Skocz do zawartości




Rabaty i promocje na części


48 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 31 grudnia 2013 - 00:55

Xm żeby dostać rabat na stalym poziomie trzeba zainwestowac na material rozruchowy i , "lowca" musi wgrac program na istniejacy komputer . Płatności tez sa przy odbiorze wiec fizycznie osoba musi funkcjonowac. Wysylkowo nie ogarniam tematu , ale allegro taniej ma klamoty tylko pozostaje orginalnosc danych części. Bo jak wiadomo adidasow juz sie nie podrabia tylko chemię i części samochodowe

CO do logistyki to juz moja w tym glowa żeby klient byl zadowolony a na poczcie bywam dwa razy w tygodniu , wiec temat bez bólu się kreci . Wysylka cennikowa
czy psuje rynek ? Nikomu konkurencji nie robię porostu pracuję na swoja marke i oferuje pomoc w zakupie czesci dla uzytkownikow tego forum . Czy taniej tego nie wiem bo to jest tak ogromny rynek ze ciężko to ogarnac . Dla klienta liczy sie cena i nie wazne czy czesc to leżak czy drugi gatunek bo tego nie wie. Dlatego na każde pw odpisuje z c3na jaką jestem w stanie zaoferowac , a decyzja i tak nalezy do klienta



#22 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 31 grudnia 2013 - 09:01

XM znam dwie osoby ,które pracowały w inter cars to się zapytam ,ale kiedyś jak z nimi rozmawiałem to się dziwią ,że ludzie tam kupują części bo tam jest naj drożej .

#23 Offline   szafa


  • Postów: 6 374
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 31 grudnia 2013 - 09:44

Co do karty i numeru to też poszperam, może coś uda się wymyślić.

melfio1, a no właśnie, wystarczy porównać z innymi sklepami. To jak z tym sklepem "nie dla idiotów" ;)

#24 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 31 grudnia 2013 - 09:46

Czy drożej ? W stosunku do czego , allegro, sklepu pana juzia.
Dla mnie osobiscie ważniejsza jest blyskawiczna dostwa , pewna jakość i ogromna ilość części od ręki.

#25 Offline   szafa


  • Postów: 6 374
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 31 grudnia 2013 - 09:54

W stosunku do np. iparts.pl

poducha silnika LEMFÖRDER 1085001 do v8 w iparts kosztuje 395zł / w interacsie 473zł / w sklepie internetowym intercarsu 425zł

sytuacja się zmienia mając zniżki w intercarsie ale w iparts również można je mieć ;) z dostępnością bywa różnie dlatego ja ogólnie korzystam z obydwu tych sklepów na zmiane bo np. cztero-pinowego czujnika temp w IC nie było ostatnio, poduszek SWAGa też nie było i nie ma w ofercie nawet.

Podobno tanim i dobrze zaopatrzonym sklepem też jest http://www.auto-partner.pl/ , korzysta z niego znajomy mechanik od Mercedesów. Ceny niższe a i rabat łatwiej wyrobić bo mniejsza firma. Nie mam konta więc nie mam jak sprawdzić dokładnie.

#26 Offline   m00n


  • Postów: 1 411
  • Na forum od: 05 wrz 2012
  • Miejscowość: Elbląg/Morąg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:w140 500SE 1992

Napisano 31 grudnia 2013 - 09:58

ja ostatnio zmienilem sklep na e-autoparts.pl ceny nizsze maja niz w iparts.pl oladne pare złotych na kazdej czesci co kupowalem a i darmowa wysylka od 250zl a iparta od 400.

#27 Offline   szafa


  • Postów: 6 374
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 31 grudnia 2013 - 10:36

wspomniana poducha LEMFÖRDER 1085001 u nich kosztuje 333zł więc faktycznie jeszcze taniej, natomiast poducha SWAG 240zł a w iparts 219zł

dla Kowalskiego nie pozostaje raczej nic innego jak przeglądanie ofert różnych sklepów i kalkulacja gdzie co zakupić, chyba że większą wartość dla kogoś, niż oszczedność finansowa, ma to że zakupi wszystko w jednym sklepie, szybko wszystko razem dojdzie itp. itd...

#28 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 grudnia 2013 - 10:55

Wyświetl postUżytkownik melfio1 dnia 31 grudnia 2013 - 09:01 napisał

XM znam dwie osoby ,które pracowały w inter cars to się zapytam ,ale kiedyś jak z nimi rozmawiałem to się dziwią ,że ludzie tam kupują części bo tam jest naj drożej .
Byłbym wdzięczny. Tylko pytaj jak jest oficjalnie. Bo wiadomo, że jak sprzedawca zna jakiegoś mechanika, to mu nie każe co dzień wyciągać karty z numerem :) .
Ja też tam nie biorę, ale głównie dlatego, że coś chyba cienko przędną i mało co jest dostępne (chyba, że produkty ich marki - Kager, ale wolę tego nie brać). A jak coś jest, to wolę kupić w małym sklepiku 50 kroków dalej, który... bierze od Foty - bo oni mają rabat i coś spuszczą. Jakbym miał numer, to brałbym bezpośrednio.

