Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Mercedes 1.8 BP+ GAZ problem


82 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   DawidU89


  • Postów: 75
  • Na forum od: 26 wrz 2008
  • Miejscowość: CK

Napisano 27 września 2008 - 21:26

Witam wszsytkich 4 dni temu kupilem z tatą samochod oczywiscie taki jak w profilu na benzynie spisuje sie dobrze jeszcze mi go w 100% nie dano przetestowac :D
Ale na gazie katorga :star: samochod odpala po przegazowaniu (na gazie) gasnie na malych obrotach, przy odrotach 3tys w gore szrpie nim ale mysle ze to przez gaz;/ , samochod wogole zamolony i nie do jazdy gasnie o duzo za duzo razy na odleglosci 2 km ;], czasami jak dojerzdza sie do skrzyzowania puszcza noge z gazu to gasnie o "luzie" nie ma mowy dusi go moze to byc spowodowane tym ze tata zatkal rure od dolotu gabka :P Jest ogolnie masaqua :D czytalem na forum o tych sposobach rura w strone silnika itp. ale nic niepomagalo dlatego zdecydowalem sie zalozyc temat niewiem jaka mam generacje gazu jak da sie to jakos sprawdzic to tajcie tutka poczytam ;)
Aha i wszedlem na forum i pierwsze co mi sie w slepia zucilo to system BLOS mozna go zalorzyc jesli ma sie juz gaz? Jesli mozecie mi cos poradzic to bardzo bym prosil lopatologicznie :/ tak co gdzie i jak obok czego ..
dzieki z gory za poswiecenie czasu na te wypociny :E
Jak jakies info potrzeba to piszcie tylko powiedzcie jak to sprawdzic i gdzie...
P.S Moze zna ktos dobrego gazownika w kielcach lub okolicach ?
P.S 2 wiem ze robie wies ale jak sprawdzic czy ma sie meska 201 czy 124 wiem ze to 190 z sztoka listwa i tyle :zeby: sory za debilne pytanie pewnie wielu z was sie ubrechta :/



#2 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 27 września 2008 - 21:43

DawidU89 napisał:

BLOS mozna go zalorzyc jesli ma sie juz gaz?
To byłyby najlepszy sposób i oczywiście da się - co więcej BLOS-a się zwykle zakłada na istniejącą instalację :star: Trochę kosztuje, ale jest bezproblemowy - ogranicza spalanie, zwiększa moc na LPG, i w ogóle też się już dłuuugo przymierzam do założenia tego wynalazku. :zeby:

DawidU89 napisał:

samochod odpala po przegazowaniu (na gazie)

DawidU89 napisał:

temat niewiem jaka mam generacje gazu jak da sie to jakos sprawdzic to tajcie tutka poczytam :E
Jeżeli odpala na gazie to I generacja - w wyższych zawsze odpala na benzynie i przełącza później na gaz automatycznie.

DawidU89 napisał:

tym ze tata zatkal rure od dolotu gabka :D
Ograniczenie ilości powietrza zasysanego do filtra, to nie to samo co odcięcie jego dopływu :-P Ja mam "trąbę" schowaną za lampę, a przy filtrze jest wsadzona w dolot stara rękawiczka :D Ale przesłania ona tylko nieco ponad 0,5 przewodu :P

Moim zdanie powinieneś podregulować tylko instalację LPG jeżeli benzyna chodzi OK - możesz to zrobić we własnym zakresie w tak prostej instalacji kręcąc dwoma śrubkami ;)

#3 Offline   DawidU89


  • Postów: 75
  • Na forum od: 26 wrz 2008
  • Miejscowość: CK

Napisano 27 września 2008 - 21:56

bylo krecone i nic najgorsze jest to ze on notorycznie gasnie a jak starszy zaleje za 20 zl to ok 60 km przejezdza

#4 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 27 września 2008 - 22:14

DawidU89, a filtry sprawdziłeś??? Filtr gazu i powietrza, dodatkowo brak reakcji na ustawienia parownika może świadczyć o tym że już mu czas do regeneracji lub wymiany.

DawidU89 napisał:

jak starszy zaleje za 20 zl to ok 60 km przejezdza
No jak dobrze liczę to wychodzi ok. 14,5L/100km - po mieście to nic nadzwyczajnego niestety :zeby:

#5 Offline   DawidU89


  • Postów: 75
  • Na forum od: 26 wrz 2008
  • Miejscowość: CK

Napisano 27 września 2008 - 22:21

ale wlasnie to nie jest po miescie mieszkam w okolicach a samochod na gazie na 3 rozpedza sie do 65 km max potem go dusi i przerywa ale mysle ze to przez gaz jak narazie zobaczymy jak sie zaleje inny niedawno go kupilem i go dopiero poznaje :zeby:

#6 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 27 września 2008 - 22:27

DawidU89 napisał:

a samochod na gazie na 3 rozpedza sie do 65 km max
Oooo to bardzo źle jest z tą instalacją - u mnie nie jest różowo (ledwo ciągnie 130 :star:), ale na trójce to 85-90 lecę... przy czym jakby sobie popatrzeć na znaczniki prędkości na liczniku to się okazuje ile jeszcze do szczęścia brakuje :zeby:
Moim zdaniem dalej w kręgu podejrzeń znajduje się głównie parownik.

#7 Offline   DawidU89


  • Postów: 75
  • Na forum od: 26 wrz 2008
  • Miejscowość: CK

Napisano 27 września 2008 - 22:30

Ok to jutro jade do mechanika z moimi spostrzezeniami
Zapomnialem powiedziec ze jak na razie 2 stwierdzilo ze silnik krokowy do wymiany :zeby: jade jutro do elektryko-mechanika zeby go obcenil

#8 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 27 września 2008 - 22:45

DawidU89 napisał:

silnik krokowy do wymiany
Jeżeli jest zepsuty, to daj sobie spokój, wybebesz go i zostaw "wolny przelot" - przynajmniej regulacja na śrubach będzie działać tak jak ma

#9 Offline   DawidU89


  • Postów: 75
  • Na forum od: 26 wrz 2008
  • Miejscowość: CK

Napisano 27 września 2008 - 22:49

to sama bude zostawic srodek wywalic a jakie tego konsekwencjie moga nastapic ??

#10 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 27 września 2008 - 22:55

Konsekwencje? Falujące obroty i tyle.
Lepiej chyba mieć możliwość regulacji instalacji niż taki szajs - ja się jeszcze nie spotkałem z przypadkiem, żeby w aucie z instalacją starszą niż roczna ten silniczek działał - a jeżeli ktoś to widział i stwierdził, że padaczka, to obroty można wyregulować po tej "drobnej modyfikacji" śrubami regulacyjnymi.








Podobne tematy Zwiń