Skocz do zawartości




- - - - -

System Bose w W124


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Patroll84


  • Postów: 6
  • Na forum od: 09 mar 2007

Napisano 11 marca 2007 - 10:18

mam cupe 124E a slyszalem ze wychodza wersje bose ja mam tylko 4 miejsca na glosniki a tam jest ich 6 ponoc gdzie sa umieszczone czy jest mozliwosc przerobki :mrgreen:

Zmieniłem tytuł, bo to był idealny przykład jak nie tytułować swoich watków. Warto czytać tematy podwieszone przed napisaniem nowego wątku.



#2 Offline   luki79


  • Postów: 566
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Wieliczka
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 11 marca 2007 - 11:50

były wersje z głośnikami na podszybiu oraz w drzwiach przednich. No i pozostaje tylne podszybie (półka). Może właśnie dlatego policzyli do sześciu :zeby:

#3 Offline   Janwno


  • Postów: 373
  • Na forum od: 17 lut 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 marca 2007 - 14:20

u mnie w cabrio miejsce na głośniki jest na przednim podszybiu, w przednich drzwiach i w boczkach przy tylnej kanapie. Podejrzewam, że w coupe jest tak samo.

#4 Offline   Patroll84


  • Postów: 6
  • Na forum od: 09 mar 2007

Napisano 11 marca 2007 - 15:40

w cabrio jest fanie rozwiazany tyl w boczkach,a widzialem zabudowe pod przednie drzwi nawet to wyglada hehe

#5 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 10 lipca 2007 - 00:13

Cytat

Widzialem kilka zdjec z glosnikami umieszczonymi wlasnie w tym miejscu.

pokaż te zdjęcia, jestem ciekaw :hmm:

Cytat

po ich wykreceniu tapicerka siedzi tak samo jak przed ich wykreceniem.

chromy ściągnąłeś? może masz gdzieś dodatkowo wkręcone wkręty przez kogoś.
Jeśli tapicerka nie była wcześniej ściągana, może być ciężko na początku.

#6 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 10 lipca 2007 - 10:27

typhoon, to gdzie umiescic tweetery to zalezy od ciebie. Te miejsce o ktorym mowisz jest to kompromis, bo najlepszym miejscem na tego typu glosniki sa slupki przedniej szyby. Jezeli zamontujesz je w drzwi to staraj sie jak najwyzej je zainstalowac i wtedy mozna powiedziec ze bedzie poprawnie.

Co do tapicerki, to ona najmocniej trzyma sie na uszczelce drzwi, gdzie ma 4 wsowki. Mozesz sprobowac je podwazyc i wtedy bedzie latwiej tapicerke sciagnac.

#7 Offline   typhoon


  • Postów: 67
  • Na forum od: 09 lip 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w209
  • Inne auto:h-d xl 883 c

Napisano 10 lipca 2007 - 22:18

Dzieki za posty z radami.
Zaszla mala pomylka przez moja niedokladnosc opisu. W drzwiach chce zamontowac woofery, mniej wiecej w ich polowie przy dolnej krawedzi. Poniewaz widzialem kiedys zdjecia na ktorych glosniki byly umieszczone w takim miejscu zastanawialem sie, ze byc moze ktos z uzytkownikow forum mial szanse odsluchu tak umieszczonych glosnikow. Jestem troche przeciwny umieszczaniu glosnikow w przedniaj czasci drzwi gdyz czlkiem niedaleko jest pedal hamulca postojowego wiec zachaczal bym pewnie stopa o glosnik jesli by sie taki tam znajdowal.
tweetery mam zamiar umiescic w trojkatach tuz przy lusterkach gdyz to miejsce wydaje sie byc specjlnie zaprojektowane to tego celu ( lusterka mam elektr. )

Odnosnie mocowania tapicerki bede musial sprawdzic co bedzie sie dzialo gdy wyjme listwe na gorze przy szybie.

pozdrawiam
:pad:

#8 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 11 lipca 2007 - 11:27

typhoon, nie ma szans zebys zamontowal woofery na srodku drzwi :D :D Tam jest caly mechanizm otwierania drzwi oraz szyb. Jedyne miejsce to na samym dole drzwi, a od strony akustycznej najlepsze jest w prawych drzwiach dolny lewy rog, a w lewych dolny prawy rog. Widzialem instalacje w W124 tego typu Dołączona grafika ale od strony akustycznej jest to glupota, bo dzwiek jest kierowany prosto w siedzenia.


typhoon napisał:

Jestem troche przeciwny umieszczaniu glosnikow w przedniaj czasci drzwi gdyz czlkiem niedaleko jest pedal hamulca postojowego wiec zachaczal bym pewnie stopa o glosnik jesli by sie taki tam znajdowal.
Jezeli dobrze zamontujesz glosnik w tamtym miejscu to nie bedzie wiecej wystawal niz 1cm w porowaniu do tej kieszeni co masz teraz. Musialbys miec strasznie krzywe nogi zeby o to zachaczac :D

typhoon jestesmy z tego samego miasta. Bedziesz chcial to umowimy sie, pokaze ci jak zdjac tapicerke drzwi i podpowiem jak mozesz zabudowac glosniki, bo jakas wiedze juz mam na ten temat ;-)

#9 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 12 lipca 2007 - 09:10

KAMILW124, tu nie chodzi o to ze glosnik fizycznie bedzie uderzal o fotele, tylko ze dzwiek bedzie przez te fotele zatrzymywany, co jest glupota. Nie mniej jednak gdy tam sie umieszcza glosniki to nie trzeba nic ciac drzwi, nie mniej jednak taka operacja i tak nie jest duzo latwiejsza pod wzgledem prawidlowego montarzu.

Najlepiej jest tak zamontowac:
Dołączona grafika

#10 Offline   typhoon


  • Postów: 67
  • Na forum od: 09 lip 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w209
  • Inne auto:h-d xl 883 c

Napisano 13 lipca 2007 - 00:16

czesc Wszystkim,

troche bede musial jeszcze pomyslec nad tym tematem.
Zastanawia mnie jednak to, ze widzialem zdjecia tego rzadkiego rozwiazania podobnego do tego z czarnymi maskownicami w co najmniej trzech roznych samochodach. Mysle, ze nie byla to samorobka lecz fabryczna robota i dlatego zastanawialem sie nad odzluchem takiego wariantu bo mysle, ze glosniki nie byly umieszczone tam przypadkowo.Zwykle w tym miejscu w dzrwiach kierowcy jest miejsce na ksiazke serwisowa - przynajmniej w moim egzemplazu. Drzwi i tapecreka w moich modelu jest dluzsza niz ta pokazana na zdjeciach. Przy krawedzi z zamkiem jest jeszczze dodatkowa spora kieszen.
Niestety nie moge zaladowac zdjecia pogladowego.

EssiRS ze spotkaniem moga byc pewne trudnosci, gdyz mieszkam i jezdze moim samochodem po Brukseli. Zadko przyjezdzam samochodem do Polski bo jest to dosyc meczacy dystans na jedna osobe zwlaszcza odcinek w Polsce. Niemniej jednak dzieki za propozycje.

Pozdrawiam.
:pad:

Dodano:

Zdjecie z tapicerka w kratke to moje auto a na czerwono miejsce gdie planuje wsadzic glosniki
druhie zdjecie tak dla odniesienia,

Pozdrawiam
;)








Podobne tematy Zwiń