Skocz do zawartości




BMW 524 TD


31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   jackie01


  • Postów: 3 694
  • Na forum od: 08 sty 2007
  • Miejscowość: Świętokrzyskie
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 stycznia 2009 - 11:41

Bialy, dobrze mowi. U mnie było podobnie. Amorki 72% sprawności pomijając fakt, ze dawno olej poszedł na spacer a tłoczek chodził jak w strzykawce :star: Pisaliśmy o tym, że trzepaczka sprawdza sprawność tłumienia całego układu zawieszenia a nie konkretnie amortyzatora.



#22 Offline   kampfhundnr1


  • Postów: 104
  • Na forum od: 20 wrz 2008
  • Miejscowość: Międzyrzec Podlaski

Napisano 08 stycznia 2009 - 17:57

Mateusz napisał:

Jeżeli wsadzamy amortyzatory wątpliwej jakości to komfort spadnie Być może tak jest u Ciebie
Wbrew pozorom komfort wzrasta w miarę zużycia amortyzatora.Auto jest bardziej ,,miękkie" zaczyna lepiej się bujać.Ale staje się mniej bezpieczne.Po założeniu nowych amorów auto jest sztywniejsze i twardsze co sprawia wrazenie mniejszego komfortu.Nie buja się za to i lepiej trzyma się w zakrętach.Więc chyba ktoś tu się myli i to napewno nie jestem ja :-P

#23 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 stycznia 2009 - 18:01

kampfhundnr1 napisał:

komfort wzrasta w miarę zużycia amortyzatora

zwlaszcza jak zaczyna sie tluc :mrgreen:

#24 Offline   kampfhundnr1


  • Postów: 104
  • Na forum od: 20 wrz 2008
  • Miejscowość: Międzyrzec Podlaski

Napisano 08 stycznia 2009 - 18:55

Charlie9 napisał:

zwlaszcza jak zaczyna sie tluc
Wtedy można pokusić się o stwierdzenie że nie jest zużyty tylko uszkodzony.
Jeśli ta bemka jest bardziej miękka(bardziej komfortowa) od jakiegoś tam w124 i gorzej wchodzi w zakręty oznacza to tylko tyle że ma dużo bardziej zużyte amory.

#25 Offline   bartek124


  • Postów: 46
  • Na forum od: 17 lip 2008
  • Miejscowość: Gliwice

Napisano 08 stycznia 2009 - 19:10

wiem jak działają amortyzatory, wiem jak sie zachowują w miare utraty swoich wlasnosci. I wiem jak sie zachowuje moje auto. Moja 124 jezdzi na prawde pewnie w zakrętach i nie wychyla sie za bardzo. kompletnie nic nie buja na nierównościach. Nie myszkuje na prostej, Po prostu nie tego sie spodziewałem po tym samochodzie, co nie znaczy, ze narzekam :mrgreen:
kampfhundnr1, zwrócił uwagę na istotną kwestie :zeby:
jako ze BMW zawsze prowadziło sie doskonale, na ogół lepiej niz konkurencyjny mercedes to moze dziwic, ze BMa Chiro gorzej sie prowadzi. Jednak uwazam, ze auto jest swietne. jesli silnik i blacha są dobre to nawet gdy zawieszenie cos niedomaga, to warto je dopieścić :?:
pozdrawiam

#26 Offline   Chiro


  • Postów: 663
  • Na forum od: 12 lut 2008
  • Miejscowość: Ścinawa

Napisano 08 stycznia 2009 - 19:23

kampfhundnr1 napisał:

Jeśli ta bemka jest bardziej miękka(bardziej komfortowa) od jakiegoś tam w124 i gorzej wchodzi w zakręty oznacza to tylko tyle że ma dużo bardziej zużyte amory.

A ty wróżka jesteś czy jasnowidz? :zeby: Niestety tym razem twoja kula źle Ci powiedziała bo amorki i kompletne zawieszenie zostało doprowadzone do stanu idealnego. A gorsze prowadzenie w porównaniu do W124 spowodowane jest innym zestrojeniem niż zużyciem amorów :mrgreen:

#27 Offline   kampfhundnr1


  • Postów: 104
  • Na forum od: 20 wrz 2008
  • Miejscowość: Międzyrzec Podlaski

Napisano 08 stycznia 2009 - 19:55

Chiro napisał:

Niestety tym razem twoja kula źle Ci powiedziała bo amorki i kompletne zawieszenie zostało doprowadzone do stanu idealnego.
Rozumiem że te gadki wstawiał Ci poprzedni właściciel.Idealne to one nie było nawet jak było nowe.Nie mam nic do bemek wrecz przeciwnie wiem że dobra bejca daje więcej radości z jazdy niż W124 szczególnie w zakrętach.MB za to odwdzięcza się większą trwałością.A tak na marginesie to kupiłeś bardzo ładne auto.

#28 Offline   Chiro


  • Postów: 663
  • Na forum od: 12 lut 2008
  • Miejscowość: Ścinawa

Napisano 08 stycznia 2009 - 23:14

kampfhundnr1 napisał:

amorki i kompletne zawieszenie zostało doprowadzone do stanu idealnego.


Zawieszenie robiłem po kupnie auta, 4x nowe amorki , wszystkie gumy, tuleje i łączniki też wymienione bo to nie duży koszt :E, ale skoro ty mówisz ze jest inaczej to pewnie wiesz lepiej niż ja :E

#29 Offline   kampfhundnr1


  • Postów: 104
  • Na forum od: 20 wrz 2008
  • Miejscowość: Międzyrzec Podlaski

Napisano 09 stycznia 2009 - 16:46

Chiro napisał:

pewnie wiesz lepiej niż ja
niekoniecznie,ale moim zdaniem podkreślam moim zdaniem BMW 5 lepiej sie trzyma w zakretach niż W 124.Bmw prowokuje do sportowej jazdy,a buda W 124 wychyla się bardziej.

#30 Offline   Chiro


  • Postów: 663
  • Na forum od: 12 lut 2008
  • Miejscowość: Ścinawa

Napisano 09 stycznia 2009 - 21:54

Każdy ma inne upodobania i szanuje to :piwo: tylko nie lubię jak ktoś pochopnie coś ocenia :P








Podobne tematy Zwiń