Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Kontrolka swiec zarowych - nie swieci.


74 odpowiedzi w tym temacie

#61 Offline   biszkopt


  • Postów: 887
  • Na forum od: 27 wrz 2013
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:124 300 CE-24

Napisano 01 listopada 2013 - 01:50

Wyświetl postUżytkownik czekiwroc dnia 01 listopada 2013 - 00:05 napisał

Kolo, próbujesz być zabawny a jesteś śmieszny. Nie masz nic mądrego do powiedzenia to nie zabieraj cyberprzestrzeni. Zmień forum i spróbuj błysnąć w innym miejscu np. na castingu do "Nie mam nic do powiedzenia" czy " Znowu mi nie wyszło". Apel do Szeryfa: Proszę o usuwanie takich postów, gdyż zdecydowanie są prowokujące do dyskusji...niekoniecznie merytorycznych, co z kolei uderza w poziom tegoż Forum.

człowiek próbuje ci pomóc, a ty pierdy piszesz. Jak ci rady nie pasują to dzwoń po assistance.



#62 Offline   czekiwroc


  • Postów: 14
  • Na forum od: 10 sie 2008
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 01 listopada 2013 - 10:16

biszkopt, nie wygląda mi to na poradę, ale żenadę, ale skończmy, bo to nie miejsce na tego typu przepychanki. Bruce-Nolan, dzięki za poradę. Zabiorę się dzisiaj za czyszczenie styków, gdyż nie mogę patrzeć na uziemioną Gwiazdę.

#63 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 listopada 2013 - 11:12

Mała wtyczka na sterowniku, pin 1 pink/red - zasilanie po zapłonie - uruchamia przekaźnik, pin 4 masa brown. Sprawdzić miernikiem, albo żarówką, co słychać na tym pinach (jedna sonda w 1, druga w 4 lub żarówka w piny 1-4). Jak cisza, to bezpiecznik 7 bodajże do sprawdzenia (wymienić, wyczyścić oprawkę) i masa do sprawdzenia.

#64 Offline   czekiwroc


  • Postów: 14
  • Na forum od: 10 sie 2008
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 02 listopada 2013 - 10:13

m104, zasilanie po zapłonie (gniazdo w małej wtyczce, które wchodzi w pin nr 15 na przekaźniku) oraz masa (gniazdo w małej wtyczce, które wchodzi w pin nr 31 na przekaźniku) sprawdzone z wynikiem pozytywnym...dalej stoję w miejscu :(. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

#65 Gość_arek92_


  • Na forum od: --

Napisano 02 listopada 2013 - 10:23

tyle mu powinno wystarczyć do rozpoczęcia grzania
jak nie puka po włączeniu zapłonu to podmień przekaźnik na inny

#66 Offline   czekiwroc


  • Postów: 14
  • Na forum od: 10 sie 2008
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 02 listopada 2013 - 13:25

Podmieniałem dwukrotnie i bez efektu. Co prawda używki, ale z pewnego źródła. Panowie, na innym forum znalazłem coś takiego:

Cytat

WITAM.
Mam problem, mianowicie dzisiaj gdy jeździłem i załatwiałem sprawy w mieście autko paliło cacy , później przy którymś odpalaniu nie zapaliła się kontrolka świec żarowych- pomyslałem ,że padła żaróweczka....ale wieczorem chcę odpalić auto i nie umiem.( paliwo oczywiście jest) Nie świeci kontrolka i nie grzeją świece. w 124 200 d.
Z góry dziękuję za pomoc .

Po jakimś czasie użytkownik pisze:

Cytat

WITAM JUŻ NAPRAWIONE. Bezpiecznik ten w automacie zapłonowym się spalił. Świece w dobrym stanie.
Nie wiem o jaki bezpiecznik w automacie zapłonowym autorowi tego posta chodzi. Czy o ten płaski (chyba 80 Amp) w przekaźniku starszego typu? Nie mogę złapać z nim kontaktu.

#67 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 listopada 2013 - 20:59

Wyświetl postUżytkownik czekiwroc dnia 02 listopada 2013 - 13:25 napisał

Czy o ten płaski (chyba 80 Amp) w przekaźniku starszego typu?
Tak, o ten chodzi.


#68 Offline   czekiwroc


  • Postów: 14
  • Na forum od: 10 sie 2008
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 01 grudnia 2013 - 21:13

Panowie, wszystko wróciło do normalnego stanu po wymianie świeczek. Gwiazda znowu bryluje na ulicach i żadne mrozy jej nie straszne. Dzięki za wszelkie podpowiedzi. Pzdr

#69 Offline   termin21


  • Postów: 38
  • Na forum od: 27 paź 2016
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:FSO Polonez Borewicz

Napisano 28 października 2016 - 17:51

Witam.
Mam pytanko, mój mercedes 2.0D ma pewien problem, przestały mi grzać świece żarowe(maszyna nawet bez grzania pali bardzo szybko-dobry motor :D) to dzisiaj pojechałem kupić 4 nowe świece żarowe Bosch, ponieważ przekaźnik pyka po zapłonie,a po odpięciu dużej kostki z przekaźnika i daniu na zapłon kontrolka świec się zapala i gaśnie po chwili, stwierdziłem, że pewnie jakaś świeca padła. Wymieniłem właśnie świece 3 i 4, ale dalej kontrolka nie pali :D Do świecy 1 i 2 nie wiem jak się dostać, bez ściągania kolektora ssącego, i w 50% wyeliminowałem wadliwe świece, lecz chciałbym się jutro upewnić czy któraś z tych dwóch pozostałych jest padnięta. I robiłem to tak... Wypiąłem małą kostkę 4 pinową z przekaźnika(bez włączonego zapłonu) wsadziłem kabelek w jeden z otworków na kostce i drugi koniec kabelka dotknąłem do nakrętki pod dekielkiem przekaźnika, po czym zakręcił rozrusznik??? !! W jaki sposób mam sprawdzić sprawność tyhc świec ? Poczytałem posty, ale cośnadal nie kumam :( Może ktoś poradzi, jak te świeczki wykręcić, wersje na klucz 12

#70 Offline   OSTRY2500


  • Postów: 814
  • Na forum od: 29 lip 2016
  • Miejscowość: ZAMOSC
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 października 2016 - 19:01

Witaj świece wykrecasz 12 nasadka długa, przedluzka , przegubik, przedluzka wszystko na mały kwadrat 1/4". Wyjmij dużą kostkę z przekaźnika małą zostaw w spokoju jak nie masz miernika to weź gruby kabel i z plusa aku. Wkladaj do pinów dużej wtyczki ponumerowane będą piny i wiadomo która świeca.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Sawyer edytował ten post 29 października 2016 - 11:40









Podobne tematy Zwiń