Skocz do zawartości




- - - - -

Amortyzatory - Jakie?


79 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 15 maja 2009 - 22:08

Czyli jak pisałem wcześniej -spróbuj uzyskać efekt na aucie stojącym huśtając, cisnąc je, odprężając zawieszenie, izolując tył/przód podpierając itp. . Wiem jak trudno jeździć na próby przy obecnym ruchu -czasem się ledwo ruszy i przestój :cry: . A w garażu :mrgreen:
Na szarpakach nic się nie odzywa? Za piwo/dwa można wjechać i testować.



#42 Offline   michelangelo


  • Postów: 1 471
  • Na forum od: 28 lis 2007
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 16 maja 2009 - 14:15

No będę walczył, popróbuje coś wykombinować, a i tak nie długo jak zbiorę trochę pesos to robię tył i wtedy będę dalej zgłębiał tajemną wiedzę i moc zawieszenia, a jak nic nie pomoże, to zbieram na sachsy.

#43 Offline   leszczu89


  • Postów: 19
  • Na forum od: 29 paź 2009
  • Miejscowość: Nowogród Bobrzański

Napisano 20 kwietnia 2010 - 20:44

Witam wlasnie przymierzam sie do wymiany amortyzatorów w moim w124 znalazlem ciekawa oferte na allegro : http://www.allegro.p...+W124+W201&fb=1 prosze powiedzcie mi co sadzicie o tej firmie :wpysk: mam tez mozliwosc kupna amortyzatorow firmy hart calego kompletu( przod i tył) za 360 zl doradzcie mi co lepiej kupic ?? a moze macie jakies propozycje jakie kupic amortyzatory w podobnej cenie ?

#44 Offline   michelangelo


  • Postów: 1 471
  • Na forum od: 28 lis 2007
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 kwietnia 2010 - 21:39

Link nie działa to raz, a dwa jak masz zamiar kupować jakieś harty to lepiej pozbieraj jeszcze jakiś czas i kup coś lepszego... Czytałeś w ogóle ten wątek czy tylko się podpiąłeś z zapytaniem?

#45 Offline   leszczu89


  • Postów: 19
  • Na forum od: 29 paź 2009
  • Miejscowość: Nowogród Bobrzański

Napisano 21 kwietnia 2010 - 05:52

oczywiscie ze czytalem watek ale widzisz mam bardzo ograniczone fundusze bo roboty w aucie jest duzo ale kasy malo... wiec nie kupie nic z gornej pułki bo mnie na to po prostu nie stac a amory musze wymienic jak najszybciej bo po tej zimie moje zawieszenie jest w stanie tragicznym... boje sie zeby to sie nie odbilo na inne czesci auta.
http://allegro.pl/it...9855093_4sz_2sz ... _w201.html ] to jest link (numer aukcji 999855093 jakby link nie dzialal) do amorow z allegro ktore chce kupic ponoc to jakis tam odlam czy fabryka sachsa cos takiego czytalem na innych forach ale nikt nie mowil niestety nic konkretnego o tej firmie

#46 Offline   CEZARY


  • Postów: 175
  • Na forum od: 23 paź 2007
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 21 kwietnia 2010 - 07:42

ja ostatnio kupiłem komplet przód i tył amortyzatorów gazowych SRL - totalna porażka nie polecam!!! te amortyzatory pasują do samochodów "nisko twardo szybko". jedyna zaleta tych amortyzatorów -w trasie prujesz, wchodzisz w zakręty, a auto trzyma się drogi jak przyklejone. nie czujesz żadnych przechyleń ani wychyleń. po prostu jedzie jak po szynach. ale w mieście masakra za twardo i za sztywno.

#47 Offline   wojtass4


  • Postów: 111
  • Na forum od: 13 sie 2009
  • Miejscowość: Skarżysko-Kamienna

Napisano 21 kwietnia 2010 - 07:55

leszczu89 napisał:

nie kupie nic z gornej pułki bo mnie na to po prostu nie stac

A ja ci mówię że w obecnej sytuacji nie stać cię na kupno byle czego ;-) Co zrobisz jak po miesiącu super nówki amory firmy hart-core lub podobnej się wyleją, co przy chińczykach to więcej jak pewne :?:
Wrócisz do punktu wyjścia tyle że bez kilku stówek w kieszeni :)

#48 Offline   michelangelo


  • Postów: 1 471
  • Na forum od: 28 lis 2007
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 kwietnia 2010 - 08:28

wojtass4 napisał:

w obecnej sytuacji nie stać cię na kupno byle czego
I o to właśnie chodzi kolego... Kupisz jakiś shit i będziesz musiał za kilka miesięcy kupować drugi raz co w ogólnym rozliczeniu wyjdzie cię tak samo jakbyś kupił coś porządnego co minimum pojeździ 2 lata a z reguły więcej. Pojeździj po sklepach, hurtowniach w Twojej okolicy po negocjuj ceny za cały komplet, może coś urwiesz jeszcze i szukaj bilstaina, sachsa lub kyb...
Albo wymień puki co tylko przód a za miesiąc dwa tył ale nie oszczędzaj na tym bo to jest Twoje bezpieczeństwo...

#49 Offline   leszczu89


  • Postów: 19
  • Na forum od: 29 paź 2009
  • Miejscowość: Nowogród Bobrzański

Napisano 23 kwietnia 2010 - 14:46

wielkie dzieki za rady poszukam jakichś lepszych amortyzatorow ;) jak cos dobrego w niskiej cenie uda mi sie znaleźć to napisze :P

[ Dodano: Pią Kwi 23, 2010 15:46 ]
Witam porazgladalem sie troszke za tymi amorami i oto wyniki :hmm:
amortyzatory przód
SACHS 220 ZŁ/SZT
KAYABA 180 ZŁ/SZT

AMORTYZATOPRY TYŁ
KAYABA 120 ZŁ/SZT
SACHS 138 ZŁ/SZT

Komplet bilsteina(4 amortyzatory) 745zl

nie znam sie za bardzo na markach wiec doradzcie mi jaka opcje byscie wybrali? :old:

#50 Offline   wojtass4


  • Postów: 111
  • Na forum od: 13 sie 2009
  • Miejscowość: Skarżysko-Kamienna

Napisano 23 kwietnia 2010 - 17:19

Z tych firm co byś nie wybrał to myślę, że będziesz zadowolony :mrgreen:

W poprzednim aucie miałem SACHS i sobie chwaliłem :smile:








Podobne tematy Zwiń