Skocz do zawartości




- - - - -

[w201/w124] Antena elektryczna - nie działa



105 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   arkadiusz


  • Postów: 28
  • Na forum od: 27 sie 2008
  • Miejscowość: Jawor

Napisano 27 sierpnia 2008 - 12:36

Po włączeniu radia antena nie wysuwa się. Czytałem ze jest jakis klucz zabezpieczający ale nie wiem gdzie i w którym miejscu jest wejscie na ten kluczyk. Mam przy kluczykach 1 mały który nigdzie nie pasuje , prawdopodobnie jest on od anteny.



#2 Offline   dredek


  • Postów: 101
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 27 sierpnia 2008 - 12:44

o, ja tez mam przy kluczykach taki malutki kluczyk, ciagle myslalem ze to od alarmu. Mowisz, ze to od anteny? Ale gdzie go tam wsadzic? I jak sie ta antena powinna wysuwac? To trzeba miec oryginalne radio? Bo ja mam zwykle sony i sie nie wysuwa (zreszta jest zlamana)

#3 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 27 sierpnia 2008 - 13:27

Ja mam elektrycznego Hirschmanna 6000 (ciągle w garażu :oops: ) i żadnego kluczyka do wysuwania nie mam... Chociaż ten kluczyk może być do anteny, z tym że niekoniecznie do wysuwania - nie spekuluję, bo nie wiem jak to ma wyglądać :)


dredek, jak antena się nie wysuwa, to może w ogóle nie jest elektryczna? Do elektryka nie trzeba mieć oryginalnego radia, wystarczy prawidłowe podłączenie na kostce ISO - jest tam wyjście sygnałowe oznaczone najczęściej w instrukcjach i schematach jako ANT - podanie +12V na to wyjście (przez radio) jest sygnałem do wysunięcia anteny :/
Do samej anteny poza przewodem sygnałowym (tym grubym ;-) ) dochodzi jeszcze zasilanie stałe (+12V, czerwony), masa (GND, czarny), i właśnie ten od sterowania ANT (jak opisałem, pomarańczowy bodajże... nie pamiętam tak na 100%)... Generalnie radzę trochę poszukać, bo mam wrażenie, że conieco o tym już było :)

#4 Offline   arkadiusz


  • Postów: 28
  • Na forum od: 27 sie 2008
  • Miejscowość: Jawor

Napisano 28 sierpnia 2008 - 07:19

witam! ogolnie mam problem z elektryką!kupiłem niedawno Mercedesa ale wydaje mi sie ze chyba dosyć długo stał!! palą mi sie bezpieczniki i cieżko chodzi szyberdach!tzn,cofa sie fajnie ale wraca do połowy a potem trzeba go na kilka razy domykać!alarm też sie nie odzywa chociaż ma dwa piloty!!a co do anteny to nie mam pojęcia!mam w nim zamontowany wzmacniacz. zmieniarkę oraz fajne głośniki!spróbuje pogrzebać jeszcze w radiu!może to cosik pomoże!

#5 Offline   Maniak124


  • Postów: 198
  • Na forum od: 23 lip 2008
  • Miejscowość: Biłgoraj

Napisano 28 sierpnia 2008 - 08:04

Arkadiusz czy antena jest automatyczna czy nie możesz sprawdzić zdejmując boczek w bagażniku. Jeżli jest tam "skrzyneczka" :slinka: w plastikowej obudowie wymiary około 280 mm x 120mm i do tego podłączona jest masa, kostka zasilania oraz antena to na 100% jest automatyczna! U mnie jest automatyczna WISI i nie ma tam żadnego kluczyka ani miejsca na kluczyk! (bo niby po co?) przekręcenie koła zębatego anteny bez zasilania nie jest takie proste i mogłoby uszkodzić bat anteny.
Jak kolega Radhezz napisał:

Radhezz napisał:

Do elektryka nie trzeba mieć oryginalnego radia, wystarczy prawidłowe podłączenie na kostce ISO - jest tam wyjście sygnałowe oznaczone najczęściej w instrukcjach i schematach jako ANT - podanie +12V na to wyjście (przez radio) jest sygnałem do wysunięcia anteny
Więc sprawdź antenkę jeśli się wydobywa się z niej jakiś dźwięk (z tyłu) a antena nie może wyjść to masz uszkodzony na 99% bat anteny (ponieważ bat posiada wewnątrz plastikowy "łańcuszek" który nawijają ząbki w antenie które z biegiem czasu się wysłużą). Jeśli mimo prawidłowego podłączenia kabelków nie dzieje się nic to już gorzej bo pewnie uszkodzony silniczek. Ale jeśli mówisz że masz problemy z elektryką to wrazie czego sprawdź gdziś indziej! Pozdro

#6 Offline   arkadiusz


  • Postów: 28
  • Na forum od: 27 sie 2008
  • Miejscowość: Jawor

Napisano 28 sierpnia 2008 - 12:27

hejka!byłem właśnie u elektryka i najprawdopodobniej uszkodzona jest antena!jeżeli włączam radio to słychać buczenie!:slinka: elektryk mówił ze najlepiej kupić używaną,a nie te chińską podróbki!co mi radzicie?????

#7 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 28 sierpnia 2008 - 12:36

Wymontować, rozebrać, przeczyścić, naoliwić, kupić oryg. bat (w ASO ok. 100-130zł.), założyć,
cieszyć się ze sprawnej anteny ;-)

#8 Offline   marjan


  • Postów: 40
  • Na forum od: 07 sie 2008
  • Miejscowość: Poznań

Napisano 28 sierpnia 2008 - 13:35

Są zamienniki batów?

#9 Offline   dredek


  • Postów: 101
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 28 sierpnia 2008 - 20:09

Dzis patrzylem na ta antene - wydaje sie byc elektryczna, tzn poza grubszym czarnym kablem idzie do niej tez cieniutki (choc moze to uziemienie?). Do tego pod siedzeniem tylnim znalazlem tez czarny zwiniety kabel, urwany, ktory wychodzi w okolicy silniczka od szyberdachu i anteny (tez uciety). Nie wiem czy to mogloby byc od radia, czy tez od np. naglowkow.
Jak wlaczam radio to nie slychac zadnego buczenia przy antenie
Czy kazde radio obsluzy taka antene? Czy tylko te "lepsze/nowsze" niz taki stary sony kaseciak?

#10 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 29 sierpnia 2008 - 01:58

dredek, o ile ma złącza ISO, to powinno spokojnie obsłużyć... :) A zresztą nawet jeżeli nie (to by musiało być nie-wiadomo-jak stare i "chińskie" radio - a Sony to jednak jest uznany producent), to i na to są sposoby - choć mało profesjonalne ;-)
A wracając do tej anteny - na zdrowy chłopski rozum widać że za mało jest przewodów - tak jak pisałem 2 cienkie (ale bez przesady ;-) ) do zasilania i 1 cienki na sterowanie (wszak antena musi wiedzieć kiedy się wysunąć, a kiedy schować :-P)... Ewentualnie poszukaj gniazdka na wtyczkę z kablami - w mojej chyba jest coś takiego, ale trochę mnie pamięć zawodzi, więc nie na 100%... Poza tym to prosta sprawa :pig:

P.S.
Czarny kolor jest zarezerwowany na masę zwykle :)








Podobne tematy Zwiń