Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Lusterko zewnętrzne


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   tomekjot


  • Postów: 50
  • Na forum od: 10 gru 2007
  • Miejscowość: Gniezno

Napisano 02 lipca 2008 - 18:58

Panowie

Niestety padł mi mechanizm sterujący pracą lusterka elektrycznego a dokładniej lusterko mi "przeskakuje" zamiast zmieniac położenie. W związku z tym że lusterko ma obudowe polakierowaną mam pytanie. Czy po zakupie nowego lusterka można w prosty sposób zmienić samą obudowe ? czy musze lakierować nowe lusterko ?



#2 Offline   pasiasty


  • Postów: 104
  • Na forum od: 28 lut 2008
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 220CDI ASB Kombi 1999r.
  • Inne auto:Fabia 2005r 1.4 16V

Napisano 02 lipca 2008 - 19:11

Witam
Podpinam się do tematu. Dzisiaj kupiłem nowe lewe lusterko manualne do mojego Mercedesa (125PLN manual podgrzewane), też miałem przegnite mechanizmy w środku. Orginał jest malowany, a pan w sklepie powiedział, że się lakieruje tylko trzeba najpierw je przygotować i dać odpowiedni podkład do plastiku, ale dobry lakiernik wie co ma zrobić. No i się zaczeło :roll: lakiernik ze mnie gó.....y, ale chciał bym to zrobić sam. Sklepy ze sprayami są, tylko co trzeba zrobić ?? co to znaczy odpowiednio przygotowa i jaki tam dać podkład (konkretnie), oczywiście też w puszce.
Satysfakcja samodzielnego wykonania gwarantowana :-P
Proszę o instrukcje i z góry THX

#3 Offline   Piotrek124


  • Postów: 468
  • Na forum od: 22 cze 2008
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 lipca 2008 - 19:16

Cześć tomekjot. Zanim kupisz nowe lusterko wyjmij wkład za pomocą np. szpatułki do pizzy. Wkładasz miedzy górną część szkła a obudowe lusterka i delikatnie podważając wyciągasz wkład. U mnie nie dawno byl ten sam problem . Okazało się, że w kulkach które sterują lustrem nie było przelotek, z resztą jak wyciągniesz to zobaczysz ;-) . Ja użyłem małych gwoździ i obciąłem im tylko łebki. Dasz rade to łatwiejsze niz się wydaje. Pozdrawiam.

dodano po 5 min.

pasiasty to samo do Ciebie wyjmij wkład i zobacz czy da się stamtąd coś zdziałać bo o ile pamiętam to w moim lusterku dostęp do całgo mechanizmu był właśnie za szkłem i dało się go wykręcić, w tedy problem malowania z głowy :D

Kolego masz 30 minut na EDYCJĘ swojego posta :drive: Scaliłem.

#4 Offline   pasiasty


  • Postów: 104
  • Na forum od: 28 lut 2008
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 220CDI ASB Kombi 1999r.
  • Inne auto:Fabia 2005r 1.4 16V

Napisano 02 lipca 2008 - 19:45

U mnie sytuacja jest jasna - połamany i zaśniedziały mechanizm (kulki i ruski czołg nie ruszy), poprzedni właściciel zaniedbał ten temat strasznie :evil:

#5 Offline   gowaa


  • Postów: 1 006
  • Na forum od: 13 lip 2008
  • Miejscowość: Chorzów
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 500SEL

Napisano 22 kwietnia 2009 - 18:48

podepnę się pod temat zakupiłem lewe lusterko el. wraz z instalacja na oba + przełącznik, ale nie o tym co kupiłem. Pytanie dotyczy czy można przełożyć bebechy z "nowego" elektrycznego do starego lusterka, nowe niestety jest bardziej sfatygowane niż te co mam.

