Skocz do zawartości




- - - - -

[W126] Schemat elektryczny zegarów i kokpitu


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   oress


  • Postów: 94
  • Na forum od: 09 cze 2008
  • Miejscowość: okolice Opola

Napisano 25 lipca 2008 - 10:11

Potrzebuję schemat elektryki zegarów, wszystkich kontrolek i podświetleń wnętrza. Przydał by sie jeszcze schemat tych modułów z przekaźnikami , które sa w skrzynce z bezpiecznikami, bo mam tam uszkodzoną ścieżke i oderwany lut (w tym mniejszym module). Chcę sie zabrać za naprawe podświetlenia, po druciarskiej prowizorce, którą musiałem na szybko wykonać. Przestało świecić podświetlenie zegarów, wszystkich przycisków i literek na ASB. Prowizorka którą wykonałem polegała na zmostkowaniu zasilania z lewej lampy do prawej, bo tam sie zgubiło zasilanie. Teraz juz to naprawiłem ale skopało się to podświetlenie. Mam też mały problem z kontrolką przepalenia żarówek w lampach, bo wszystkie na bank świeca a kontrolka czasem sie zapala i gaśnie. Wszelkie sugestie mile widziane.



#2 Offline   Mor


  • Postów: 267
  • Na forum od: 11 wrz 2007
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 25 lipca 2008 - 16:58

oress napisał:

wszystkie na bank świeca a kontrolka czasem sie zapala i gaśnie
A to może być wina zaśniedziałych styków przy żarówkach lub przy samym module. Może też się kończyć któraś żarówka, wtedy objawy też są takie.

#3 Offline   oress


  • Postów: 94
  • Na forum od: 09 cze 2008
  • Miejscowość: okolice Opola

Napisano 25 lipca 2008 - 21:20

na pewno to sprawdzę i wszystko przeczyszczę i zdam relację z operacji - dzięki

[ Dodano: Pon Lip 28, 2008 08:58 ]
Sprawa podświetlenie zegarów załatwiona, trafiony okazał się ten potencjometr , jak nim ruszam to wszystko mruga i coś nie styka.

Musze kupić oryginalny czy da się zastąpić jakims innym ze sklepu elektronicznego?
Ale ... w ogóle nie podświetlanie przycisków opuszczania szyb, i słabiutko świeci podświetlenie literek ASB, podejrzewam że coś spadło, bo światło wydostaje sie szparami na obrzeżasz przy drewienku. - Czy ktos przerabiał ten temat?

Gdzie znajduje się moduł czasowego opóźnienia zapalania kontrolki oleju?








Podobne tematy Zwiń