Skocz do zawartości




- - - - -

[W126] Gdzie się znajdują czujniki temperatury w silniku ?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   oress


  • Postów: 94
  • Na forum od: 09 cze 2008
  • Miejscowość: okolice Opola

Napisano 25 lipca 2008 - 06:18

Czytałem inne posty związane z tym tematem, ale nie nie uzyskałem wszystkich informacji.

Pytania:

gdzie się znajdują wszelkie czujniki temperatury w silniku M103, mile widziane foto, albo dobry opis. Z tego co sie zorientowalem to mamy następujące czujniki:
- temperatura silnika + wskaźnik temperatury na desce
- termostat przełaczający obieg z małego na duży
- czujnik załączający wentylator
- czujnik temperatury oleju + kontrolka na desce

to wszystko, czy cos jeszcze pominąłem ?

Mam jeszcze jedną zagadkę, jest u mnie jakis czujnik i nie wiem od czego bo lata sobie luźno na kablu i powinien byc gdzies zamocowany bo ma taka blaszkę mocującą. Kabel ten jest połapany do belki z przodu przed chłodnica , ale nie wiem co to konkretnie za czujnik i gdzie powinien być zamocowany?

Niekiedy dzieje się tak że zapali mi sie kontrolka od temperatury oleju, ale jak zgasze silnik i ponownie odpale to już nie świeci i tak się czasem zapala i gaśnie w sumie bez powodu i podejrzewam że trzeba to wymienić.

Jakie powinny być poprawne wskazania temperatury silnika na desce: podczas jazdy na trasie, w korku, na autostradzie z gazem w podłodze? I przy jakiej temperaturze powinien się załączać i wyłączać wentylator? Jak sprawdzić czy poprawnie działa sprzęgło wiskotyczne wentylatora?

Z góry dzięki.



#2 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 25 lipca 2008 - 08:05

Cytat

- czujnik temperatury oleju + kontrolka na desce

Toś wymyślił. O ile mi wiadomo, a pewnie mam rację M103 nie posiada czujnika temperatury oleju, posiada za to czujnik poziomu oraz ciśnienia środka smarującego silnik.

Na pozostałe pytania znajdziesz odpowiedź na forum, gdyż o wisco (ono nie posiada zewnętrznego czujnika załączającego, ma go w sobie) gadaliśmy niedawno, podobnie o ciśnieniu oleju i temperaturze :hmm:

#3 Offline   oress


  • Postów: 94
  • Na forum od: 09 cze 2008
  • Miejscowość: okolice Opola

Napisano 25 lipca 2008 - 09:02

Dobra, zatem gdzie znajduje się czujnik poziomu oleju i czujnik poziomu płynu w chłodnicy(chce sprawdzić czy działa) ? bo reszy już sie dowiedziałem, a ten niewiadomy czujnik z przodu na belce to zewnętrzny czujnik temperatury,ale powinien być zamocowany w okolicach lewej lampy. Tylko nic nie pokazuje bo mam do wymiany bezpiecznik na desce.

#4 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 25 lipca 2008 - 09:04

oress napisał:

Dobra, zatem gdzie znajduje się czujnik poziomu oleju?

Jak staniesz przodem do auta to po prawej stronie na misce olejowej z boku.

#5 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 25 lipca 2008 - 10:07

oress napisał:

Dobra, zatem gdzie znajduje się czujnik poziomu oleju i czujnik poziomu płynu w chłodnicy
To jest czujnik poziomu płynu w zbiorniczku wyrównawczym, a nie w chłodnicy. Jak spojrzysz na zbiorniczek wyrównawczy, to jest tylko jedno miejsce gdzie dochodzą kable elektryczne. Tam jest czujnik. Odpinasz kostkę, zdejmujesz opaskę i masz czujnik w ręku.








Podobne tematy Zwiń