Skocz do zawartości




- - - - -

[W140] i [C140] Pare problemów


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Mandraxcch


  • Postów: 3
  • Na forum od: 16 wrz 2008
  • Miejscowość: Chełmno

Napisano 16 września 2008 - 15:19

Witam, zarejestrowałem się na tym forum aby uzyskać pomoc w kilku rzeczach, jak i pomóc gdyż wiele już dłubałem w mercedesach serii S i pochodnym cl budzie 140.
Do rzeczy. Pękł mi łańcuch rozrządu w s500 97 rok w140 silnik 119.970 320 KM. Otóż nie będę się rozpisywał ile bałaganu narobił mi ten łańcuch ale wymieniłem ślizgacze, pospawałem obudowę rozrządu szklanki i zaworki nowe odziwo tylko popieprzyło jedną głowicę i problem taki: znaków pełno i nie wiem jak się zabrac za ustawienia łańcucha. Pytanie do forumowiczów może ma ktoś "autodate łańcuchy i paski rozrządu" i mógłby mi wrzucić solucję jak go ustawić lub jest ktoś może kto to robił. Podejrzewam że we wszystkich v8 jest podobna zasada więc może ktoś z zapaleńców 124 4.2L remontował silnik?? Wiadomo wymienić łańcuch to nie problem ale już po zerwaniu ustawic od nowa to wyzwanie. Prosze o pomoc.
Drugą sprawę to posiadam cl500 93 rok i wczoraj popsuło mi się domykanie szyby przy otwieraniu i zamykaniu drzwi od strony pasażera. Wiadomo jak to w coupe jak sie chwyci za klamkę to szyba spada o 5 mm aby normalnie otworzyc drzwi bez prężenia na uszczelkę. jak spuszczę szybę w dół auto i potem do góry auto to nie domknie o te 5 mm. Jeżeli ponaciskam pare razy na zamykanie to domknie ale potem przy otwieraniu nawet nie drgnie. Czy ktoś spotkał sie z takim problemem i go rozwiązał??? Co jest odpowiedzialne za to opuszczanie i domykanie??? Prosze o pomoc.
Mój post z racjonalnego punktu widzenia nie łamie punktu 6 regulaminu.



#2 Offline   Mateusz


  • Postów: 1 142
  • Na forum od: 25 wrz 2007
  • Miejscowość: Olkusz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Suzuki SJ410

Napisano 16 września 2008 - 18:19

Mandraxcch, odnośnie domykania to trzeba zaprogramować szyby. Spróbuj dojechać szybą na dół i trzymać przycisk jeszcze przez jakiś czas po czym do góry i tak samo trzeba przytrzymać ;-)

#3 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 16 września 2008 - 18:25

Za sterowanie domykaniem szyb i opuszczaniem jest odpowiedzialny najprawdopodobniej moduł komfortu znajdujący się w bagażniku po prawej stronie. Moduł ten ma numer 1408206026.

Zacznij jednak właśnie od próby zaprogramowania opuszczania i podnoszenia szyb, chociaż to jest bardziej odpowiedzialne za domykanie/otwieranie okien z alarmu. W naszym nie mieliśmy potrzeby zajmować się takim problemem więc niestety nie pomogę praktycznymi informacjami.

#4 Offline   Mandraxcch


  • Postów: 3
  • Na forum od: 16 wrz 2008
  • Miejscowość: Chełmno

Napisano 16 września 2008 - 20:09

Serdecznie dziękuję za szybkie sugestie. Mianowicie moje spostrzeżenie jest takie iż owy moduł komfortu nie ma tu nic wspólnego ponieważ odnośnie tego programowania szyb to owszem robi sie to aby samoczynniesie opuszczały jak i zamykały guzikiem w pozycji 2. Nawet jak zdejmę klemę to drzwi kierowcy normalnie reagują tzn. szyba po pociągnięci za klamkę schodzi a po domknięciu zamyka sie a od pasazera w dniu wczorajszym coś siadło. Może jest jakiś czujnik na klamkę czy coś?? ale jeszcze dla pewności jutro będę to programował może coś się "obudzi" ale zależy mi na tym bo jak ktoś teraz wchodzi ze strony pasażera to jak wiadomo przy otwieraniu drzwi uszczelka dostaje bo szyba sie nie opuszcza i "targa" ja przy każdym otwarciu i zamknięciu.

#5 Offline   DonDawido


  • Postów: 14
  • Na forum od: 26 lip 2009
  • Miejscowość: Kalisz

Napisano 26 lipca 2009 - 11:45

Witam,

Miałem ten sam problem.
Na krótką metę pomaga resetowanie bezpiecznika. Jest on w bagażniku, po prawej stronie, schowany za małymi drzwiczkami. :drive: Bezpiecznik, który należy wyciągnąć jest w najwyższym rzędzie, drugi od prawej. Wystarczy go wyciągnąć, poczekać chwilę i włożyć ponownie a okno powinno zacząć się domykać.
Rozwiązaniem ostatecznym jest wymiana pompki, której symbolu teraz nie pamiętam ale o który można spytać w salonie Mercedesa. Jest trochę kłopotu ze znalezieniem jej w sieci a nowa kosztuje, o ile mnie pamięć nie myli, w rejonach 1500zł.

Pozdrawiam.

#6 Offline   Gerri


  • Postów: 2 646
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 26 lipca 2009 - 21:32

Pomyliły Ci się tematy Kolego: Ty piszesz o DOCIĄGANIU drzwi - temat dotyczy DOMYKANIA SZYB

#7 Offline   DonDawido


  • Postów: 14
  • Na forum od: 26 lip 2009
  • Miejscowość: Kalisz

Napisano 27 lipca 2009 - 10:44

Za domykanie szyb i drzwi odpowiada ta sama pompka więc nic mi się nie pomyliło. :)

#8 Offline   duzylysy


  • Postów: 79
  • Na forum od: 30 mar 2008
  • Miejscowość: Łódź
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:4-matic
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:jak wyżej

Napisano 30 lipca 2009 - 21:27

za domykanie szyb nie odpowiada żadne pompka








Podobne tematy Zwiń