Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] el. szyby działają przy otwartych drzwiach :/



60 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Irek


  • Postów: 27
  • Na forum od: 13 gru 2007
  • Miejscowość: Lublin

Napisano 22 sierpnia 2008 - 22:54

tak jak w temacie.. stalo sie to nagle, kiedys juz tak mialem ale samo sie naprawilo i teraz znow.. gdy mam zamkniete drzwi i gdy jade el. szyby nie dzialaja... uchyle drzwi i jest ok.. mial ktos cos takiego? :smile:



#2 Offline   BOX47


  • Postów: 215
  • Na forum od: 26 maj 2008
  • Miejscowość: Worms, Nadrenia-Palatynat.
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 23 sierpnia 2008 - 00:25

no to musisz zwalniać żeby opór powietrza pozwolił ci otworzyć drzwi i opuścić szyby
:smile:
na poważne to nie wiem
nie pomogę

#3 Offline   Bob


  • Postów: 674
  • Na forum od: 08 sie 2007
  • Miejscowość: Pisz
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 23 sierpnia 2008 - 10:17

U mnie szyby działają normalnie, ale zauwarzyłem, że przy wyłączonym silniku i wyjętym kluczyku ze stacyjki mozna sterować szybami jak i szyberdachem po otwarciu drzwi przednich. Wychodzi więc na to, że zarówno u mnie jak i u Ciebie obwód odpowiedzialny za to jest też podpięty pod krańcówki w słupkach. Pewnie masz gdzieś przerwę na obwodzie ( przetarty kabel lub zaśniedziałe styki ) który odpowiada za sterowanie szyb przy zamkniętych drzwiach. Możesz zdjąć boczki i sprawdzic kostki przymocowane do drzwi, czy tam jest wszystko ok.

#4 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 23 sierpnia 2008 - 10:53

Bob napisał:

zauwarzyłem, że przy wyłączonym silniku i wyjętym kluczyku ze stacyjki mozna sterować szybami jak i szyberdachem po otwarciu drzwi przednich

I tak powinno być.
Odpowiedzialny jest za to m.in. moduł komfortu, który nawiasem lubi się zepsuć i często jest odłączany bo żre prąd.

#5 Offline   wyvern


  • Postów: 243
  • Na forum od: 29 cze 2008
  • Miejscowość: Wrocław
  • Inne auto:Zastava 1100P 1978r.

Napisano 23 sierpnia 2008 - 16:14

u mnie w w201 jest tak, ze jak zapomne zamknac szyby, to na zgaszonym przy otwartych drzwiach dzialaja ale szyberdach dziala tylko na zaplonie. z tego co mi sie wydaje, to zadnego modulu nie mam w 190... czy tak ma byc?

#6 Offline   PICEK


  • Postów: 27
  • Na forum od: 07 sie 2007
  • Miejscowość: Obsza

Napisano 24 sierpnia 2008 - 14:35

Irek mam taki sam problem jak Ty od paru dni zaczeło sie tak dziać, a dziś padło całkiem i nie działa przy zamknietych dzwiach. Zaczyna mnie to denerwować. Jutro zaczne grzebać.[/code]

#7 Offline   magik


  • Postów: 853
  • Na forum od: 21 sty 2007
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 sierpnia 2008 - 15:58

Hmm w 190tce jest dioda ktora jak padnie to sa wlasnie takie problemy z szybami. Dioda znajduje sie w skrzynce bezpiecznikow od spodu tam gdzie podlacza sie wiazki elektryczne. Nie wiem jak to jest rozwiazane w MB124.

#8 Offline   PICEK


  • Postów: 27
  • Na forum od: 07 sie 2007
  • Miejscowość: Obsza

Napisano 24 sierpnia 2008 - 16:03

Na dzis zmostkowałem sobie bezpieczniki i działa jutro pozaglądam, mam 4 el.szyby i el.siedzenia i denerwuje to troszke jak nie działa.

#9 Offline   Irek


  • Postów: 27
  • Na forum od: 13 gru 2007
  • Miejscowość: Lublin

Napisano 24 sierpnia 2008 - 22:36

PICEK daj znać koniecznie jak coś znajdziesz co było przyczyną. Jakbyś mógł to napisz też, które bezpieczniki zmostkowałeś i co w ogóle takie zmostkowanie daje? :/

#10 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:w201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 24 sierpnia 2008 - 23:09

Irek, zmostkowanie to w tym wypadku prawdopodobnie to samo co "watowanie" bezpieczników topikowych w domowych instalacjach - czyli rozwiązanie mocno nieodpowiednie, ponieważ bezpiecznik zabezpiecza instalację elektryczną przed poważniejszymi uszkodzeniami....
Jeżeli bezpiecznik siada, oznacza to nieprawidłowości w działaniu obwodu który zabezpiecza (trochę masło maślane, ale sens chyba widać ;-) ) np. przebicie izolacji lub usterkę silnika (elektrycznego :-P ).
Obchodząc bezpiecznik narażamy przewody w instalacji na przeciążenie prądami o natężeniach przekraczających wartości nominalne - czyli najpierw nastąpi ich przegrzanie, potem stopienie izolacji PCV, a w końcu przepalenie wiązki miedzianej :roll:
Więc widać że to nie może być rozwiązanie problemu, a nawet do celów diagnostycznych nie powinno się tego robić - już lepiej wykonać pomiary miernikiem uniwersalnym :/








Podobne tematy Zwiń