Skocz do zawartości




- - - - -

[w201/w124] subwoofer po siedzenie?


25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Grzesiek87


  • Postów: 145
  • Na forum od: 26 lip 2008
  • Miejscowość: Augustów

Napisano 03 sierpnia 2008 - 14:41

Zamierzam zakupić ten:http://www.allegro.p..._szt_vka80.html
albohttp://www.allegro.p...iata_1000w.html

Nie oczekuje nic nadzwyczajnego.Chcę zostawić oryg. głośniki i wsadzić to cuś pod siedzenie aby było troche więcej basu,może ktoś miał z tym kontakt?Domyślam się,że gra to podobnie, jakbym wstawił jakieś elipsy na PóLKE,a tu nie trzeba nic rzeźbić



#2 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:w201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 03 sierpnia 2008 - 15:00

Grzesiek87 napisał:

Domyślam się,że gra to podobnie, jakbym wstawił jakieś elipsy na PóLKE,a tu nie trzeba nic rzeźbić
I tu właśnie się mylisz. Sprzęt naprawdę nie wygląda na "wysoką klasę", choćby ze względu na możliwość druciarskiego podłączenia :mrgreen:
Poza tym jakoś nie za bardzo chce mi się w to wierzyć, żeby taki głośnik (bądź co bądź dość duży) mógł poprawnie pracować w obudowie zamkniętej o takim małym litrażu, zwłaszcza że w środku jest jest super-mega-hiper wzmachor 350W, yo man! :pop:

Podsumowując:
Moim zdaniem to będzie kiepsko grało, ale przy dobrym montażu może służyć jako wibratorek masujący zdrętwiałą od jazdy tylną część ciała :pub:
No, ale jeżeli coś faktycznie basowego chcesz wrzucić do :ok: bez dużego nakładu finansowego i pracy, to może być wyjście dla Ciebie :cool:

EDIT:
Dane techniczne drugiego urządzenia są bardziej szczegółowe

Cytat

# Moc Maksymalna - 1000 Watt
# Moc nominalna -200 RMS
...
# 2 Ohm Stereo 90Wx1
Niby normalne 1000W PMPO, a RMS 5x mniej... Ale co tam - na głośniku i tak jest 90W :ok:

Cytat

# Stosunek sygnał-szum - 86dB
# Pasmo przenoszenia - 30Hz-200Hz
...
# Pasmo przenoszenia - 50Hz-160Hz
...
# Stosunek sygnału do szumu: 85dB
S/N 85 i 86 dB mi wystarcza ale jestem na wpół głuchy - dla reszty ludzi to straszne szumofony... A te pasmo to też żadna rewelacja :-P

Ciekawe czemu nigdy nie podają jak jest efektywność takiego głośnika w dB [W/m]? Albo chociaż charakterystyki efektywności w całym zakresie pasma? :?:

#3 Offline   Grzesiek87


  • Postów: 145
  • Na forum od: 26 lip 2008
  • Miejscowość: Augustów

Napisano 03 sierpnia 2008 - 15:11

Radhezz napisał:

super-mega-hiper wzmachor 350W, yo man! :ok:

No ba... 350WATT!!!! :mrgreen:

Kurcze mnie też to zastanawia,25cm głośnika i zero głębokości obudowy,ale z drugiej strony,te 145zł to nie tak dużo a było by więcej basu niż z fabrycznych w półce,no i się waham najlepiej,żeby ktoś kto to słyszał powiedział,ewentualnie jakiś inny pomysł na troche więcej basu w tym aucie,z tym,że ja leń jestem i nic poza podłączeniem więcej nie zrobie :grin:


o i jeszcze jeden znalazłem (600W i niebieskie podświetlenie) :pop:
http://www.allegro.p..._uderzenie.html

#4 Offline   Kruczek


  • Postów: 24
  • Na forum od: 01 maj 2008
  • Miejscowość: WSZ

Napisano 03 sierpnia 2008 - 15:36

daj sobie z tym spokój gra to jakby chciało a nie mogło, zainwestuj w dobre głosniki w miejsce oryginalnych, ewentualne coś na półkę

#5 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:w201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 03 sierpnia 2008 - 16:01

