Skocz do zawartości

Forum Mercedes 201-124 Lepsze niż klub!!! używa plików cookies. Przeczytaj Politykę Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby wiadomość ta więcej się nie wyświetlała proszę klikąć przycisk:    Wyłącz

Regulamin


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   szafa


 • Postów: 6 352
 • Na forum od: 04 sty 2007
 • Miejscowość: Warszawa
 • Mercedes:W124 4.0E - M119
 • Rocznik:1992
 • Nadwozie:sedan
 • Skrzynia biegów:automatyczna
 • Opcja:brak
 • Alternatywne paliwo:brak
 • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 05 lipca 2008 - 23:28

Forum Mercedes 201-124 służy do prowadzenia dyskusji, wymiany własnych poglądów i opinii, doświadczeń, oraz do wzajemnej pomocy na dany temat w odpowiednich działach.

Regulamin ten dotyczy najważniejszych zagadnień, wszelkie wątpliwości i uwagi z nim związane należy zgłaszać w dziale Uwagi Administracyjne.


I. POSTANOWIENIA OGóLNE

I.I Podczas rejestracji jako nazwy Użytkownika (loginu, nicku) nie używaj nazw obraźliwych, wulgarnych, a także adresów stron www itp. Tego typu konta będą usuwane.
I.II Ponowna rejestracja jest możliwa tylko, gdy konto zostało usunięte, lub wystąpiły problemy z poprzednim kontem, które zostały zgłoszone administracji.
I.III W przypadku nieotrzymania maila aktywacyjnego należy skontaktować się z Administratorem w celu aktywacji konta.
I.IV Sprawy prywatne załatwiaj poprzez Prywatne Wiadomości (PW), e-mail lub GG, nie na forum.
I.V Moderatorzy mają prawo usunąć temat, post lub wystawić ostrzeżenie nawet jeżeli w tym regulaminie nie ma punktu odpowiadającego za dane przewinienie. Robią to według własnego uznania zależnie od zaistniałej sytuacji, a Użytkownik bezpośrednio zamieszany w daną sprawę ma prawo odwołać się od decyzji do Administratora poprzez PW.
I.VI Stosuj się do próśb i nakazów Administratorów oraz Moderatorów.
I.VII Administratorzy oraz moderatorzy nie są zobowiązani ściśle przestrzegać niniejszego regulaminu, oraz mogą pozwolić Użytkownikom na lekkie nagięcie regulaminu w szczególnych przypadkach.
I.VIII Zabronione jest ujawnianie, na forum publicznym, treści Prywatnych Wiadomości (PW) bez zgody ich autora.
I.IX Zapoznaj się z Zasadami zamieszczania zdjęć oraz pozostałymi Ogłoszeniami, Ważnymi Ogłoszeniami i tematami "przyklejonymi".
I.X Zapoznaj się z działem Uwagi Administracyjne, poruszane są tam ważne sprawy związane z funkcjonowaniem forum, oraz z wprowadzanymi modyfikacjami.

I.XI Zabronione jest udostępnianie innym swojego konta.


II. POSTANOWIENIA DOTYCZĄCE PISANIA POSTóW i TEMATÓW

II.I Stosuj się do zasad netykiety, nie klnij, nie obrażaj nikogo, pisz schludnie, rzeczowo i zrozumiale. Forum jest polskie, więc w takim języku tu piszemy. Używaj znaków interpunkcyjnych i w miarę możliwości polskich liter. Jeśli będziesz pisał niezrozumiale, chaotycznie i do tego z błędami, zmniejsza to szansę uzyskania odpowiedzi na zadane pytanie, a tym samym utrudni znalezienie odpowiedzi innym Użytkownikom mającym podobne problemy.
II.II Nadaj odpowiednią (jasną i streszczającą problem) nazwę swojemu tematowi. Tematy z tytułami typu "PROBLEM" , "POMOCY", "CO ROBIĆ" itp. będą zamykane/usuwane.
II.III Posty zawierające jedynie w treści: "Jak w temacie" itp. będą zamykane/usuwane. Pytanie lub opis problemu musi być zawarte w treści. Opis powinien być krótki i treściwy, a jeśli usterka jest widoczna należy podeprzeć się zdjęciami w postaci miniaturek zgodnie z Zasadami zamieszczania zdjęć .
II.IV W jednym temacie poruszaj TYLKO jeden problem.
II.V Przed napisaniem nowego tematu zapoznaj się z zawartością danego działu oraz zawartych w nim ogłoszeń, skorzystaj z wyszukiwarki, a także sprawdź, czy odpowiedź na Twoje pytanie nie znajduje się już w dziale FAQ. Jeżeli istnieje już temat traktujący o Twoim problemie lub zbliżonym - nie zakładaj nowego, kontynuuj już istniejący.

