Skocz do zawartości




- - - - -

[M104.980] 3.0E-24V - kłopoty z pracą silnika



45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 06 grudnia 2008 - 20:13

Koledzy, dzis odwiedzil mnie ojciec i oswiadczyl, ze auto mu cos nawala od jakiegos czasu. Mianowicie zaczelo sie kilka dni temu kiedy to auto podczas ruszania zaczelo sie dusic i nie chcialo isc do przodu (przy ruszaniu ze swiatel np.) W tej chwili jest tak z tego co na parkingu zauwazylem, ze auto ledwo pali. Jak juz zapali to chodzi nierowno tak jakby na jeden gar nie zalapal, po dodaniu gazu silnik sie dusi i gasnie. Jak go tak troche na parkingu pomeczylem to pod wydechem byla ciemna tlusta plama, tak jakby czesc paliwa wcale sie nie spalala, dodam ze zapach spalin tez normalny nie jest...

Ojciec zmienial niedawno filtr paliwa, wszystkie kable i swiece, jak dla mnie to pewnie sonda padla, ale ja nie mechanik tylko skromny dentysta :wpysk: Poradzcie koledzy co to moze byc bo u nas dobrego fachmana od :hahaha: w okolicy nie ma a wymieniac wszystko na fuksa to troche bez sensu...



#2 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 06 grudnia 2008 - 21:19

posłuchaj ja też kupiłem mercedesa przerobinego na gaz ale wsystko się pieprzyło od roku jeżdże na bęzynie i wszystko jest ok (w portwelu miej ale spokojna głowa i szacunek dla wszystkich MB ) ten samochód ninadajer się do gazu ,niech każdy to sobie wbije do łba.

#3 Offline   Mateusz


  • Postów: 1 142
  • Na forum od: 25 wrz 2007
  • Miejscowość: Olkusz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Suzuki SJ410

Napisano 06 grudnia 2008 - 21:24

melfio1 a gdzie tam jest napisane o LPG :ok: :mrgreen:

#4 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 06 grudnia 2008 - 21:27

melfio1 napisał:

ten samochód ninadajer się do gazu ,niech każdy to sobie wbije do łba.

A czy ja gdziekolwiek napisalem, ze samochod jest na gazie?? OK napisalem "jak sie doda gazu" ale to jest taki pedal w podlodze po stronie kierowcy :mrgreen:

prosze o konkretne wypowiedzi... i tak dla pewnosci, auto nigdy nie widzialo LPG

Mateusz wyprzedziles mnie :ok:

#5 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 06 grudnia 2008 - 21:29

myśle że jak by chodził na benz. to by tego nie było.

#6 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 06 grudnia 2008 - 21:32

melfio1 napisał:

myśle że jak by chodził na benz. to by tego nie było.

to moze sobie ojciec ropy do baku nalal co???? chyba wiem o czym pisze i prosze cie... jesli nie masz nic konkretnego do napisania to poprostu nic nie pisz :mrgreen:

melfio1 Zgadzam sie z Toba, ze gaz to do golfow(swoja droga mialem zagazowanego golfa i bylo mi z nim calkiem milo :?:) ale teraz prosze o wypowiedzi na zadany temat :ok:

#7 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 06 grudnia 2008 - 21:38

sory ale jestem wrażliwy na gaz dziś sobota pare piw noi chyba się przejęzyczyłem . pszeprazam.

#8 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 06 grudnia 2008 - 22:23

Skoor napisał:

Ojciec zmienial niedawno filtr paliwa, wszystkie kable i swiece, jak dla mnie to pewnie sonda padla

Napisz czy przed zmiana tych rzeczy było dobrze, czy zmiana była wymuszona złą praca silnika i nic nie pomogła? A może po wymianach było przez jakiś czas dobrze i nagle się pogorszyło? Czy zarówno na zimnym jak i na gorącym występują w/w problemy.

#9 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 07 grudnia 2008 - 07:58

Kable i swiece zmienialem na przelomie lipiec/sierpien silnik wtedy troche przerywal, czuc to bylo jako takie delikatne szarpniecia. Po wymianie sie uspokoilo i do teraz wszystko bylo ok. Natomiast filtr ojciec wymienil po tym jak auto zaczelo sie dziwnie zachowywac i nic to nie zmienilo. Napewno na cieplym tak sie dzieje czy na zimnym to sie wypytam go dzis jeszcze lub sam sprawdze jak bede u niego.

Na zimnym ponoc dziala wmiare sprawnie.

#10 Offline   dolo


  • Postów: 140
  • Na forum od: 18 wrz 2008
  • Miejscowość: Bolesławiec
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 grudnia 2008 - 14:50

Nie napisałeś o kopułece czy wymieniłeś .Mój tak prichał ,wyczyściłem kopułkę , palec i wszystko wróciło do normy.








Podobne tematy Zwiń