Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Głuche dudnięcie z okolic skrzyni


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   kubotek


  • Postów: 226
  • Na forum od: 18 gru 2007
  • Miejscowość: WWA
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 czerwca 2008 - 22:53

Witam,


Pojawił się u mnie taki problem: autko się toczy dajmy na to na 2 biegu, wciskam sprzęgło i dudnięcie z okolic skrzyni. i tak jest na każdym biegu. Trzeba powoli wciskać sprzęgło żeby tego dudnięcia nie było. Mechanik sprawdził dzisiaj wszystko co się dało sprawdzić organoleptycznie i stwierdził, że jedyne wyjście to zacząć wymieniać części najbardziej prawdopodobne, których nie da się sprawdzić bez odkręcania czegoś. Mówił o jakiś tulejkach, są 2 z przodu i z tyłu i od tego mówił żeby zacząć. Więc tak mnie naszło, że może wy koledzy i koleżanki już się z czymś takim spotkaliście i pomożecie.



#2 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 01 lipca 2008 - 11:08

kubotek napisał:

dudnięcie z okolic skrzyni. i tak jest na każdym biegu.

Podobne tematy przerabialiśmy. Zacznij od poduszki skrzyni, sprzęgieł elastycznych, podpory wału, krzyżaka itd

Niżej kolega słusznie wspomniał o amortyzatorku, ale sztywny układ napędowy będzie pracował cicho bez tego ustrojstwa, jedynie mogą pojawić się wstrząsy.

#3 Offline   peludo


  • Postów: 38
  • Na forum od: 16 mar 2008
  • Miejscowość: Szczecin

Napisano 01 lipca 2008 - 11:10

Witaj.
Sprawdz cięgno gazu jak chodzi tzn. jak szybko wraca do pozycji początkowej. U mnie odbijal za szybko i trzeba było wymienić amortyzator, który ten ruch spowalniał tzw. amortyzator pompy wtryskowej. U mnie pomogło. Koszt 100 zł oryginał.
pozdrawiam

#4 Offline   kubotek


  • Postów: 226
  • Na forum od: 18 gru 2007
  • Miejscowość: WWA
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 lipca 2008 - 20:07

tak tylko, że u mnie nie ma amortyzatorka pompy wtryskowej. Było sprawdzone po numerze VIN i niestety mój model nie posiada tego amortyzatorka.

Poduszka skrzyni - da się to jakoś sprawdzić organoleptycznie? Bo mechanik mówił, że tutaj jest cacy.

Sprzęgło elastyczne
podpora wału
krzyżak,

To mówicie, że na pierwszy ogień.


A dodam jeszcze co zaobserwowałem, nie wiem czy to się z tym wiąże, ale jest coś takiego:

Jak jadę sobie po wyboistej drodze i uchyle szybke to słysze tak jakby coś stukało, coś obijało się o coś. To raz, druga rzecz to tykanie przy wyższych obrotach obojętnie czy na luzie czy na biegu, pojawia się przy około 20km/h i słyszalne jest od strony pasażera. Nasila się wraz ze wzrostem prędkości takie: tyk, tyk, tyk,tyk :ok: O co kaman ?

#5 Offline   kubotek


  • Postów: 226
  • Na forum od: 18 gru 2007
  • Miejscowość: WWA
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 lipca 2008 - 20:39

Cytat

a na postoju równiez? Bojeśli tylko w czasie jazdy, moze sugerować haczenie w bębnie(tył) o spreżynke/ki. Podnieś tył auta i pokreć kołem. Ciekawe co usłyszysz? ;-)
tak tykanie jest tylko jak jadę. I to bardzo możliwe, że to te sprężynki bo podobne jak sobie kojarze tykanie miałem w busie "kaczce", ale nie dotykaliśmy się do tego i jeździ w firmie do tej pory. Czy olanie tego tykania doprowadzi do jakiejś katastrofy ? :ok:

Jutro jeszcze podniosę kółko i obadam.

roxa napisał:

rozumiem, że to jest do sprawdzenia?
Tak to chyba będę musiał jeszcze raz sprawdzić.

roxa napisał:

w tym przypadku( jeśli odgłos dochodzi ze srodka auta), to krzyżak, podpora wału... tu bym szukał.
Tak, raczej jest to słyszalne ze środka auta.

#6 Offline   kubotek


  • Postów: 226
  • Na forum od: 18 gru 2007
  • Miejscowość: WWA
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 lipca 2008 - 20:54

AAA, ok dużo z tym roboty jest ? Bo mam wyjazd w ten piątek.

A z tym dudnięciem i zarazem stukaniem na wyboistej drodze napisze po wizycie u mechanika jak zakupie ten krzyżak i podpore wału.


Dziękować za pomoc :ok: :ok:

#7 Offline   kubotek


  • Postów: 226
  • Na forum od: 18 gru 2007
  • Miejscowość: WWA
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 lipca 2008 - 21:14

roxa napisał:

Najpierw sprawdz, tak na odległość nie jestem pewny. Jeśli to jest to, to trzeba kupić nowe sprezynki(komplet , jakieś nieduże pieniądze) i zdjac tarcze/beben. Wymiana sprezynek jest do pupy i jak tego nie robiłeś zleć to komus( cieżko jest wsadzić/osadzić wewnetrzna bestie).
ta, chodzi o tyk tyk :ok: Sam się do tego nie zabiorę, podjadę jutro na podnośnik niech sprawdzą co z tymi sprężynkami.


roxa napisał:

Krzyżak i podpora, proponuje za jednym ściągnięciem wału, inaczej szkoda podwójnej roboty.
To zrobię, ale po przyjeździe czyli koło poniedziałku i dam znać czy pomogło.

Co do tego dudnięcia to jeszcze przychodzi mi na myśl sprzęgło, hm mam już kupione(trafiło się w bardzo dobrych pieniążkach sachsa komplecik tarcza, docisk, łożysko i tak sobie spoczywa więc może wymienie za raz)

#8 Offline   kubotek


  • Postów: 226
  • Na forum od: 18 gru 2007
  • Miejscowość: WWA
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 lipca 2008 - 15:30

Odnośnie tykania to do wymiany poszły blaszki trzymające klocek hamulcowy, 14 lat zrobiło swoje. Wymieniłem komplet czyli prawa, lewa strona. Stukanie na wyboistej drodze też zniknęło.


Resztą zajme się po przyjeździe czyli w drugim tygodniu.


Jeszcze jedno pytanko czy mój Mercedes posiada koło dwumasowe ?

#9 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 03 lipca 2008 - 09:58

Cytat

Jeszcze jedno pytanko czy mój Mercedes posiada koło dwumasowe ?

A co swędzi Cię 2 kPLN? ;-)
Masz "normalne" sprzęgło.

#10 Offline   markusso77


  • Postów: 942
  • Na forum od: 06 lip 2007
  • Miejscowość: GRCHW
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 15 marca 2009 - 16:45

Witam szanowne koleżeństwo... Podepnę się pod temat bo nic na temat podpory wału nie znalazłem a podtrzebuję się dowiedzieć jakiej firmy najlepsza jest podpora? Nie mówię tu o oryginale bo pewnie trochę kosztuje... Wymieniam cały wał napędowy bo u mnie skończyła się możliwość skasowania luzu wzdłużnego :ok: , a przy jednej robocie chciałbym założyć porządną podporę żeby trochę posłużyła bez warii, czyli dobra guma i łożysko. Podpowiedzcie coś bo na temat podpór wału nie mam zielonego pojęcia...








Podobne tematy Zwiń