II.VI Nie pisz tematów i postów WIELKIMI LITERAMI.
II.VII Treść postów powinna być zgodna z danym działem tematycznym forum, dlatego też przed wysłaniem takowej, zapoznaj się z opisem wszystkich działów tematycznych i wybierz dla swojej wiadomości dział właściwy.
II.VIII Nie powielaj tego samego tematu w różnych działach, lub kilka razy ale z innym tytułem tematu.
II.IX Używaj edycji zamiast pisać post za postem. Masz na to 30min.
II.X Na forum panuje zakaz zamieszczania treści erotycznych, niezgodnych z polskim prawem oraz naruszających prawa autorskie.
II.XI Nie wywołuj konfliktów i nie poruszaj drażliwych tematów, które mogłyby zburzyć przyjazną atmosferę na forum.
II.XII Unikaj długich cytatów.
II.XIII Udzielając się w rozpoczętej dyskusji, trzymaj się z góry narzuconego tematu.
II.XIV Zdjęcia i wszelkie grafiki należy umieszczać zgodnie z Zasadami zamieszczania zdjęć.

II.XV Przywitanie się w Wątku powitalnym jest konieczne aby uzyskać możliwość pisania w innych działach i tematach.

III. POZOSTAŁE POSTANOWIENIA

III.I Reputacja
Istnieje możliwość przyznawania punktów "Pomógł" Użytkownikowi, który w jakiś sposób przyczynił się do rozwiązania problemu, o którym była mowa w danym wątku. Punkty takie ma możliwość przydzielać KAŻDY, nie tylko autor wątku. Wpływają one na tzw. Reputacje Użytkownika, który punkty otrzymał. Nie należy rozdawać ich lekkomyślnie - administracja ma możliwość odebrania punktów.
III.II Prywatne Wiadomości
Limit wiadomości w skrzynce wynosi 100. Zwracaj uwagę na odpowiedni (kulturalny) sposób pisania wiadomości. Stosuj wszystkie możliwe punkty regulaminu dotyczące pisania postów. W przypadkach złamania regulaminu administracja podejmuje odpowiednie działania tylko i wyłącznie po zgłoszeniu ich przez Użytkownika.
III.III Dodatkowe pola w profilu charakteryzujące posiadane przez Ciebie auto wypełniaj zgodnie z prawdą i jak najbardziej szczegółowo, ułatwi to rozwiązanie Twoich problemów i udzielenie rzeczowej pomocy.
III.IV Jeśli zauważysz post łamiący regulamin - możesz go zgłosić klikając na odpowiednią ikonkę w poście.

IV. KASOWANIE KONT, OSTRZEŻENIA I BANOWANIE

IV.I Kasowanie kont może nastąpić:

- gdy konto nie zostało aktywowane po upływie 30 dni od zarejestrowania;
- gdy czas od ostatniego logowania przekroczy 12 miesięcy;
- z przyczyn opisanych w innych punktach tego regulaminu lub wynikających z konieczności nieprzewidzianych Regulaminem (jak na przykład zmniejszenie obciążenia serwera)

IV.II Ostrzeżenia oraz Banowanie
Użytkownicy nieprzestrzegający regulaminu będą karani pisemnym upomnieniem lub oficjalnym ostrzeżeniem, o którym informacja widoczna będzie pod avatarem użytkownika (4 ostrzeżenia = brak możliwości pisania; 6 ostrzeżeń = BAN).
Ostrzeżenia przyznawane są na okres 60 dni.
W rażących przypadkach naruszenia regulaminu, Użytkownik zostanie natychmiast wydalony z forum bez upomnienia.


