Skocz do zawartości




- - - - -

[w140] Dociąganie tylnej klapy - usterka



54 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 09 sierpnia 2011 - 07:16

Dociąganie drzwi i dociąganie klapy to dwa zupełnie różne obwody i ZUPEŁNIE RÓŻNE POMPKI - tak więc nie róbcie zamieszania, bo te uszkodzenia są od siebie niezależne!

kosu napisał:

jak przesunę wajchę to zamknę klapę do pierwszego otwarcia jest dociągnięta :(
Możesz w krótkich, normalnych zdaniach napisać o co Ci chodzi? - bo na razie jest to całkowicie niezrozumiałe (przynajmniej dla mnie) :cry:



#22 Offline   pheonix


  • Postów: 813
  • Na forum od: 11 kwi 2008
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 S320 1996 LPG

Napisano 09 sierpnia 2011 - 08:33

Gerri, możesz rozwinąć wypowiedź o szczegóły o tych obwodach :?: Gdzie są pompki itp. :?:

#23 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 09 sierpnia 2011 - 19:59

Odnośnie pompy dociągania drzwi jest link na niemiecką stronę - powyżej (na pierwszej stronie tematu)
Jest opisane gdzie pompa jest, co ją boli i jak naprawić.
Natomiast druga pompa jest pod tylnym siedzeniem i obsługuje:
- dociąganie klapy bagażnika
- wysuwanie "rogów" do cofania
- wysuwanie rączki do zamykania tylnej klapy
- kładzenie zagłówków
- centralny zamek

#24 Offline   kiler


  • Postów: 3
  • Na forum od: 29 sie 2010

Napisano 23 września 2011 - 22:03

EssiRS napisał:

"jednym z powodow niedociagania (gdy dociaganie w jakichs konkretnych drzwiach jest "raz na iles" - jak kolega opisuje) moze byc tez taki mikrowylacznik kolo zamka wysylajacy info do pompki, ze juz nalezy dociagac. On tego sygnalu czasem nie wysyla i pompa nie wie, ze ma sie wlaczyc. Natomiast to "raz na iles" to moze byc sytuacja, ze akurat z taka siłą jest wtedy zamkniete, ze sygnal sie wysle. Ta przypadlosc zdarza sie zwykle najpierw w drzwiach kierowcy, bo sa najczesciej uzywane.
u mnie jest tez taki problem . Mikrowłączniki po przedmuchaniu itp działają czasami dzień czasami dwa i "sie kończą "
czy jest jakiś sposób na ich "regeneracje" ??
zaglądałem na ta stronę http://v12uberalles....Assist_Pump.htm ale albo mój angielski jest mocno średni :D albo nic akurat o tym nie było

#25 Offline   robert199


  • Postów: 2
  • Na forum od: 30 paź 2011

Napisano 30 października 2011 - 22:01

mam problem z dociąganiem drzwi i klapy w w140 coupe wszystko działało i przestało.
Wyciągnołem pompę tą która znajduje sie w bagażniku i okazało sie ze działa tzn silnik pracuje i robi jakies podcisnienie, ale klapy i dzwi nie domyka.
Teraz pytanie co do przyczyny.
jak pozatykam wszystkie wyjscia do przewodów to pompka powinna sie wylączyc odrazu max po 1 s, ale pracuje nadal przez około 5 s
szczelność przewodów sprawdzałem wysysarką do oleju i niby wszysto ok, tzn przez 5 min trzyma podciśnienie.
Teraz pytanie jak duże podcisnienie jest potrzebne aby domknąc klapę lub drzwi, czy wysysając ustami powinno sie dać domknąć dzwi, bo wysysarka do oleju nie dała rady, chyba, że jest jeszcze jakas inna przyczyna.
Może ktos jeszcze ma jakis pomysł co sprawdzic, bo niemam teraz pompki na podmiane z inego auta

#26 Offline   Uhlenhaut


  • Postów: 195
  • Na forum od: 18 paź 2011
  • Miejscowość: Stuttgart
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 listopada 2011 - 22:05