#6 Offline   MarcinK


  • Postów: 77
  • Na forum od: 18 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 OM603 1991
  • Inne auto:VW golf IV 1998

Napisano 23 kwietnia 2009 - 12:03

tomekjot - w ostatnią sobote przerabiałemten temat. U mnie lusterko wcale nie zmieniało położenia jak ruszałem joystickiem. Delikatnie to rozebrałem i okazało się, że wkład trzymał się tylko na tym krzyżaku na środku a kulki z przetyczkami obracały się luźno. Przeczyściłem denaturatem te gniazda na kulki gdyz zebrało się tam pełno jakiegoś szajsu (zmieszał się ze smarem którym było wysmarowane to gniazdo), wyczyściłem też krzyżak, na wszystko nałożyłem (z umiarem oczywiście ) świeżego zmarowidła i założyłem z powrotem. Tylko musisz pamiętać ,żeby te przetyczki na kulkach trafiły w przeznaczone dla nich miejsca w tych gniazdach - pamiętam, że jedno z nich musi być poziomo, drugie pionowo. No i wszystko działa aktualnie bez żadnego problemu. To na prawde bardzo łatwe - mi zajęło jakieś 15 minut.

#7 Offline   Maniak124


  • Postów: 198
  • Na forum od: 23 lip 2008
  • Miejscowość: Biłgoraj

Napisano 23 kwietnia 2009 - 12:23

pasiasty napisał:

Orginał jest malowany, a pan w sklepie powiedział, że się lakieruje tylko trzeba najpierw je przygotować i dać odpowiedni podkład do plastiku, ale dobry lakiernik wie co ma zrobić.
Jeśli chodzi o plastiki w kolorze nadwozia samochodu (ramka+dekielek). Wymienia się bez problemu i pasują do każdego lusterka. Zacząłbym demontaż od tej ramki od dołu lusterka, ponieważ dekielek ma uchwyty plastikowe (ok 8-10) które trzeba podwarzyć do góry w przeciwnym wypadku mogę uleć popekaniu.
Jeśli czarna obudowa lusterka jest w niezadobrym stanie (np: złuszczona farba) nie próbowałbym "wnętrzności" przekładać :old:. Lepiej odczyścić, nierówności zaszpachlować i pomalować na czarno.

gowaa napisał:

lewe lusterko el. wraz z instalacja na oba + przełącznik

Jeśli będziesz już podłanczał oba lustereczka proponuję Ci wykorzystac prawy przewód istniejący (ewentualnie wymienić końcówkę przy lusterku jeśli jest zaśniedziała-skorodowana). Przewód lewego lusterka przeciągnąć do tunelu środkowego, całość zlutować.
Kostkę do podłączenia lusterek (odłączenia starej), znajdziesz pod plastikiem pod hamulcem ręcznym. Wrazie czego pisz na priva ja już temat przerabiałem.

#8 Offline   gowaa


  • Postów: 1 006
  • Na forum od: 13 lip 2008
  • Miejscowość: Chorzów
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 500SEL

Napisano 23 kwietnia 2009 - 13:49

Maniak124, dzięki za podpowiedź, ale korzystając z tego, że auto jest u elektryka jemu to zleciłem, a mam kpl. instalacje do obu lusterek :old: przyznam, że leń mnie troche złapał :-P ,
jedynie chciałem się dowiedzieć czy sama obudowa lustra to co na zewnątrz da się przełożyć tzn same wnętrze z elektrycznego do manuala.
eszcze raz dzięki za podpowiedź przyda się na przyszłość :)

#9 Offline   MariuszOgon


  • Postów: 53
  • Na forum od: 03 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:W201 2.0D

Napisano 10 lipca 2016 - 18:55

To ja się podepnę. Chcę podłączyć lusterko lewe elektryczne. Kupiłem joystik na dwa lusterka wraz z kostką. Jak to podłączyć? Może ktoś wie które kable do których pinów podpiąć. Ten joystik na jedno lusterko ma 6 pinów ten na dwa 8 pinów.

#10 Offline   biszkopt


  • Postów: 887
  • Na forum od: 27 wrz 2013
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:124 300 CE-24

Napisano 11 lipca 2016 - 16:32

http://www.autolib.d...AGRAMS/3501.pdf








Podobne tematy Zwiń