V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

V.I Administratorzy i moderatorzy mają prawo do skasowania, przeniesienia, edycji tematu (lub postu), który narusza regulamin i mogą, choć nie muszą podawać uzasadnienia. W momencie otrzymania ostrzeżenia nie pytaj "dlaczego?" na forum, tylko sprawdź swoją listę ostrzeżeń, którą znajdziesz po kliknięciu na "Status ostrzeżeń" pod swoim avatarem i ewentualnie skontaktuj się z moderatorem od którego ostrzeżenie otrzymałeś.
V.II Nieprzestrzeganie zasad obowiązujących na forum prowadzi do edycji/usunięcia/zamknięcia danego postu/tematu, w szczególnych przypadkach otrzymania ostrzeżenia oraz czasowego, lub stałego uniemożliwienia dostępu do forum Użytkownikowi.
V.III Na forum nie są umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje na ich temat. Forum nie zawiera oraz nie przetrzymuje na swoich stronach żadnych plików objętych prawem autorskim.

V.IV Mając na uwadze spójność i wartość merytoryczną forum Administracja zastrzega sobie prawo do zachowania wszelkich treści zapisanych na forum przez Użytkownika, nawet po usunięciu jego konta z forum, lub zbanowaniu.
V.V Wszystkie sprawy nieuregulowane niniejszym Regulaminem, Regulaminami poszczególnych działów forum, oraz Zasadami zamieszczania zdjęć należy konsultować z Administracją poprzez PW lub w dziale Uwagi Administracyjne.
V.VI Administracja nie jest stroną w transakcjach zawieranych poprzez ogłoszenia w dziale Giełda, nie czerpie z nich żadnych korzyści finansowych i nie bierze odpowiedzialności za ewentualne nieporozumienia.
V.VII Administracja forum nie bierze odpowiedzialności za to co Użytkownicy publikują na forum poprzez swoje tematy i posty. Jeżeli, któraś z publikacji na forum w jakiś sposób według Ciebie narusza ogólno przyjęte normy lub prawo zgłoś to Administratorowi.


VI. PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH - RODO

W dniu 25 maja 2018 roku rozpoczyna swoje obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO). W związku z nim jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o następujących faktach i uprawnieniach:

1. Przetwarzamy wyłącznie Pani/Pana następujące dane osobowe: imię i nazwisko (jeśli zostało podane), nick, adres e-mail, adres IP.
2. Administratorem danych osobowych jest Forum Mercedes 201-124
3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu założenia i utrzymywania konta Użytkownika. Dane osobowe będą przechowywane do czasu dezaktywacji/usunięcia konta Użytkownika. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak wyrażenia zgody na przetwarzanie danych uniemożliwia posiadanie konta Użytkownika.
4. Jeżeli podczas rejestracji została wyrażona zgoda, dane osobowe będą przetwarzane również w celach marketingowych, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Podanie danych osobowych w tym celu jest dobrowolne, jednakże brak wyrażenia zgody na przetwarzanie danych uniemożliwia otrzymywanie wiadomości od nas. Dane osobowe będą przechowywane przez okres do dnia wypisania się Pani/Pana z Forum.
5. Przysługuje Panu/Pani prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych,
6. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
7. Dane osobowe będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, także formie profilowania. Konsekwencją takiego przetwarzania będzie wykorzystywanie plików cookies przez mechanizmy wewnętrzne forum (nazwa użytkownika, adres e-mail) podczas trwania sesji, udostępnienie ich programowi służącemu do analizy ruchu na stronie www (Google Analytics), a także do celów reklamowych (pliki cookies wykorzystywane przez Google Adwords).


Szczegóły znajdują się w zakładce "Polityka prywatności".


Dziękujemy za zapoznanie się z Regulaminem (WERSJA Z DNIA 25.05.2018)

Jeżeli nie zgadzasz się na jego przestrzeganie nie możesz założyć nowego konta lub w przypadku posiadania konta, maksymalnie w terminie 3 dni od dnia jego potwierdzonego przeczytania, musisz napisać PW do Administratora w celu skasowania Twojego konta z Forum Mercedes 201-124

Wszelkie prawa zastrzeżone, Forum Mercedes 201-124 http://www.mb201-124.eu
Strona chroniona prawem autorskim. (zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych Dz.U. 00.80.904)
Kopiowanie oraz reprodukcja treści, grafik i innej autorskiej zawartości zamieszczonej na Forum Mercedes 201-124 w całości lub w części, bez oficjalnej zgody Administracji jest stanowczo zabronione.