Skocz do zawartości




- - - - -

Tani dostawczak - mercedes Vito??


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   malyjunak


  • Postów: 424
  • Na forum od: 26 paź 2007
  • Miejscowość: Trzcianka

Napisano 26 grudnia 2008 - 12:58

Ostatnio planuje zakup taniego dostawczaka. Przymieżam się do :( Vito 108 lub 110. Tylko z silnikiem 2.3 diesel, piersze modele.
Co sądzicie o tym samochodzie. Na co muszę patrzeć podczas zakupu? Jakie są jego wady i zalety?
Dla przykładu chcę jechać oglądnąć ten egzemplarz. Co sądzicie patrząc ze zdjęć.
http://www.otomoto.p...how&id=C6902212



#2 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:w201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 26 grudnia 2008 - 14:07

malyjunak napisał:

Ostatnio planuje zakup taniego dostawczaka.
To raczej nie :( , tylko VW T4 :)

malyjunak napisał:

Vito 108 lub 110
Bierz 110 - mówię to jako busiarz z doświadczeniem że mocy nigdy za dużo ;-) Nie żeby 108 nie dawała rady... ale na pusto. Pod obciążeniem trzeba będzie trochę cisnąć, a o przyczepie/lawecie to zapomnij z miejsca

malyjunak napisał:

Na co muszę patrzeć podczas zakupu?
Blachy, blachy, blachy... Poza tym standardowo silnik i skrzynia (miałem dziwne problemy ze skrzynią w takim Vito :roll:). Warto też wiedzieć co auto przedtem woziło. Reszta rzeczy do całkowicie do zrobienia, poza tym że lista usterek może być długa i niekiedy dziwna (u mnie w robocie m.in. poszła klamka drzwi bocznych i pękła szyba przednia- sama z siebie :shock: )


A patrząc na te auto z ogłoszenia to chodzi w końcu o dostawczaka, czy busa 9 miejscowego? :(

#3 Offline   Radosław


  • Postów: 926
  • Na forum od: 08 maj 2007
  • Drugi Mercedes:W201 om601

Napisano 26 grudnia 2008 - 14:30

Cytat

Bierz 110 - mówię to jako busiarz z doświadczeniem że mocy nigdy za dużo ;-)
tez a nawet 112 polecam jezdzilem taki i 113(B+G) przyzwoicie to juz leci mniej dusisz na gaz przyczepe podczepiasz i smigasz a 82km to malo jak zaladuejsz a o przyczepie to mozesz zapomnac chyba ze blisko wozisz i wolno lubisz jezdzic hehe

Radhezz napisał:

miałem dziwne problemy ze skrzynią w takim Vito :roll:
moze ze wsteczny musiales 2 rekami na poczatku wbijac :( ja tak mialem pozniej 1 juz ale tak ciezko chodzil ponoc skrzynia nie od tego byla bo na szybko robili bo jeden testowal go keidys i skrzynie zarznal hehe

Cytat

Blachy, blachy, blachy
no tak to minus ale nie tak duzy jak w sprinterze gdzie blachy zarysujesz i gnija

Cytat

pękła szyba przednia- sama z siebie :shock: )
malo sztywny hehe ;-) ja wozilem nieboszczyki nimi :( a jeden koles keidys sprzedal nyske po nieboszczykach i do spozywki koles kupil i wozil nia :) no i duzo takich aut bedzie po wypadkach uwazaj na to jak sa naprawione ale tez zalezy co chcesz wozic bo vitek jedna jest torche maly a alternatywa taka tez dobry woz to t4 i najlepiej tdi Radhezz moze cos wiecej o nim napisac;)

#4 Offline   malyjunak


  • Postów: 424
  • Na forum od: 26 paź 2007
  • Miejscowość: Trzcianka

Napisano 26 grudnia 2008 - 14:57

Potrzebuje nie dużego busa. Cięzarów tez duzych nie będe woził. Muszę mieć małego busa aby przewieść jakiś tapczan albo komodę lub 6 krzesełek ;-) Poprostu do sklepu meblowego. Mam mercedesa 208 z Paką 2m na 4m i trochę jest za duży żeby śmigać z drobnymi mebelkami po osiedlach. ;-)
Najlepiej żeby był z siedzeniami jak w tym przykładzie bo zawsze można jechać na jakiś wypadzik ze znajomymi :grin:
Co o nim sądzicie?

#5 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:w201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 26 grudnia 2008 - 15:26

Radosław napisał:

moze ze wsteczny musiales 2 rekami na poczatku wbijac :(
Też :) A ja myślałem że to kwestia mojej niewielkiej siły :) Ale inne biegi z kolei miały tendencję do wyskakiwania w czasie jazdy jak się przejeżdżało przez nierówności :/

