Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Woda pod dywanikami na podłodze co robić???


24 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   Burgun


  • Postów: 5
  • Na forum od: 10 maj 2014
  • Miejscowość: Norwegia
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 lutego 2015 - 13:07

Ja miałem te same objawy, woda pod dywanikiem pasażera z przodu. Szukałem, poprzepychałem odplywy i nic.Pewnego dnia zaczęło kapać z lampki w podsufitce (wersja z szyber dachem) zdemontowałem tą małą część podsufitki przy przedniej szybie i okazało sie że przegniły krudźce/odplywy w prawym narożniku od szyberdachu(lewy już tez słabo wyglądał wiec profilaktycznie tez wstawiłem rurkę). Kupiłem rurę pcv o średnicy 15mm wyciełem odpowiedni kształt, na ciepło lekko wygjęłem rurkę żeby kąt sie zgadzał i wklejiłem usczelniłem silikonem i od tamtej pory problem wody zniknał. Załączam kilka fotek.
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Użytkownik Burgun edytował ten post 28 lutego 2015 - 13:08




#22 Offline   Krzys85


  • Postów: 30
  • Na forum od: 05 kwi 2016
  • Miejscowość: Gliwice
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 listopada 2016 - 18:18

Odświeżę temat!!! Może komuś się przyda:

Też miałem problem z parującymi szybami. Wyjąłem dywaniki z przodu. Okazało się, że gąbki są mokre i leje się z nich woda. Wysuszyłem poskładałem i po jakimś czasie to samo. Wstawiłem Mercedesa do garażu i rozebrałem całe wnętrze. Przednie dywaniki mokre, tylne dywaniki mokre, mata pod tylnym siedzeniem mokra po bokach, tapicerka mokra, a w profilach na podłodze jeziorko :/ Wysuszyłem auto. Pozamykałem szyby, lałem wodą i nic. Postanowiłem otworzyć szyber dach i nalać wody do kanalików odpływowych. Z przodu woda wypływa przy błotniku, ale z tyłu woda lała od podsufitki przez nadkole na dół auta!!! Więc jazda z podsufitkom. Na szczęscie wystarczyło odciągnąć ja po bokach i ku mojemu zdziwieniu ukazał się straszny widok który był winowajcą całego problemu. Z tyłu szyberdachu po lewej jak i prawej stronie nie były podpięte rurki odpływowe!!! były też zgięte w bagażniku. Podłączyłem owe rurki, podpiąłem je w miejsce odpływowe w bagażniku, nalałem wody w szyber i w czterech miejscach pod samochodem leje się woda, a do środka nie! Na razie auto odgrzybiłem, w najbliższym czasie zakonserwuję, poskładam i zobaczę co będzie dalej.

#23 Offline   kanvet


  • Postów: 5
  • Na forum od: 16 wrz 2017
  • Miejscowość: Płock
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Focus ST

Napisano 22 września 2017 - 11:58

Gdzie znajdują się odplywy z progów?

#24 Offline   Szarik


  • Postów: 1 163
  • Na forum od: 29 lis 2013
  • Miejscowość: Młoszowa
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 250D '92r.

Napisano 22 września 2017 - 12:17

Z przodu i z tyłu progów, zakończone zaślepkami z dziurami/"dziubkiem". Jak się schylisz pod auto, to z łatwością je rozpoznasz.

#25 Offline   OSTRY2500


  • Postów: 814
  • Na forum od: 29 lip 2016
  • Miejscowość: ZAMOSC
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 września 2017 - 17:45

Burgun możesz przedstawić jak zdemontowałeś tą czarną podsufitkę przed szyberdachem bo bym chciał sprawdzić odpływy z góry dziękuje.








Podobne tematy Zwiń