by miał beton w bagażniku. Będzie miał wymieniane wszystkie elementy gumowe w zawieszeniu i zakonserwowane podwozie, póki co zastanawiam się nad wyższymi/mocniejszymi sprężynami niż fabryka, auto jeździ i będzie jeździć na instalacji gazowej, dodatkowo rozważam włożenie większej butli i wymianę instalacji gazowej na nowszą.

No a dalej to już z górki ;)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Z bajerów ma manualny szyberdach i prawe lusterko w prądzie.



#2 Offline   Lukasz1990Orange


  • Postów: 86
  • Na forum od: 15 lut 2020
  • Miejscowość: Loty
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Mondeo MK4. Fiat 126p

Napisano 20 grudnia 2021 - 23:01

No na pierwszy rzut oka wyglada bardzo ladnie ;).
Manualnego szybra zazdroszcze.
Powodzenia w realizacji planow