Skocz do zawartości




- - - - -

Power rura do M103 o poj. 2.6 i 3.0E by Kudłaty


111 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Kudłaty


  • Postów: 442
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 17 stycznia 2007 - 23:24

Rura alu fi 80, wyprowadzenie na odmę fi identyczne jak w pokrywie zaworowej, czujnik temp. zasysanego powietrza odsadzenie oraz wymiary jak plastikowy oryginał, cieniutka uszczelka pod czujnik oraz łapa trzymająca mocowana do kolektora ssącego. Całość polerowana. Guma na szprycę pochodzi z Golf'a MKII GTI. Stożek K&N. Wąż na odmę kolor czarny zbrojony przeznaczony do układów olejowych.

Do wyrównania powierzchni mata matująca za 1,50zł, a nastepnie pasta polerska AUTOSOL do polerowania różnych metali za 9zł.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Korzyści? Lepsza elstyczność silnika, ładny pomruk silnika oraz delikatnie niższe spalanie.



#2 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 stycznia 2007 - 02:17

Tak sie zastanawiam, czy nie ciemnieje Ci ta polerka? Dyc aluminium sie szybko pasywuje i traci blask. O wplywie czynnikow zewnetrznych nie wspominam :pies: No chyba, ze lakier bezbarwny zapodales - to wtedy nie ma o czym gadac :hmm:

#3 Offline   Kudłaty


  • Postów: 442
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 19 stycznia 2007 - 14:16

Znając właściwości aluminium nie trudno będzie się domyśleć dlaczego zastosowałem akurat ten materiał. Polerka tak na prawdę służyła czemu innemu niż tylko wygląd. Dolot nie był lakierowany.

#4 Offline   Kudłaty


  • Postów: 442
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 26 stycznia 2007 - 22:18

Gumę na szpryce, paste polerską AUTOSOL, szmatki do polerki oraz klucz nasadowy 10'cha jest?

#5 Offline   Kudłaty


  • Postów: 442
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 27 stycznia 2007 - 11:03

Instrukcję do czego i jakiego rodzaju? :?:

PS. odezwij się na GG ;-)

#6 Offline   Kudłaty


  • Postów: 442
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 27 stycznia 2007 - 16:12

Obawiam się, że nie mam takiej dokumentacji (takiej którą można by zaprezentować), ale jak chcesz to możesz robić full profi fotorelację dla potomnych :ok:

Cóż tu dużo pisać, pasta w łapę, szmatki i polerujesz na lustro aby poprawić po mnie, bo zabrakło mi na całość pasty. Wąż gładki zbrojony o odpowiedniej długości na odmę masz w komplecie z power rurą (nie zapomnij podpiąć do węża tego cieniutkiego wężyka podciśnieniowego). Reszta to zamontować stożek, gumę na szprycę od golfa (głupio zrobisz montująć jakieś badziewne tuningowe kolanko w dupnym czerownym kolorze, bo może się okazać, że całość nie gra długością oraz wysokością, a wyliczyłem wszystko na zestaw plug & play) i przykręcić rurę w miejscu mocowania masy na kolektorze ssącym. Finito.

Aaa, jedna wazna informacja, będziesz musiał zastosować uszczelkę pod czujnik temp. zasysanego powietrza aby wskazaia były prawidłowe.

Ogólnie banał!!

A tutaj pogłądowe foto jak to powinno wyglądać (fotka z dobierania długości oraz miejsca pod mocowanie łapy).
Dołączona grafika

Tutaj przykręcasz mocowanie łapy power rury
Dołączona grafika

#7 Offline   Kudłaty


  • Postów: 442
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 27 stycznia 2007 - 16:23

Pierwsze słysze aby guma od golfa nie wytrzymywała - do kogo to zasłyszałeś?
U mnie wszystko jest ok. Jeśli ktoś dorabiał sobie rurę, rantu rury nie opiłował łatnie i ma ostre ranty które kaleczą gumę, guma jest słabo przymocowana to tak będzie się działo, że guma zostanie przetarta, to chyba oczywiste. W przypadku mojego dolotu który dostałeś wszystko jest obmyslone aby było na sztywno w połączeniu z ową gumą. Wtedy nic nie lata, nie przeciera się i takie tam. Dodatkowo gumę od golfa nalezy umyć w proszku, a potem potraktować pianką do opon aby ją ładnie zakonserwować z zewnątrz i od wewnątrz, wtedy guma nie pęką i ładnie się błyszczy.

Guma od golfa kosztuje max. w porywasz 40zł. a najtaniej 20zł.

Każdy robi jak uważa, tylko po co odkrywać coś na nowo jeśli już zostało odkryte? ;-)

#8 Offline   mily_u


  • Postów: 11
  • Na forum od: 22 sty 2007
  • Miejscowość: Częstochowa

Napisano 28 stycznia 2007 - 09:59

Kudłaty, u mnie sie tak działo z ta gumą. Żadna konserwacja jej nie pomogła, konieczny był zakup drugiej.

#9 Offline   Kudłaty


  • Postów: 442
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 28 stycznia 2007 - 12:40

Kamilw124, i tylko tym się kierujesz, bo ktoś tak napisał? Być może ktoś miał zakupioną uszkodzoną gumę i nie było tego widać na pierwszy rzut oka lub wadliwą i podczas użytkowania pojawił się problem, bo przecież nie kupił nówki ze sklepu tylko używaną ze szrotu. Być może guma pękła lub przetarła się w skutek tego, że dolot nie był przymocowany na sztywno tylko majtał się pod maską na prawo i lewo.

U mnie sprawuje się dość dobrze mimo, że miała 2mm pęknięcia które zostało zaklejone "Kropelką". W zapasie mam drugą gumę nowszego typu z wyprowadzeniem na odmę oraz miejscem na ew. czujnik. U Doktora guma od golfa za 10zł ze szrotu też ganiała i nic nie było, dlatego dziwi mnie jeśli ktoś kieruje się jedną zasłyszaną/wyczytaną wypowiedzią.

Jeśli ktoś napiszę, że sportowe zawieszenie to kicz, nie daje się tego użytkować na polskich drogach, nie ma jak zaparkować podjezdzając pod krawezniki, można coś urwać itd. to też nie założysz?

mily_u ... może po prostu miałeś pecha w użytkowaniu tej gumy i nie jest to regułą :?

#10 Offline   ZaBsI


  • Postów: 1 071
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 28 stycznia 2007 - 14:16

KAMILW124, jesli mozna sie wtracic gdzie takie gumy mozna dostac daj jakies namiary :ok:








Podobne tematy Zwiń