Gerri napisał:

Odnośnie pompy dociągania drzwi jest link na niemiecką stronę - powyżej (na pierwszej stronie tematu)
Jest opisane gdzie pompa jest, co ją boli i jak naprawić.
Natomiast druga pompa jest pod tylnym siedzeniem i obsługuje:
- dociąganie klapy bagażnika

Skad masz takie informacje? Ja bawiac sie z dociaganiem i ogladajac wiele w140 zauwazylem prosta zaleznosc miedzy docieganiem drzwi,a bagaznika. Malo tego, w schemacie nawet od dociagania sa oznaczone cztery wejscia dla drzwi (w wersji coupe dwa sa slepe) i jedno dla bagaznika. Co to za ta pompa pod siedzeniami i jak ona wyglada? W sumie to mnie tez ciekawilo zawsze na jakies zasadzie dziala pompa "od rogow" przy cofaniu. Jeszcze mocniej mnie to dziwi, ze oddzielna pompa odpowiada za dociaganie bagaznika, bo w w140 bez dociagania bagaznika i drzwi rogi i raczka wysuwaja sie niezaleznie. Troche by to bylo konstrukcyjnie nielogiczne.
Nie mowie, ze nie masz racji, tylko zaden mechanik, ani spec od tego nie mowil mi o istnieniu drugiej pompki, za wyjatkiem pompki od centralnego (moze to wlasnie ona obluguje "rogi" i klamke).

Co do strony po angielsku, facet opisuje jak sprawic, zeby zuzyta pompa dociagala wolniej, ale skutecznie, poprzez zmniejszenie cisnienie regulacja zaworu w pompce. Tak to zrozumialem.

#27 Offline   Uhlenhaut


  • Postów: 195
  • Na forum od: 18 paź 2011
  • Miejscowość: Stuttgart
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 listopada 2011 - 16:21

Sprawdzilem, jest pompka, ktora mozna nazwac pompka od centralnego, obsluguje takze drzwi, rogi z tylu, klamke w bagazniku i pneumatyke w fotelach.

#28 Offline   bodo


  • Postów: 22
  • Na forum od: 26 sty 2012
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1997
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:CL420

Napisano 08 lutego 2012 - 21:55

witam,
mialem ten sam problem, przestalo dzialac dociaganie tylnej klapy, wpisalem w wyszukiwarce "tylna klapa" wyskoczyl mi ten post, przeczytalem,
wyjelem bezpiecznik tak jak ktorys kolega opisywal i dociaganie znow dziala :hooray:

#29 Offline   bodo


  • Postów: 22
  • Na forum od: 26 sty 2012
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1997
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:CL420

Napisano 12 lutego 2012 - 14:39

dziala tylko przez chwile :( jedno dwa otwarcia gora, bede musial rozebrac wszystko i zastosowac sie do schematu naprawy

#30 Offline   maryusz123456


  • Postów: 2 048
  • Na forum od: 26 cze 2011
  • Miejscowość: WWL
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W126 260SE '86
  • Inne auto:W140 S350 - OM603 TURBO

Napisano 14 maja 2013 - 21:14

Tylko mi nie działa ten link z 1 strony? Czy może wygasł już ?
Szukam informacji na temat dociągania klapy bagażnika bo w jednym mam tak że nie działa dociąganie klapy a w drzwiach niema tej opcji a w drugim dociąganie jest i działa ale klapy już nie dociąga :(
Co może być przyczyną?
1 przypadek, układ jest szczelny (podmieniałem już wężyki z innych samochodów) pompka sprawna bo reszta działa ale z wysuwaniem klapki jest dodatkowy bajer bo po wrzuceniu wstecznego się ona wysuwa razem z tymi antenkami w błotnikach tylnych które to mają pomagać przy parkowaniu. Przy otwieraniu bagażnika też się one wysuwają. Wydaje mi się że czegoś tam brakuje bo inaczej się podłączyć nie da.
2 przypadek: układ jest szczelny, pompka pracuje zamek sprawny, klapka się wysuwa.








Podobne tematy Zwiń