Cytat

vitek jedna jest torche maly a alternatywa taka tez dobry woz to t4 i najlepiej tdi
Właśnie - VW produkował wersję przedłużaną T4, która naprawdę jest bardzo fajna i pojemna. Przykład jak chcesz 9-osobówkę: wszyscy siedzą wygodnie (no może poza tymi w pierwszym rzędzie :P), a tyłu masz jeszcze przestrzeń bagażową sporo większą niż w kombi :(
Silniki TDI 2.5 102km są świetne - ideał jeżeli chodzi o ekonomię i osiągi, bo 1.9D i 2.4D to bardzo stare konstrukcje których nie polecam. Innymi nie jeździłem, ale warto się jeszcze zastanowić nad 2.5TDI 150km (taki wypas :E) i benzyniakiem 2.5 B+G.
Przy tym właśnie się zatrzymam na chwilkę: wyższa kultura pracy niż starego klekota, spalanie nawet znośne, mało awaryjne bo niewysilone (110KM z 2.5litra) i w dodatku TANIE, bo wszyscy się rzucają na TDI'ki :D

malyjunak napisał:

Najlepiej żeby był z siedzeniami jak w tym przykładzie bo zawsze można jechać na jakiś wypadzik ze znajomymi :grin:
Weź długiego T4 - jeżdżąc z meblami będziesz miał 6 miejsc, a na wypadzik ze znajomymi 9 osób+grill rozłożony+parę krat browara wejdzie na auto :E

A tak całkiem serio, co przeżyłem z Vito to już opowiedziałem, i cieszę się w sumie że tylko raz byłem nim i to w dość krótkiej trasie :)
Żeby nie było jednak że jestem takim wielkim VW-fanem, to faktem jest że Vito jest bardzo wygodne i ergonomiczne - nie widać tutaj że auto miało typowo roboczy charakter, wręcz przeciwnie. Jest bardzo dobrze wykończone - gdyby nie wysoka pozycja za kierownicą to czujemy się jak w osobówce i to nie najgorszej. Poza tym słyszałem też dużo o dziwo dobrych opinii o tych autach, co jednak nijak się ma do moich doświadczeń, no ale może to świadczy, że trafiłem felerny egzemplarz :(

#6 Offline   malyjunak


  • Postów: 424
  • Na forum od: 26 paź 2007
  • Miejscowość: Trzcianka

Napisano 26 grudnia 2008 - 17:12

A jaka jest różnica w pojemnośći przestrzeni ładunkowej?? Np w blaszaku. Jakie są wymiary szerokość, długość, wysokość??
Chodzi mi o porównanie mercedesa vito i T4 (zwykłej)
Bo mi się wydaje że vito będzie szersze.

#7 Offline   chris-j


  • Postów: 303
  • Na forum od: 27 wrz 2008
  • Miejscowość: Słupsk
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Ford Focus 1.8 TDCi 115hp 2002

Napisano 26 grudnia 2008 - 18:33

VW T4. Mój ojciec już 3 miał T4 i chwali je bardzo. 2 miesiące temu kupił T4 z 2003roku TDI z niebieskim "I" i kopa ma masakratycznego, aż nie mogę sobie wyobrazić wersję z czerwonym "I" TDI, która jest mocniejsza.

#8 Offline   ksenio


  • Postów: 2 761
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW GOLF IV Variant 1.9 TDI

Napisano 26 grudnia 2008 - 19:41

chris-j napisał:

z niebieskim "I" i kopa ma masakratycznego
No nie przesadzaj kolego :)
To tylko 88KM wiec szału ni ma

Czerwone "I" to faktycznie przecinak (150KM)
Do normalnej jazdy wystarczy srebrne "I" (102KM) ;P

#9 Offline   Boss


  • Postów: 2 865
  • Na forum od: 21 sty 2007
  • Miejscowość: Charleroi, Belgia
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:BMW E46 318 Ci Coupe

Napisano 26 grudnia 2008 - 20:23

ksenio napisał:

Czerwone "I" to faktycznie przecinak (150KM)
151KM, silnik AGX :)
Ojciec mojej dziewuchy ma - silnik udany. 5-cio cylindrowy TDI jest bardzo trwały. Grubo ponad 300tys przelotu, silnik suchutki, nie bierze oleju. Ostatnio walnął mu tylko rozrząd, ale to przez zaniedbanie. Poskładał wszystko do kupy w 4 dni i śmiga dalej.

#10 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:w201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 27 grudnia 2008 - 00:46

Boss napisał:

151KM, silnik AGX :ok:
AXG jak już :star:
Poza tym AHY to też to samo właściwie :ok:

Wymiary T4

Do Vito jeszcze nie znalazłem, poza tym że wiem że jest Vito L - przedłużane jakieś, ale i tak mniejsze od T4 :-P

Aha, niebieskie TDI, to faktycznie muł wśród TDI ;-)

Jeszcze coś o Viciaku

[ Dodano: Sob Gru 27, 2008 00:46 ]
Przepraszam, sprostowanie - Vito L wcale nie jest dłuższe: dalej tylko 466cm długości (szerokości 187 cm i wysokości 189 cm).
No a reszta danych to tak:
Ładowność od 945 do 1030 kg, na haku max. 1500kg.

Część ładunkowa w wersji pięcioosobowej ma objętość 2,5 m3. Długość bagażnika wynosi 117 cm (230 cm w wersji dwuosobowej), a szerokość (miedzy wnękami tylnych kół) 121,5 cm. Szerokość drzwi i ładowni pozwala na załadunek standardowej europalety.

?ródło








Podobne tematy Zwiń