Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] 124 4,2e klima nie da się wyłączyć i odcina zapłon pr


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   kawa1975


  • Postów: 205
  • Na forum od: 20 kwi 2007
  • Miejscowość: Łuków
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 kwietnia 2007 - 13:32

witam
mercedes 124 4,2e 93r.
mam mały problem nie mogę wyłączyć klimatyzacji , już takie auto kupiłem i odłączyłem kostkę z kompresora teraz by się klima przydała ale nie na stałe-klima zwkła
może mi ktoś powiedzieć gdzie są jakieś przekazniki , sterownik od klimatyzacji?
drugie pytanie
gdy jadę w trasie powiedzmy, mocniej przycisne wciskając kickdown
to ciągnie mi do ok. 4tyś po czym odcina chyba zapłon lub paliwo do momętu gdy zmieni bieg i zmniejszy obroty
to samo przy prędkości maksymalnej dochodzi do ok 210km/h i ma ok tych 4tyś obr. - i zaczyna szarpać -dalej nie idzie- coś go odcina
nie dzieje się to na innych biegach - powiedzmy gdy przełożę na 2, lub 3 to ciągnie do odcięcia coś tam powyżej chyba tych 5 tyś

miałem wcześniej 2,2e 16v to odzcinał przy 4tyś ale na luzie przy jezdzie nic takiego się nie działo- jaka może być przyczyna????



#2 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 30 kwietnia 2007 - 18:12

Co do klimy to nie wiem co to moze byc. Byc moze jest gdzies zwarcie, ale nie bede wrozyl z fusow.

Co do tego odciecia, to wydaje mi sie ze to moze byc walniety czujnik kick-down w skrzyni. Znajduje sie on z boku skrzyni od strony kierowcy.

Odciecie powinno byc wyzej niz 5tys. Moj ma odciecie przy 7.5tys, a u ciebie powinno byc chyba kolo 6-6.5tys

#3 Offline   luki79


  • Postów: 566
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Wieliczka
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 30 kwietnia 2007 - 20:39

EssiRS napisał:

Co do tego odciecia, to wydaje mi sie ze to moze byc walniety czujnik kick-down w skrzyni. Znajduje sie on z boku skrzyni od strony kierowcy.
nie stawiałbym na czujnik kick downu. I czemu uważasz że jest po lewej stronie skrzyni?
kawa1975, jaką masz klimę? automatyczną, czy tą z dwoma pokrętłami?
rozumiem, że kick down redukuje ci bieg?

#4 Offline   kawa1975


  • Postów: 205
  • Na forum od: 20 kwi 2007
  • Miejscowość: Łuków
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 maja 2007 - 11:49

klima zwykła z tymi dwoma pokrętłami- mechanik od klimy powiedział że może być podparty jakiś przekaznik lub coś ze sterownikiem tylko nie wiem gdzie tego szukać

a kickdown jest chyba ok - biegi redukuje ładnie i to raczej nie to bo ciągne bez redukowania dochodzi gdzieś do 210km/h i zaczyna szarpać ma ok 4tyś obr. i nie mogę jechać szybciej a chce dalej iść

a gorsze jest wyprzedzanie bo zredukuje ładnie dochodzi właśnie do tych 4tyś obr i muszę puścić kickdown żeby zmienił bieg na wyższy bo szarpie i dalej nie idzie
musiałbym przekładać na 3 wjchą ciągnąć do większej prędkości i zmieniać na d

trochę mnie to denerwuje

a dodam że np. na 2 biegu odcian wysoko normalnie gdzieś przy 5,5 tyś

polaczono posty, prosze uzywac funkcji edycji postu, czas na to przewidziany to 30min!

#5 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 01 maja 2007 - 14:43

luki79 napisał:

I czemu uważasz że jest po lewej stronie skrzyni?

Dlatego ze u mnie wlasnie tam sie znajduje.

#6 Offline   luki79


  • Postów: 566
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Wieliczka
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 01 maja 2007 - 16:20

EssiRS, jaką Ty masz ASB, że znajduję się po lewej stronie? Ja miałem wcześniej 4-robiegową teraz pięcio i zawsze był po przeciwnej stronie :sad:
kawa1975, odnoszę wrażenie, że Ty trzymasz cały czas naciśnięty guzik kick-downu i chyba dlatego masz problem z obrotami. Kick down należy raz krótko nacisnąć i odpuścić pedał aby potem tylko sie wsparł o ten włącznik.
przepraszam jeśli się mądrzę, ale napisałeś

Cytat

i muszę puścić kickdown żeby zmienił bieg na wyższy bo szarpie i dalej nie idzie
i stąd wysnułem taki wniosek :zeby:
a jeśli robisz to prawidłowo, to stawiam na czarny (bądź srebrny- nie wiem jaki jest w 4.2) przekaźnik obok akumulatora.
pozdrawiam

#7 Offline   kawa1975


  • Postów: 205
  • Na forum od: 20 kwi 2007
  • Miejscowość: Łuków
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 maja 2007 - 15:29

możliwe że trzymam cały czas lub to jakieś czary bo nie dzieje siętak za każdym razem wczoraj cisnołem mu do oporu i szedł do ok 5,5 tyś obr. i dopiero zmienił sprawdze jak to jest z tym kick downem jak się trzyma i przy odpuszczonym

a co z klimą wie ktoś gdzie są od niej przekazniki , czy jakiś sterownik
mam drugiego mercedesa z taką klimą także mogę coś popodmieniać metodą prób i błędów

#8 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 03 maja 2007 - 22:45

luki79, moja skrzynia jest montowana tylko w silnikach 3.0 24V i jest taka sama jak w SL'u 24V. No ale nie o tym jest watek wiec nie wazne :hmm:

#9 Offline   luki79


  • Postów: 566
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Wieliczka
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 07 maja 2007 - 15:55

EssiRS napisał:

moja skrzynia jest montowana tylko w silnikach 3.0 24V i jest taka sama jak w SL'u 24V.
no to takiej nie widziałem :zeby: :zeby:
kawa1975, jak tam kick down u ciebie?
jeśli chodzi o klimę, to myśle, że usterka tkwi u Ciebie chyba w czarnym przekaźniku, który pewnie masz koło akumulatora - on jest odpowiedzialny za załączanie agregatu.
pozdrawiam

#10 Offline   kawa1975


  • Postów: 205
  • Na forum od: 20 kwi 2007
  • Miejscowość: Łuków
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 maja 2007 - 09:46

kick down chyba ok
myśle że problem tkwił w tym że trzymałem kick down cały czas przy wyprzedzaniu- nie wiem
naraie ok ciągnie do ok. 5,5tyś obr. - tylko nie wiem co do prędkości max. bo było tak że przy jakiś 210-220 coś go odcinało zaczynał szarpać i nie chciał dalej iść teraz nie sprawdzałem- myśle że mogę jeszcze coś miec z masą lub coś innego w elektryce
bo asr mam jakoś odłączony - kontrolka niby gaśnie i abs działa ale koła się kręcą w miejscu- po deszczu nie bardzo da się jechać trzeba uważać a w zimie to nie wiem jak będe jezdził, lampka świateł ta na liczniku raz świeci raz gaśnie,czasami mignie lampka od airbagów
a z klimą - u mnie akumulator jest w bagażniku muszę poszukać tego przekaznika od klimy
włącze klimę tzn. w tej chwili tylko kostkę włożę do kompresora i już chodzi- i będę wyjmował przekazniki aż się wyłączy








Podobne tematy Zwiń