Skocz do zawartości




- - - - -

Rozmowa przez CB radio


35 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   swampshark


  • Postów: 969
  • Na forum od: 19 cze 2008
  • Miejscowość: Biłgoraj
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Golf lll 1.8, Bora 2.0, V40

Napisano 23 grudnia 2008 - 19:28

rozmawiając przez zestaw słuchawkowy i przez CB zauważyłem że rozmowa przez telefon mnie bardziej rozprasza. muszę sie bardziej skupiać nad tym co mówi rozmówca. a problem jak sprawdzić kto dzwoni i czy odbierać czy nie rozwiazałem tym że poprzydzielałem różnym osobom różne dzwonki :szukaj: i poznaje kto dzwoni po dźwięku telefonu



#12 Offline   wyvern


  • Postów: 243
  • Na forum od: 29 cze 2008
  • Miejscowość: Wrocław
  • Inne auto:Zastava 1100P 1978r.

Napisano 11 stycznia 2009 - 23:05

BOX47, a jak przy radiu grzebiesz to na nie nie patrzysz? czy zmieniajac plyte w ciemno jakas bierzesz i wrzucasz?
i zeby nie bylo, nie jestem przeciwnikiem CB :star:

#13 Offline   Boss


  • Postów: 2 865
  • Na forum od: 21 sty 2007
  • Miejscowość: Charleroi, Belgia
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:BMW E46 318 Ci Coupe

Napisano 12 stycznia 2009 - 01:05

Niedługo nie będzie można się za dziewczynami podczas jazdy oglądać, bo rozprasza :star:

Komórek niestety bedziemy jeszcze dluuuugo uzywac podczas jazdy, dopóki nie zostana one zaimplementowane gdzies w naszych glowach :E
Ja probowalem sluchawke Bluetooth i jakos nie moglem sie do cholerstwa przyzwyczaic.

#14 Offline   4Star


  • Postów: 26
  • Na forum od: 05 sty 2009
  • Miejscowość: Częstochowa

Napisano 12 stycznia 2009 - 02:33

Cytat

Ja probowalem sluchawke Bluetooth i jakos nie moglem sie do cholerstwa przyzwyczaic.

Naprawde przychodzi z czasem... Chociaż też zależy od telefonu ja np mam hp6818 i sluchawka mowi mi numer badz jesli mam wpisana osobe do ksiażki tel. to mówi imie i nazwisko załatwia mi to problem patrzenia w telefon. Natomiast tak jak wszyscy mowią wcześniej rozprasza. :star:

wyvern napisał:

BOX47, a jak przy radiu grzebiesz to na nie nie patrzysz? czy zmieniajac plyte w ciemno jakas bierzesz i wrzucasz?

Zazwyczaj mam przygotowane to czego chce sluchać, chowam 2 płyty między fotelem, a podłokietnikiem i wyciągam w trakcie. :P

Cytat

właśnie dziwi mnie fakt że wypowiadają się osoby które nie maja doświadczenia z korzystania z CB tylko tela i twierdzą że CB również powinno się zabronić

Ktoś kto nieużywa cb na dłuższą mete raczej nie jest w stanie określić, potrzeby, wygody i reszty jego zalet. :E

Bialy napisał:

w tym wlasnie sęk że aby użyć cb nie trzeba odrywać wzroku, a jak Ci tel zadzwoni to najpierw na niego patrzysz ("hmm kto dzwoni") a potem gadasz

Wogóle telefon wymaga obslugi. CB jest jak radio. Watpie żeby znalazła się jakaś osoba która jeśli używa cb to nie wiem kiedy poprostu do niego dogadac. Na cb ustawia sie jeden kanal ,machasz tylko głośnością nic po za tym.

Arek-81 napisał:

Hmm, może i dziwnie się wypowiadam ale dla mnie to jest bez sensu, że ja nie mogę odebrać telefonu podczas jazdy tylko muszę się zatrzymać, a mogę cały dzień jeździć trzymając mikrofon od cb w łapie...