Wyświetl postUżytkownik szafa dnia 31 grudnia 2013 - 09:54 napisał

Podobno tanim i dobrze zaopatrzonym sklepem też jest http://www.auto-partner.pl/ , korzysta z niego znajomy mechanik od Mercedesów. Ceny niższe a i rabat łatwiej wyrobić bo mniejsza firma. Nie mam konta więc nie mam jak sprawdzić dokładnie.
Widać, że bogata firma, skoro ma w nosie detalicznego klienta, a konto może mieć wybraniec. Czyli odpada - nie mam działalności i dłubię tylko w swoim. Dziwię się, że zamykają się na dodatkowe źródło zysku.

Wyświetl postUżytkownik m00n dnia 31 grudnia 2013 - 09:58 napisał

ja ostatnio zmienilem sklep na e-autoparts.pl ceny nizsze maja niz w iparts.pl oladne pare złotych na kazdej czesci co kupowalem a i darmowa wysylka od 250zl a iparta od 400.
Tu już lepiej, bo sklep "dla ludu". Ok, znalazłem taniej to co wczoraj kupiłem w IC i cena lepsza, ale że poniżej 250 zł, to plus 16 za przesyłkę, więc znów 3 zł więcej jak w IC :) . Ech, kombinować trzeba.

Wyświetl postUżytkownik szafa dnia 31 grudnia 2013 - 10:08 napisał

dla Kowalskiego nie pozostaje raczej nic innego jak przeglądanie ofert różnych sklepów i kalkulacja gdzie co zakupić, chyba że większą wartość dla kogoś, niż oszczedność finansowa, ma to że zakupi wszystko w jednym sklepie, szybko wszystko razem dojdzie itp. itd.
Dokładnie. Ja jestem z tych pierwszych, oszczędnych kombinatorów :) . A że jak coś biorę, to raczej nie "na wczoraj", tylko "z wyprzedzeniem" i praktycznie bez ryzyka zwrotu, bo dobrych producentów - więc mi obojętne gdzie i jak kupię - aby taniej.

#29 Offline   szafa


  • Postów: 6 374
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 31 grudnia 2013 - 11:46

Każdy taki sklep ma swją indywidualną politykę działalności która warunkuje ceny wg. mnie. Intercars jest droższy ale oni mają ugruntowana marke na rynku, bazują głownie na firmach/zakładach mechanicznych (dlatego mają zniżki zależne od obrotu) no i dodtkowo mają sporo oddziałów przez co wygodniej od nich kupować ale generuje to im koszty. Taki iparts jest raczej nastawiony na mniejszych mechaników/detalistów/kombinatorów dlatego też oficjalnie nie ma rabatów, nie mają oddziałów więc nie ponoszą kosztów ich utrzymania i suma sumarum ceny "od ręki" muszą mieć atrakcyjniejsze. Przykładów możnaby mnożyć... Sklepy typowo internetowe to już wiadomo, w większości zaopatrują się u "głownych graczy" na rynku i ich ceny zależą od obrotu właśnie i ponoszonych kosztów utrzymania interesu a czynników jest cała masa. Na szczęscie mamy wybór i kwestia tylko tego aby z niego świadomie korzystać, każdy ma jakieś inne priorytety przy zakupie części.

#30 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 31 grudnia 2013 - 12:19

Serwisujac swoją flotę korzystam rowniez z usług autoryzowanego warsztatu danej marki (upodobalem sobie jedna ktora sie sprawdza) i to też jest dla mnie oszczędność i czesci dostarczam im wlasne od tego samego dostawcy w cenie lepszej niz mi oni oferuja bez marży

dlatego masz łeb i h...j to kombinuj . Ostatnio kuzyn zajął sie dystrybucją części na drugim końcu polski i ma zjecie praktycznie bez inwestowania swojej kasy. Przy obrotach 5 tysi ma jakieś 500 -700 zl dla siebie

CO ciekawe sprawdzilem strone internetowa i nie ma możliwości kozystac z platformy na nr przyznanym w odziale . Zabezpieczenie przed nr dostepnymi w sieci ?

Użytkownik pawel14b3 edytował ten post 31 grudnia 2013 - 12:38









Podobne tematy Zwiń