Powiem szczerze - tak trochę niezarobkowo zajmuję się akustyką i nagłośnieniem estradowym (ponoć niewielka różnica od Car-Audio... akurat :pop: ) , i z doświadczenia wiem że tego typu sprawy jak głośniki najlepiej sprawdza się "na własne uszy", i czasem więcej tutaj sztuki niż nauki - ale co da się ocenić to ocenię, więc do rzeczy:

Ta ostatnia propozycja wygląda nawet nieźle... obudowa większa, wygłuszona i (ot ciekawostka) wspominają nawet o falach stojących... nie wiem, nie liczyłem czy takowe w ogóle w tej obudowie mogą powstać :-P No i rozwaliło mnie to

Cytat

Magnes -bardzo duży wentylowany
Przy estradówkach liczy się 3kg na każde 100W mocy... dajmy na to, że domowe mają po 1,5kg, czyli ten głośnik powinien ważyć ponad 4,5kg :-P Takie głośniki powinny mieć jak największą efektywność w przedziale 96-100dB (tutaj 92 dB, ale to i tak nieźle... chociaż nie znane są warunki pomiaru). Inna bajka, że gdyby tak budowano zestawy samochodowe to 2x300W dałoby radę nagłośnić salę 5-10 tys. m3 :mrgreen:

#6 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 03 sierpnia 2008 - 20:12

kolegoGrzesiek87, miałem okazje montować :mrgreen: taki eksperyment w busie z pół roku temu jak zaczęły wchodzić do sprzedaży takie wynalazki.Firma była zacna bo boschmann i dumnie widniał na obudowie napis 500watt.Klient nasz pan więc pokazał gdzie ma swoje miejsce oznajmił że kable mają być nie widoczne i jeszcze kilka uwag :ok: Sprzęt miał klasy średniej markowej.Po godzinnej pracy efekt był ... :pub: Taki że właściciel stwierdził że uszkodziłem mu jego sub. Kilka minut na rozłączenie innych głośników i wyszła cała prawda o sprzęcie :pop: Tragedia to mało powiedziane :ok:

#7 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:w201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 03 sierpnia 2008 - 23:06

No fajnie, że się znalazł ktoś kto miał okazję posłuchać podobnych wynalazków :) No to teraz wiadomo od czego trzymać się z daleka ;-)

Ale mam pomysł na dobry i mało inwazyjny bass w aucie, w cenie ok. 500zł :ok:

#8 Offline   kuba_krk


  • Postów: 404
  • Na forum od: 08 gru 2007
  • Miejscowość: Kraków

Napisano 04 sierpnia 2008 - 14:49

Radhezz, btw, od kiedy to wygłuszenie pudła ma znaczenie przy obudowie BR ? :mrgreen: ( bo na taką to pozuje :D ) Takie wydumki to paranoja i trzymajcie się od tego daleko. Efektywność 92 dB :!: Moj Space 15 w BP na 91 :ok:

#9 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:w201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 04 sierpnia 2008 - 15:51

kuba_krk napisał:

Radhezz, btw, od kiedy to wygłuszenie pudła ma znaczenie przy obudowie BR ? :!:
Mówimy o subie, czy kolumnie? :cool: Bo niby w ogóle nie trzeba wygłuszać suba, a każdy i tak robi po swojemu jak uważa ;-) Poza tym to była ciekawostka wyłowiona z opisu producenta :ok:
Nie projektowałem nigdy BR-ów, bo się tym nie zajmuję profesjonalnie - przeważnie walczę z Eltronami 60 (i sprzętem pokrewnym), żeby jakoś to dawało radę przy dzisiejszych standardach (oj ciężko :mrgreen: ) :zeby:
Nawiasem mówiąc jak sam zrobiłeś tego BP, to respect - mnie by się nie chciało tego ani liczyć, ani stroić :D

#10 Offline   kuba_krk


  • Postów: 404
  • Na forum od: 08 gru 2007
  • Miejscowość: Kraków

Napisano 04 sierpnia 2008 - 15:54

Miałem na myśli ogolne kanony budowania skrzyń basowych, w tym przypadku BR. Akurat BP sam nie strugałem, bo też na tem moment bym się tego nie podjął :mrgreen:








Podobne tematy Zwiń