Na cb nie gada sie z żona co będzie na obiad... Może dlatego to mniej rozprasza? :E

Szerokości, przyczepności chłopaki!



hehehe :E

#15 Offline   legion99


  • Postów: 44
  • Na forum od: 14 sie 2008
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 12 stycznia 2009 - 13:12

moim zdaniem specyfika rozmowy telefonicznej jest całkowicie inna od razgaworu za pomocą CB... komóra wymaga zdecydowanie więcej uwagi... CB jakoś tak... pasuje do auta... dla mnie jest integralną jego częścią, jak kierownica czy pedały... nigdy mi się nie zdarzyło (na psa urok, 3x przez lewe ramię:star:) mieć niebezpieczną sytuację z powodu CB, a używam go podczas jazdy praktycznie non-stop ...

#16 Offline   Mateusz


  • Postów: 1 142
  • Na forum od: 25 wrz 2007
  • Miejscowość: Olkusz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Suzuki SJ410

Napisano 13 stycznia 2009 - 17:26

Za niedługo jacyś naukowcy stwierdzą, że kręcenie kierownicą podczas kierowania samochodu jest zbyt rozpraszające. I wtedy też będą chcieli tego zakazać? Tym razem "mobilkom" się udało, ale pewnie jakiś idiota kiedyś "odgrzeje kotleta" :E
Telefon rozprasza dużo bardziej, utrudnia jazdę (kierownicę można obsłużyć, ale jednocześnie zmieniać biegi jest trudno). CB mnie osobiście nie rozprasza, nawet jakby tego zakazali to coś by się wymyśliło i używałbym dalej (uważam je za potrzebne, nie tylko do ostrzegania przed policją). :zeby:

#17 Offline   MAGNUM-DXi12


  • Postów: 1 327
  • Na forum od: 15 sie 2008
  • Miejscowość: Limanowa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 stycznia 2009 - 10:07

Mateusz napisał:

ale pewnie jakiś idiota kiedyś "odgrzeje kotleta"
to chyba jest tylko możliwe w POLSKIM RZˇDZIE!!!

Na całym świecie ludzie używają CB i nikt o nic się nie czepia... Ale w POLSCE musi być in aczej...

Ja osobiście używam CB radia od czasów kiedy to trzeba było mieć zezwolenia i powiem wam że wtedy kultura na CB BYŁA! A nie to co teraz jak każdy może za 150zł zł kupic i założyć radio a później "bzdecić", przeklinać i szukać zaczepki. Wg Mnie zezwolenia powinny wrócić! przynajmniej wyeliminowałoby się tych debilów...

A na CB i tak nie wprowadzą zakazu, możecie być spokojni;)

Pozdr

#18 Offline   Mateusz


  • Postów: 1 142
  • Na forum od: 25 wrz 2007
  • Miejscowość: Olkusz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Suzuki SJ410

Napisano 24 stycznia 2009 - 01:24

MAGNUM-DXi12 napisał:

później "bzdecić", przeklinać i szukać zaczepki
Najbardziej wq...wia mnie taka sytuacja:
Jadę sobie spokojnie, radyjko gra a tu nagle jakiś pacan zaczyna przez CB gwizdać, mlaskać itd. No przecież jakbym takiego debila dorwał to by z niego za wiele nie zostało. :hahaha:

MAGNUM-DXi12 napisał:

A na CB i tak nie wprowadzą zakazu, możecie być spokojni;)
W jakimś polskim mieście wprowadzili podatek od deszczówki. Przy takim absurdzie zakaz używania CB to pikuś :hmm:

#19 Offline   MAGNUM-DXi12


  • Postów: 1 327
  • Na forum od: 15 sie 2008
  • Miejscowość: Limanowa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 stycznia 2009 - 19:39

Mateusz napisał:

Przy takim absurdzie zakaz używania CB to pikuś
no to akurat nie jest pikus! Bo tę sprawę reguluje prawo UE i "nasz rząd" nie może sobie od tak wprowadzić zakazu...

#20 Offline   mr.kojot


  • Postów: 58
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 02 lutego 2009 - 22:53

Ja boje sie jezdzic z CB bo jak mi auto ukradna to zaraz wszystkie matoły ostrzega złodzieja gdzie stoi policja i z samochodu nici.








Podobne tematy Zwiń