Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] zdjęcie konsoli/tunelu środkowego


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   szczurak


  • Postów: 323
  • Na forum od: 02 wrz 2008
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 27 stycznia 2009 - 18:13

czesc, szukalem na forum ale nie udalo mi sie znalezc. w moim 124 chcialem dzisiaj zdjac konsole/tunel srodkowy, zeby dostac sie do kabli od radia bo jest tam cos strasznie namieszane. nigdy nie mialem problemow z takimi rzeczami, ale moze tak dziala ten mroz :-P , ze nie moge znalezc wszystkich miejsc w ktorych sa sruby, albo jakies zaczepy. odkrecilem dwie sruby na wysokosci podlokietnika i z przodu po bokach konsoli, ale cos jeszcze trzyma na srodku, nie chce nic polamac wiec bylbym wdzieczny za wskazowki :zeby: dodam ze to wersja taxi.
pozdrawiam



#2 Offline   Kosa


  • Postów: 95
  • Na forum od: 04 mar 2007
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 27 stycznia 2009 - 18:39

Dawno już rozbierałem, to mogę coś pominąć, ale tak z tego co pamiętam:
- ściągasz drewienko przy lewarku biegów
- wyjmujesz radio
- odkręcasz drewienieko przy pokrętłach temperatury, następnie ten plastik pod nim i wyjmujesz (w tyłu jest szeroka wtyczka, ciężko schodzi, ale trzeba obejrzeć jak, żeby nie połamać)
- odkręcasz plastik, w którym są umieszczone włączniki m. in.świateł awaryjnych, ogrzewanie tylnej szyby itd.
- tunel jest przykręcony dwoma śrubami od dołu do deski (tej czarnej w poprzek auta)
- ściągasz dywanik ten pomiędzy fotelami, pod nim jest śruba, odkręcasz

To tak ogólnie, bo już nie pamiętam. Nie szarp, pooglądaj a na spokojnie wyjmiesz.

Powodzenia :zeby:

#3 Offline   qoompel


  • Postów: 1 095
  • Na forum od: 23 lut 2008
  • Miejscowość: Koło/Umień
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 stycznia 2009 - 21:10

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

#4 Offline   szczurak


  • Postów: 323
  • Na forum od: 02 wrz 2008
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 30 stycznia 2009 - 01:12

ok wielkie dzieki panowie, okazalo sie ze caly problem tkwil w tym, ze ktos kiedys wylal jakis syrop albo cos na tunel i drewienko sie troche przykleilo przez co nei chcialo zejsc. :star:

#5 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 12 lutego 2009 - 19:58

apropos tej wtyczki szerokiej [w124, 1988, 2.0D], o której mówi Kosa ...za chiny nie mogę jej ruszyć..czy ktoś wie gdzie wsicnąć, co nacisnąć.., za co pociągnąć ( wsród wiązki z niej wychodzącej jest taki podłużny plastik z otworkiem - moze on cos robi ? ) pliss, nie mogę sie dostać do zaróweczek.. :slinka:

#6 Offline   Kosa


  • Postów: 95
  • Na forum od: 04 mar 2007
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 13 lutego 2009 - 00:38

elgorka, zatrzask jest w górnej części. Trzymasz całość, a ciągniesz dolną częścią tej szerokiej wtyczki po łuku w górę (jak już trochę odciągniesz, to górna część wtyczki pójdzie w dół omijając ten 'zatrzask' ). :star:
Też się trochę z tym mocowałem :star:

#7 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 13 lutego 2009 - 11:18

Kosa napisał:

zatrzask jest w górnej części.
- Kosa - dzięki za wskazówkę..wypróbuję zgromadziwszy ostatnie zapasy cierpliwości..howk

#8 Offline   szczurak


  • Postów: 323
  • Na forum od: 02 wrz 2008
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 13 lutego 2009 - 11:44

ja tez nie moglem sobie poradzic z ta wtyczka, a nie chcialem nic polamac bo robilem to jak bylo dosc mrozno, wiec jakos udalo mi sie wyciagnac tunel bez wyciagania tego panelu sterowania nawiewami

#9 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 13 lutego 2009 - 21:04

Cytat

elgorka, zatrzask jest w górnej części. Trzymasz całość, a ciągniesz dolną częścią tej szerokiej wtyczk
Kosa...normalnie pomogłeś :ok: nie ma jak sposobem...wyjąłem to ustrojowo , ale okazało się że chyba niekoniecznie trza się męczyć, :ok: aby zdjąć te światłowody i dość do żarówek...wystarczy wyłuskać je cienkim śrubokrętem ,łatwo odchodzą ...podziękowania

#10 Offline   Kosa


  • Postów: 95
  • Na forum od: 04 mar 2007
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 15 lutego 2009 - 14:31

Cieszę się, że pomogłem ;)
Ogólnie pisałem na temat zdjęcia tunelu środkowego, dlatego opisywałem czynności powyżej, ale spox ;)

Pozdrawiam :czerwona:








Podobne tematy Zwiń